Імбир від наукового singabera перекладається з санскриту, як «рогатий корінь». У народі його також називають «білий корінь».
Корінь імбиру дуже популярна і корисна пряність. Імбир має ароматний пряний запах і гострий смак, завдяки чому він знайшов широке застосування в кулінарії і використовується в кухнях різних народів.
Давайте подивимося, чим корисний чай з імбиром. До складу імбиру входять вітамін А, вітаміни групи В і амінокислоти, а також мінерали (залізо, калій, фосфор, цинк і магній). Імбирний чай корисний своїм впливом на серцево-судинну систему організму, він розріджує кров, зміцнює серцевий м'яз і судини. Він також дуже корисний для травлення, усуває зайві гази, виводить токсини, очищає печінку, стимулює діяльність мозку і здатний підсилювати потенцію. Імбирний чай містить велику кількість вітаміну С, тому його в народі прийнято використовувати для лікування застуди та грипу. Приймати чай з імбиром рекомендують і для профілактики простудних захворювань.
Також незамінний імбирний чай для схуднення, оскільки ефірні масла, що містяться в імбирі, прискорюють обмінні процеси в організмі.
Регулярний прийом імбирного чаю оздоровить вас, захистить від різних захворювань і додасть сил.
Рецепти імбирного чаю. Як правильно приготувати імбирний чай
Простий спосіб приготування імбирного чаю: візьміть шматочок кореня імбиру і потріть його на тертці, додайте сік лимона і мед, після чого накрийте кришкою і дайте настоятися 15-20 хвилин. Також можна використовувати імбир в сушеному вигляді, але в цьому випадку, корисні властивості імбиру зменшаться.
Існує ще багато різних способів приготування імбирного чаю. Наприклад, готуючи імбирний чай для профілактики і лікування застуди, потертий свіжий імбир спочатку варто проварити у воді протягом 10 хвилин і додати в нього чорний перець. Напій, необхідно процідити і додати в нього сік лимона або лайма, а також цукор або мед за смаком.
В імбирний чай можна додати чорний або зелений чай, а також різні спеції, такі як кориця, гвоздика або кардамон.
Чай з імбиром добре зігріває і утримує тепло в організмі, а на сході страви з імбиру відносять до афродизіаків.