- Історія приготування хлібців Перші хлібці можна виявити в описі звичаїв древніх толтеків, що жили...
- Покрокове приготування житніх хлібців з фото
- Про користь хлібців
- Альтернативний варіант житніх хлібців
Історія приготування хлібців
Перші хлібці можна виявити в описі звичаїв древніх толтеків, що жили на території сучасного Перу. Цей народ їв тільки натуральну їжу - картопля, ямс, кукурудзу, рис, молоко. Їх основним базовим продуктом був особливий тип хліба, який схожий з сучасними хлібцями. Толтекского хлібці складалися з кукурудзяної муки з різними добавками і готувалися методом змішування і найсильнішого тиску, в результаті якого виходив спеціальний концентрований і твердий продукт.
Хлібці містили необхідний для людини мінімальний набір корисних речовин, тому вони стали ідеальною їжею для тривалих походів, коли мандрівний міг насититися невеликим шматочком своїх компактних запасів. Цікавий спосіб вживання хлібців - вони просто розсмоктувалися. Іноді з цього фастфуду готувалася і гаряча їжа у вигляді розбухлого в окропі продукту з додаванням овочів, спецій. Поїдали їх толтеки і з фруктами, щоб урізноманітнити меню.
Для кожної добавки в хлібці був характерний конкретний колір - блакитний (для ванільною), рожевий (для гранатової), смугастий біло-рожевий (для гуавовой), жовтий (для апельсинової) і ін. Одними з всесвітньо популярних видів хлібців з житнього борошна зараз є продукція FINN CRISP, історичний відлік якої йде з 1849 року - часу відкриття в Баші першого фінського парового борошномельного виробництва. Вже до 1904 року тут випікалися не тільки свіжі, але й хрусткі хліба, сухарики. У 1952 році марка FINN CRISP була представлена різними хлібцями на літніх Олімпійських іграх в Гельсінкі. Низьке значення показника калорій в хлібці житніх зробило продукцію дуже затребуваною.
Vaasan Group - лідер хлібопечення Балтійського регіону, а по сухарикам і хлібці займає другу позицію в світі, експортуючи продукцію в п'ятдесят держав, включаючи країни СНД. Продукти компанії відрізняються різноманітністю складів, включаючи в свої рецептури пшеницю, жито, овес, ячмінь, гречку, і форм, випускаючись круглими, прямокутними, товстими, тонкими. Приготуємо і ми цю випічку з давньою історією!
складові
- Житнє борошно - 400 г;
- Сіль - 10 г;
- Свіжі дріжджі - 10 г;
- Вода - 350 г;
- Кунжут - 2 ст. л.
Крім цього списку продуктів, нам знадобиться звичайна соломинка для коктейлів, яка буде служити висічкою для формування маленьких круглих отворів в житніх хлібці, рецепт яких так простий для здійснення.
Покрокове приготування житніх хлібців з фото
- Підготуємо для приготування житніх хлібців в домашніх умовах продукти, простий перелік яких включає просіяне житнє борошно, сіль кошерну / морську, дріжджі пресовані свіжі, воду, насіння кунжуту (опціонально).
Для приготування хлібців з житнього борошна треба зовсім небагато продуктів
- Змішуємо житнє борошно з кам'яною сіллю.
Додаємо до житнього борошна сіль
- Гарненько розмішуємо крихти свіжих дріжджів у теплій воді.
Розчиняємо дріжджі в теплій воді
- Вливаємо теплий розчин дріжджів в підсолену муку з жита.
Дріжджі з водою додаємо в миску з борошном і сіллю
- Вимішуємо липке тісто на хлібці щедрі житні за допомогою лопатки.
Через липкості тісто вимішуємо лопаткою
- Накриваємо тісто для хлібців плівкою. Витримуємо його одну годину в теплі.
Тримаємо тісто під плівкою одну годину, поставивши в тепле місце
- Для цього кроку нам необхідна якісна пергаментний папір, наприклад, з силіконовим шаром, щоб при випічці нічого не прилипло. Прісиплем папір борошном.
Присипаємо борошном папір з силіконовим покриттям
- Додаємо в підсипку кунжут.
До борошняної підсипання додаємо кунжут
- Викладаємо чверть житнього тесту на підсипку.
Чверть тесту викладаємо на пергамент, підсипати борошном з кунжутом
- Розкачуємо тісто в максимально тонкий пласт - це дозволить домогтися більшої хрусткості.
Тонко розгортає тісто качалкою
- Присипаємо пласт тесту кунжутом.
Зверху теж буде кунжут
- За допомогою висічки для равіолі або ножа формуючи наші вироби.
Поділяємо тісто на частини ножем або висічкою
- Трубочкою для коктейлю в сирих хлібці робимо отвори.
Коктейльної трубочкою робимо отвори в хлібці
- Випікаємо 25-30 хвилин при 160 градусах.
Випікаємо при середній температурі близько півгодини
- Відразу ж відокремлюємо від ще не застиглих виробів все зайве.
Обрізаємо хлібці гарячими
- Хлібці готові до подачі / зберігання.
Готові хлібці, приємного апетиту
Про користь хлібців
Яка від житніх хлібців користь можна легко дізнатися, замінивши цієї випічкою здобні хліба. Але вибирати слід тільки ті хлібці житні, калорійність яких максимально низька. Вони підходять для тих, хто стежить за своїм здоров'ям, профілактично захищаючи себе від небезпеки захворювання ожирінням, атеросклерозом, артеріальною гіпертензією або на цукровий діабет. Зерна для хлібців перемелюють з оболонкою, щоб максимально зберегти клітковину і вітаміни з групи B, марганець, залізо, цинк, селен, мідь, магній, фтор, хром.
Альтернативний варіант житніх хлібців
Ви можете замінити в цьому рецепті борошно і приготувати хлібці гречано-житні або хлібці пшенично-житні, щоб порадувати себе різноманітністю. Або змінити технологію, не використовуючи духовку, і спекти тоненькі хлібці вафельні житні зі спеціями. Експериментуйте!
Здійснивши один раз випічку хлібців житніх, користь і шкода яких непорівнянні по їх проявів, ви будете повертатися до цього зручного снеки від ХозОбоза неодноразово, як це робили мудрі стародавні толтеки зі своїми, загубленими для нас, рецептами. Приємних гастрономічних вражень!