- Цукор коричневий - що це?
- Сорти нерафінованої цукру з тростини
- Види цукру коричневого, рафінованого
- А в чому користь тростинного цукру?
- Шкідливі властивості коричневого цукру
- Кілька корисних порад
Кожна людина не раз чув про шкоду цукру. Цукор - це біла смерть та інше. Але з іншого боку, що містяться в цукрі вуглеводи необхідні для харчування і повноцінної роботи мозку . Ось і постає дилема: вживати в їжу цукор, чи ні. А порівняно недавно в великих містах у продажу з'явився коричневий цукор. У багатьох відразу виникло багато питань: а що це таке? З чого його отримують? І чим він відрізняється від білого цукру, до якого ми всі звикли?
Цукор коричневий - що це?
Солодке кристалічна речовина, що отримується з соку тростини за спеціальною технологією, методом уварювання і є цукор коричневий. Це натуральний продукт, колір якому додає залишковий вміст патоки. І чим більше її міститься в цукрі, тим він темніше. Коричневий цукор може бути трьох видів:
- нерафінований (неочищений),
- частково очищений, але містить певну кількість природної патоки,
- рафінований, з додаванням патоки штучним шляхом.
Найбільш корисним вважається цукор-сирець. Це натуральний продукт, який не пройшов додаткової обробки або з мінімальним ступенем очищення. Він темніше звичайного бурякового цукру. Його відрізняє присмак патоки. При цьому смакові якості залежать від місця зростання і видобутку тростини. Основними постачальниками цього незвичайного і корисного продукту, є Бразилія, Гватемала, Коста-Ріка, США і Куба.
Сорти нерафінованої цукру з тростини
У світі виробляється кілька сортів коричневого цукру. Найпопулярнішими з них є:
- Демарара - сорт золотисто-бурого кольору, з легким фруктовим смаком. Використовується для приготування фруктових страв. Запечені гусак або окіст, а також короп здивують гостей незвичайним післясмаком, якщо під час приготування поливати їх демараровим сиропом.
- Сорт мусковадо. Має кілька видів, які відрізняються процентним вмістом патоки (меляси), що обумовлює насиченість колірного відтінку. Максимальна її зміст робить цукор цього сорту темно-коричневим, близьким до чорного. Величина кристалів мусковадо - невелика. Вони відрізняються сильним карамельним запахом і підвищеної липкостью.
- Мусковадо темного забарвлення більше підійде в приготуванні різних маринадів для м'яса і овочів, для випікання пряників на патоці, пряників з прісного тіста і кексів з додаванням какао-порошку.
- Мусковадо, у якого колір світло-золотистого меду, має дуже ніжний запах, а його смак нагадує вершкову карамель. Він відмінно підійде для випічки бісквітів, приготування вершкових кремів, незамінний він у виготовленні цукерок, таких як помадка або ірис.
- Кассонад - сорт з дрібними кристалами. За своїми характеристиками нагадує мусковадо, але на відміну від нього довше зберігається в розсипчастою стані.
- Турбінадо - сорт, що має розсипчасті кристали з сухою поверхнею. Його колір - від ніжного золотистого до насиченого бурого. Отримують даний сорт методом часткової очищення паром. Найкраще він підійде в приготуванні страв з фруктів, підлив, в кондитерських виробах.
- Барбадоський чорний, його ще називають мелассового м'який, - сорт нерафінованої натурального тростинного цукру-сирцю, з високим відсотком меляси (патоки). Він має вологу консистенцію, відрізняється сильним карамельним ароматом.
Всі сорти коричневого цукру дуже гігроскопічні. Тому, після відкриття упаковки, він досить швидко може закам'яніти. Щоб уникнути цього, зберігати його краще в герметичному контейнері з щільно закритою кришкою. А купувати - у вигляді гранул або сиропу.
Види цукру коричневого, рафінованого
Поряд з неочищеним цукром з соку тростини, на прилавках супермаркетів можна зустріти і рафіновані сорти.
