У Благовєщенську працює виставка екзотичної тропічної флори
Організатори привезли з Краснодара кілька сотень екзотичних комах - НЕ засушений гербарій, а живих представників тропічної флори, які вільно пурхають по приміщенню.
За три тижні - до 7 квітня - у виставці візьмуть участь близько 500 метеликів родом з Філіппін, Бірми, Малайзії, Північної і Латинської Америки, Африки, Мадагаскару. Більше 25 різних видів.
- Це Совиний очей, морфид, Рисова папір, Вітрильник Румянцева, Зеленополосий павич, Нічний зелений ельф. А також найбільша метелик - Атлас, розмах її крил досягає 35 см. Величезна, як птах, - показують гігантську лялечку Тамара і Андрій Кушнарьови - менеджери виставки «Щасливі тропіки».
Всі метелики по-своєму цікаві. Спляча Калима схожа на сухий листочок, Вітрильник у азіатських народів вважається символом пристрасті, а Рисова папір настільки отруйна, що з'їли її тварина помирає.
- Але для людини вона загрози не представляє, - заспокоюють організатори. - Все метелики безпечні для людей. Є, правда, метелик-вампір, яка п'є кров, але вона харчується в основному за рахунок тварин, і в нашій колекції її немає.
Метелики, вільно пурхають по імпровізованого шатра, постійно змінюють один одного - одні експонати гинуть, з лялечок тут же з'являються нові. У спеціальній камері - інсектарії, де встановлений парогенератор і температура не менше 20 градусів, прямо на очах у відвідувачів відбувається народження красивого комахи.
- Щотижня нам будуть постачати нову партію коконів, - пояснює Тамара. - Ми їх кладемо на дерев'яні решітки - і через кілька годин метелики вилуплюються, сушать крильця, починають літати. Наша мета - показати людям, що природа тендітна, її потрібно берегти. Кожен день в природі гине кілька видів метеликів, тому їх розводять штучно, на спеціальних фермах. У Росії такого виробництва немає, ми замовляємо комах на Філіппінах і в Південній Америці.
Виставка «Щасливі тропіки» з Краснодара вже об'їхала всю Росію. Благовєщенськ - остання точка в гастролях екзотичних комах. У місто проведення живий експозиції метеликів доставляють з Москви на літаку.
- Траплялося, що приходили погані кокони, непридатні для показів, один раз всю партію заморозили в аеропорту, і метелики загинули, - каже Андрій. - Життя метелика коротке - в середньому 3-4 дні. В кінці зазвичай залишається половина особин, а буває, що взагалі не залишається. Це залежить від відвідувачів - вони чіпають комах, що категорично заборонено, тиснуть, випадково забирають на себе. А ось випадків крадіжок експонатів у нас, на щастя, не було.
думка
Тамара Кушнарьова, менеджер виставки «Щасливі тропіки»:
- Яких метеликів я люблю? Всіх! Вони як антидепресант - покращують настрій, знімають стрес. Зайшов до кімнати - як на лісовій галявині опинився. Деякі навіть звикають до людей - у мене була «вихованка», яка дізнавалася мене і тільки до мене йшла в руки.