Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чи шкідливий гель-лак, шелак для нігтів і здоров'я |

  1. Хімічні речовини
  2. Коли шкоди нігтя більше - під час нанесення або зняття гель-лаку?
  3. Чи шкідлива лампа для сушки гель-лаку
  4. Як запобігти або мінімізувати шкідливі наслідки

Чи шкідливий гель-лак, замислюються потім, спочатку все захоплюються стійкістю і тривалістю шкарпетки манікюру. Дійсно, складна структура молекул формує міцний і гнучкий шар, щільно прилягає до нігтьової пластини. Але у кожної медалі є зворотний бік. Рано чи пізно всі ми задаємося питанням - чи не шкідливий шелак? На цю тему ходить багато міфів, причому не тільки про згубність впливу, але навіть про користь. Чи шкідливий гель-лак, замислюються потім, спочатку все захоплюються стійкістю і тривалістю шкарпетки манікюру

Фото нігтів після зняття гель-лаку

Здорово, коли покриття не відколюється на самому видному пальці і не псує весь образ. Зручно, що зробивши, можна забути про манікюр на 2 тижні. Але за рахунок чого така практичність? Чи не заподіює чи носіння гель-лаку шкоди здоров'ю нігтів? Є відгуки дівчат різного віку, що через кілька застосувань починаються проблеми - нігті стають тоншими, шаруються, ламаються і навіть кришаться. В ЄС проводилося дослідження, яке встановило, що постійне використання шелаку або наращённих нігтів викликає виснаження і передчасне старіння нігтьових пластин.

Лікарі-дерматологи, які брали участь в тому опитуванні, сформулювали 5 компонентів, сукупно шкодять здоров'ю нігтів при манікюрі шелаком:

  • хімічні речовини, що містяться в складі
  • обпилювання, праймер
  • високу t реакції полімеризації шелаку в лампі
  • неправильне зняття, агресивні рідини
  • відсутність візуального спостереження і контролю за живим нігтем під час шкарпетки покриття протягом 2 тижнів і більше

Розберемо кожен пункт - подивимося, як мінімізувати проблеми, чи можлива профілактика небажаних наслідків носіння цього полімерного покриття.

Хімічні речовини

У гель-лаку міститися різні акрилати - полімери акрилової кислоти і її солей У гель-лаку міститися різні акрилати - полімери акрилової кислоти і її солей. Саме вони відповідає за опір матеріалу воді і сонячного світла, температурну гнучкість, вивітрювання, зчеплення шелаку з натуральним нігтем. У високих концентраціях викликати алергічні реакції слизових очей, шкіри, носа, горла; викликає головний біль, нудоту, дерматит.
Формальдегід викликає денатурацію білка, тому він бере участь як дубильні речовини в шкіряному виробництві. Ще він володіє сильними антисептичними властивостями. За це його використовують в кремах, мазях, шампунях - як консервант. Широко застосовується при виробництві фанери. Різкий запах нових меблів - це вивітрюється він, формальдегід. У великих концентраціях токсичний. Найлегші алергічні реакції: при вдиханні - не вистачає повітря, набряк гортані, легенів; при зовнішньому зіткненні - почервоніння, лущення. У всіх випадках - головний біль, погіршення концентрації уваги, нудота. У косметиці і харчових технологіях має код Е240. Допустимі концентрації: в косметичних засобах - 0,1 - 0,2%. У лікувальних мазях і гелях - до 5%, але не можна наносити на шкіру обличчя. Імовірність алергічної реакції, наприклад, від шампуню, де концентрація формальдегіду 0,1% становить 1 з 75000 випадків, тобто вкрай мала. Формальдегід присутній в складі гель-лаку прямо або в похідних з'єднаннях і постійно випаровується. Якщо він і завдає шкоди, то через вдихання випарів, тому все гель-лаки будинку треба зберігати в щільно закритому контейнері, особливо коли їх багато.

Якщо виходити з того, що виробники добросовісні і не перевищують ГДК компонентів в складі шелаку, шкода від хімії для нігтів є несуттєвим при періодичному манікюрі. Хоча, якщо захоплюватися технікою нанесення «під кутикулу», то можливі такі симптоми як свербіж нігтів і шкіри навколо них. Ще більшу небезпеку наражається здоров'я майстрів, які працюють весь день з гелями для нарощування, гель-лаками і їх розчинниками в погано вентильованому приміщенні. Тут можливе отруєння. Страждає слизова очей, носа, горла, здатність до концентрації уваги. Детальніше про це можете почитати в вікіпедії . Так що наївно думати, що ремесло майстра манікюру - легкий хліб. Але це вже інша історія.

Коли шкоди нігтя більше - під час нанесення або зняття гель-лаку?

Нанесення. Салонні стандарти процедури вимагають злегка обпилювати верхній шар нігтя, знімати глянець. Це поліпшує зчеплення матеріалу з поверхнею.
Технологія нанесення гель-лаку на нігті докладно описана тут http://manikurista.ru/gel-lak-technika-nanesenia
Подальша обробка дегідратором прибирає натуральну вологу і жир, висушуючи поверхню нігтьової пластини і кутикулу. Все це раз по раз не додає здоров'я нігтям. Використання праймера або його аналога з іншою назвою ще більше зношує верхній шар бідного нігтики. В результаті нігті стають шорсткі, тьмяні.

Рада. Анастасія Лукша, майстер манікюру міжнародного класу, викладач курсів по дизайну і нарощуванню, рекомендує: «Щоб нівелювати шкоду для нігтів, спробують не обпилювати пластину перед нанесенням, а проходити бафом тільки вільний край і самі стресові зони - куточки на вказівних і середніх пальцях. Праймер також наносите тільки на вільний край, а не на всю площу нігтя. Ну а без дегидратора - нікуди. Нічого не поробиш".