- Великі кристали насиченого кольору золотої пшениці - це Sugar Crystals for Coffee, що перекладається, як цукровий пісок, який використовується для кави. Розчиняється дуже повільно, тому їм можна прикрашати муси, морозиво та ін.
- Невеликі кристали у формі маленьких кульок, що дають легкий присмак фруктів - сорт Golden Caster Sugar. Це - цукор золотистого кольору округлої форми.
- Дуже дрібні гранули круглої форми золотистого кольору - сорт Golden Granulated Sugar. Його властивості схожі зі буряковим цукром, але він менш солодкий.
- Володіє світлим золотистим відтінком і ледь помітним фруктовим смаком - сорт Golden Icing Sugar. Ця пудра з цукру - дивовижне прикраса у вигляді глазурной або обсипної поверхні кондитерського виробу.
А в чому користь тростинного цукру?
В основному в тому, що цей цукор схильний набагато меншою обробці. В результаті в ньому практично повністю зберігаються багато вітаміни та інші корисні речовини. Коричневий цукор багатий калієм. А ще в його склад входять магній і залізо, цинк і фосфор, натрій і кальцій. Їх практично немає в рафінованому звичайному цукрі.
Як відомо, при захворюваннях печінки і селезінки, лікарі настійно рекомендує вживати в їжу більше меду. Але є люди, які не переносять його. У них на мед виникає алергічна реакція. У цих випадках, цукор коричневого кольору з успіхом може його замінити. Рослинні волокна, що містяться в ньому, сприяють більш легкому його засвоєнню.
Шкідливі властивості коричневого цукру
Незважаючи на всі його корисні якості, цукор з тростини досить калорійний продукт. На кожні 100 грам доводиться 377 ккал, що всього на десять ккал менше, ніж в білому буряковому цукрі. Так, що не варто зловживати ним, щоб згодом не довелося вести боротьбу із зайвими кілограмами.
Кілька корисних порад
Щоб зварити карамель, більше підійде цукор з буряка (білий). Він карамелізіруется набагато швидше тростинного. До того ж при використанні білого цукру, є можливість оцінити її готовність зі зміни кольору.
При використанні коричневого цукру для випічки з прісного тіста з додаванням соди, необхідно враховувати, що патока має деяку кислотність і, вступаючи в реакцію з содою, сприяє підняттю тіста. Тому необхідно дотримуватися точне дозування інгредієнтів.
При випічці пряників і інших кондитерських виробів, для яких потрібно патока, замість звичайного цукру краще взяти коричневий. Це позбавить від довгих пошуків патоки в магазинах, адже сто грам цукру з соку тростини замінює сто двадцять грам цього продукту.
Використання коричневого цукру робить випічку більш м'якою і надає їй ніжний аромат ірисок. До того ж вона довше залишається свіжою. Цьому сприяє зміст в цукрі патоки.
Якщо цукор з соку тростини «скам'янів», то зробити його знову розсипчастим допоможе простий спосіб. У контейнер з продуктом треба додати одну-дві часточки свіжого яблука і залишити на два-три дні. Можна прискорити процес, помістивши його на півхвилини в мікрохвильову піч.
На закінчення, хочеться сказати, що в магазинах, поряд з оригінальним коричневим цукром зустрічається чимало підробок. Цукор з тростини - набагато дорожче бурякового. І багато нечисті на руку постачальники намагаються на цьому зробити прибуток. Під час покупки важко знайти, в чому їх відмінність. Тому, намагайтеся купувати цей цінний продукт тільки від перевірених виробників і в магазинах з надійною репутацією. Тоді розчарування чи не спіткає вас.
Цукор коричневий - що це?У багатьох відразу виникло багато питань: а що це таке?
З чого його отримують?
І чим він відрізняється від білого цукру, до якого ми всі звикли?
Цукор коричневий - що це?
А в чому користь тростинного цукру?