Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Користь і шкода кориці - корисні властивості і протипоказання (+ фото)

  1. Корисні властивості кориці
  2. Як правильно вживати корицю
  3. Вибір меленої кори Коричник

зміст:

Багато знайомі з рудуватим порошком, який використовується як приправа для різних страв і напоїв, не замислюючись про те, з чого він зроблений, що це за рослина, де росте. Адже це далеко не плоди «райського дерева», а всього лише висушена кора Коричник (звідси такий іржавий відтінок), що росте в тропічних районах Австралії і на півдні Азії.

Найчастіше на прилавках можна побачити саме мелену суміш, яку і перевозити з країни в країну легше, та й використовувати простіше. Насправді ж шматочки засохлого кори досить цікаво виглядають, вони схожі на шоколадні трубочки: в такому вигляді придбати корицю можна лише на ринках східних країн.

Насправді ж шматочки засохлого кори досить цікаво виглядають, вони схожі на шоколадні трубочки: в такому вигляді придбати корицю можна лише на ринках східних країн

Доречне запитання - а чи придатна вона в їжу, чи містить будь-які корисні речовини, які підуть на благо організму, а не на шкоду?

У складі кориці входять:

  • Дубильні речовини - мають кровоспинну і протизапальними властивостями.
  • Ефірні масла - благотворно впливають на весь організм в цілому, зберігаючи молодість і красу. За рахунок цих властивостей тропічну приправу застосовують не тільки в кулінарних і лікувальних цілях, також її можна знайти в складі косметичних препаратів.
  • Евгенол - необхідний компонент для антисептичних властивостей кориці. Завдяки евгенолом нерідко мелену кору Коричник застосовують і в парфумерній галузі.
  • Поліфенол - «природний» аналог інсуліну (за багатьма показниками схожий з лікарським засобом).

Корисні властивості кориці

Найбільш поширеним фактом визнано вважати її антиоксидантні властивості, що дозволяють ефективно боротися з процесами окислення, стабілізувати кровообіг і виводити холестерин з організму.

Жителі східних країн нерідко застосовують корицю, як антибактеріальний засіб, посипаючи їй рани: швидкості загоєння це не додає, але запобігає проникненню різних інфекцій в кров.

Прекрасно мелена суміш бореться і з застудою (безліч лікувальних препаратів створено на основі кориці, з її добавками): особливо, в цьому випадку, ефективний гарячий чай з тропічної приправою.

Сприятливо сушена кора Коричник впливає і на шлунок, знімаючи здуття і стимулюючи процес травлення. Саме за рахунок цих властивостей було визнано віднести корицю до засобів для схуднення: ефективним і недорогим.

Завдяки властивому поліфеноли приправу призначають людям страждаючим діабетом.

Що стосується комплексного впливу, то кориця впливає на весь організм: допомагає позбутися від стресу, піднімає настрій, сприятливо діє на зорову пам'ять.

Що стосується комплексного впливу, то кориця впливає на весь організм: допомагає позбутися від стресу, піднімає настрій, сприятливо діє на зорову пам'ять

існуючі протипоказання

Однак не варто забувати, що є й кілька моментів, які можуть негативно позначитися на стані здоров'я:

  • По-перше, надмірне вживання кориці веде до токсичних опадів в печінці та нирках, особливо шкідливо для дітей до трьох років.
  • По-друге, використання косметичних засобів для догляду за шкірою з тропічної приправою може привести до утворення вогнищ роздратування - якщо у вас чутлива шкіра, то краще застерегти себе від небезпеки.
  • По-третє, повністю протипоказана вагітним, так як може неправильно вплинути на розвиток плода.
до змісту ↑

Як правильно вживати корицю

Бажано заздалегідь ознайомитися з тим, як все ж правильно використовувати приправу на благо організму, щоб не нашкодити йому і не похитнути своє здоров'я.

Звичайно, думка про те, що кориця вживається в чистому вигляді - відсівається відразу, сушена кора ефективна лише в стравах, напоях і кремах, але ніяк не жменькою на ложці.

Найкраще додавати її в гарячі страви за 10 хвилин до закінчення готування, інакше можна отримати гіркоту, яка буде викликана паленої корицею. Те ж саме стосується і холодних страв, тільки, в даному випадку, додається безпосередньо перед прийняттям їжі.

Будь-якої норми для добавки в страви немає, але не варто наївно вважати, що чим більше приправи, тим ефективніше її властивості. Наприклад, на сході її додають по ½ чайної ложки на 1 кілограм страви, це дозволяє надати пікантний рудуватий відтінок їжі і наділити її ароматом тропіків.

Важливо знати, що зберігатися кориця повинна в прохолодному місці, в тарі з щільною кришкою, яка запобігає потраплянню повітря всередину.

Ось кілька корисних рецептів напоїв:

  • У літрову ємність додайте ложку меленої кориці і дві столові ложки меду, потім все залийте окропом і дайте настоятися близько години. Після остудіть і поставте в холодильник. Приймати по 100 грам на сніданок і вечерю - простий рецепт допоможе вам стати стрункішою. Сприятливо поєднується з щадними дієтами.
  • Ще один спосіб схуднути - додати в чашку з знежиреним кефіром чайну ложку кориці. Пити вранці натщесерце. Ще один секрет ефективності даного напою, це щіпка гострого перцю, який покращує обмін речовин в організмі.

Ще один секрет ефективності даного напою, це щіпка гострого перцю, який покращує обмін речовин в організмі

до змісту ↑

Вибір меленої кори Коричник

Існує кілька видів приправи, які можуть продаватися на вітчизняних прилавках, щоб зробити правильний вибір слід познайомитися з усіма:

  • Найвідоміша - цейлонська. Її смак трохи солодкуватий, але при цьому відчувається гострота спецій.
  • Одна з найбільш гірких - малабарская.
  • Китайська (вона ж: індійська кориця, проста кориця) має різкий смак, але не настільки ароматна, як інші.
  • Пряним смаком володіє циннамон.

Порада. Краще віддавати перевагу цейлонської приправі, так як в ній найменше кумарину - шкідливої ​​речовини. Хоча вибір залежить повністю від аромату, якщо кориця практично не видає запаху, то вона не свіжа, брати таку не варто.

Доречне запитання - а чи придатна вона в їжу, чи містить будь-які корисні речовини, які підуть на благо організму, а не на шкоду?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»