Зняття. Ацетон і йому подібні спирти, що містяться в рідині для зняття важко недооцінити. Нігті потрібно замочувати на кілька хвилин. За цей час розчин проникає під бічні валики, де нігтьова пластина тонше і ніжніше, також сушиться кутикула. Якщо перестаратися або використовувати неякісну рідина, може дійти до хімічного опіку або алергії.

Рада. Щоб зняти гель-лак без шкоди - використовуйте тільки спеціально призначені для зняття рідини від виробників з хорошими відгуками. Чи не перетримувати, вирізуйте накладки строго за розміром нігтя, без нахлеста на шкіру. Дотримуйтесь технологію. Ні в якому разі не віддирати покриття як плівку, навіть якщо воно легко «сходить» - це провокує дистрофію нігтьових пластин.

Чи шкідлива лампа для сушки гель-лаку

Ультрафіолетове випромінювання - це перше, про що думаєш, коли мова йде про шкоду сушки нігтів в лампі для гель-лаку. Але немає, мала потужність і короткочасність впливу занадто незначні, щоб погіршити стан нігтів і шкіри на руках.

Але немає, мала потужність і короткочасність впливу занадто незначні, щоб погіршити стан нігтів і шкіри на руках

Відшарування нігтя після опіку. Патогенна флора в пазухах.

Головна проблема - під час полімеризації всіх гелевих матеріалів виділяють тепло і може статися термічний опік нігтьового ложа. Реакція залежить від щільності нігтя і товщини шарів покриття. Як плоть відреагує на це пошкодження, ми дізнаємося тільки після зняття. Можливо, виявимо, що ніготь відійшов і утворився так званий «кишеню». У ньому непомітно і спочатку безсимптомно можуть оселитися цвілеві бактерії і навіть дерматофіти. За 3-4 тижні шкарпетки манікюру (стандартний термін + додатковий час після корекції відростила ділянки) може розростися ціла колонія паразитів, середа в такий пазусі дуже сприятлива. Сценарій, звичайно, рідкісний, частіше справа обмежується оніхолізіс без інфікування. Інший симптом опіку в лампі - болять нігті при натисканні, не сильно, але доставляє дискомфорт.

Порада: щоб сушка в лампі не нашкодила, потрібно робити максимально тонкі шари при манікюрі гель-лаком. Чим товстіший шар - тим буде гаряче, а тонкий швидше сушиться. Сильніше пече на початку сушіння, тому що тепла найбільше виділяється в перші секунди полімеризації. Вихід - при дискомфорті відразу виймайте руку і тримайте її біля входу, з краю або водите рукою туди-сюди, в лампу - з лампи, поки печіння не пройде. Потім додатково 30-60 секунд посушите вже затверділий шелак, не так гаряче, а на якість просушування не впливає.

Виходить протиріччя - щоб гель-лак носився довго і не відколюються, потрібно робити якісний манікюр - знімати глянець з нігтя легким обпилюванням (порушення цілісності), промащувати поверхню дегідратором (зневоднення, висушування), праймером (ще більше хімії), потім ретельно просушувати кожен шар в лампі (нагрівання). Все це не може не мати наслідків для здорового стану нігтів.
Кожна жінка сама для себе вибирає рішення цієї дилеми. Компроміс залежить від вихідного стану нігтів і «іміджевих» обставин. Особлива тема - шкода гель лаку при вагітності. Звичайно, хімікати, що містяться в гель-лаку, в кров через ніготь не потраплять. А ось через вдихання випарів можуть. Плюс на організм жінки і так звалюється велике навантаження в період виношування. У більшості псуються нігті, зуби, стан волосся. Краще не приносити здоров'я в жертву красі. Ніхто не відміняв «золоте правило вагітності» - ніяких ліків і хімії протягом всього терміну. Тому і з манікюром краще взяти паузу, хоча в перші 6 місяців.

Ну і найбільша претензія дерматологів і ПОДОЛОГ до гель-лаку - то, що ми не бачимо, що твориться з нігтями під покриттям протягом двох і більше тижнів. На питання, як часто можна наносити гель-лак, лікарі відповідають - в ідеалі 4-6 разів на рік.

Як запобігти або мінімізувати шкідливі наслідки

  • Чи не обпилювати без крайньої необхідності
  • Не застосовувати препарат праймер по можливості
  • Відмовитися від техніки «під кутикулу»
  • Чи не терпіти печіння під час сушіння в лампі, відразу виймати руку
  • Знімати гель-лак тільки за правилами технології, використовуючи спеціальну рідину. Чи не відривати як наклейку.
  • Якщо відвідувати манікюрний салон, то тільки просторий, з високою стелею і хорошою вентиляцією
  • Робити перерви, давати нігтям відпочивати
  • У перервах між носінням надавати нігтям посилений догляд у вигляді воскових і масляних масок і втирання

Взагалі, на заході весь галас навколо шкоди шелаку для здоров'я вляглася ще в 2010 році. Найбільші виробники (наприклад, OPI) заявили, що виключили зі складу дибутилфталат і толуол ( американська преса )

Рано чи пізно всі ми задаємося питанням - чи не шкідливий шелак?
Але за рахунок чого така практичність?
Чи не заподіює чи носіння гель-лаку шкоди здоров'ю нігтів?
Коли шкоди нігтя більше - під час нанесення або зняття гель-лаку?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»