Яловича печінка відносяться до числа лікувальних продуктів. Цей продукт призначається людям при анемії, дефіциті вітаміну В12, підвищеної стомлюваності. Але будь-які ліки можуть стати отрутою, якщо не дотримуватися правил його вживання.
Літо збільшує ризики
Печінка - це субпродукт, в якому дуже багато води і крові. Тому в печінці дуже охоче селяться і дуже швидко розвиваються мікроорганізми, здатні викликати отруєння. Купуючи печінку на ринку або в супермаркеті, вибирайте тільки свіжу печінку.
Пам'ятайте, що термін зберігання будь-якої (курячої, яловичої, свинячої) печінки в холодильнику - 48 годин. Якщо печінка зберігається (або продається в м'ясних павільйонах) при кімнатній температурі, термін її «життя» скорочується до 5-8 годин. По закінченню цього часу в печінці можна знайти безліч бактерій, вірусів, різних паразитів, кожен з яких може стати причиною важкого харчового отруєння.
Основні критерії свіжості
Як відрізнити свіжу печінку від несвіжої? Перш за все - на колір. Колір свіжої яловичої печінки - червоно-бордовий (колір стиглої черешні), свинячий - яскравіше. Якщо колір дуже темний або занадто світлий - не купуйте. Ще одним критерієм свіжості печінки є її запах. Наявність кислуватого запаху - ознака її несвіжості.
Читайте також: Без яких продуктів печінку вмирає
Не купуйте хвору печінку
Небезпека заразитися мікроорганізмами, які можуть бути небезпечні для людини, влітку у тварин у багато разів вище. Цьому сприяє висока температура повітря, вільний випас худоби. Тому врахуйте кілька критеріїв вибору печінки:
користь печінки
Печінка в якості лікувального харчування призначається лікарем при анемії, для заповнення дефіциту вітамінів групи В, а так - A, D, Е, K. Печінка містить такі макро і мікроелементи як залізо, фосфор, калій, натрій, кальцій, магній, мідь.
Однак не варто зловживати печінкою - завдяки високій концентрації в ній білка вона створює дуже високе навантаження на нирки.
Використано фото depositphotos