Рекламні плакати, розкидані по всьому Парижу, свідчать, що найбільший ярмарок в Європі «Все для дому» відкрилася у французькій столиці.
Н.Оконешнікова (зліва) і Н.Шевелева
Foire de Paris в цьому році виповнилося 114 років. Росія приїхала вперше. Російський Експоцентр представляє національний павільйон, який розкинувся на 96 квадратних метрах і об'єднує 12 російських компаній.
Два російських терема виявилися в центрі холу для іноземних гостей, названого «Багатство світу» (Richesse du monde).
Крім традиційних народних промислів, увагу «Русского очевидця» залучили два стенди.
Перший - дизайнерських шкарпеток. І справді, не всі ж з Росії підноси розписні возити. Чому б і не шкарпетки. Ідея цікава, шкарпетки вигадливі.
Малюнок на шкарпетках - народний, веселий і енергійний. Тут вам і жестові і Гжель, і Хохлома. Є в наявності Городець, Мезенская розпис (від річки Мезень Архангельської області), Північна Двіна, димковской іграшка.
Другий гість на ярмарку з республіки Саха. Представники Півночі привезли вироби з якутських каменів і алмазів і сувеніри з шкур оленя.
Ювелірна компанія «Саха Таас» була створена в 1994 році в якутській місті Нерюнгрі. По відношенню до Парижу можна сказати, що на іншому кінці світу.
Вітрина компанії переливається камінням всіх кольорів і відтінків. Надія Оконешніково, не просто Якутська красуня, вона директор ювелірного салону і про кожному камені, не кажучи вже про якутських звичаї, може розповідати нескінченно.
«Ми починали з меблів з каменю, - каже Надія, - Але возити масивні речі з далекої Якутії - не найлегше справа. І засновниця справи Ізабелла Солтис переключилася на виробництво рідкісних прикрас. Наше основне кредо: кожна прикраса створюється в одному єдиному екземплярі. Всякий камінь унікальний, як відбиток пальця, повторити його неможливо. І наш дизайн продиктований самим каменем. У каменю є душа, енергія, свої чисто фактурні особливості. При погляді на нього дизайнер бачить кінцевий результат. Виріб із каменю має не тільки прикрасити, а й оберегти. Тут уже вступає в силу символіка, яка прийшла з глибин віків, з сибірських руд.
Якутія багата камінням?
Є камені, які видобуваються тільки в нашому краю, і більше ніде в світі таких немає. Це підвищує не стільки їх вартість, скільки цінність. Це прикраса з території, куди в силу клімату і відстаней просто важко потрапити.
Яка найдорожча річ у вашій колекції на Паризькому ярмарку?
Ми привезли унікальне кільце з діамантом рожевого кольору. Цей камінь рідко зустрічається. Ми спеціально не стали його гранувати, щоб не порушити природну геометрію, його природну енергію. Наука ще не знає всіх властивостей і можливостей алмазу. Це потужний камінь, найміцніший і найсильніший, і ми його залишили в первозданному стані як оберіг.
Ви вірите, що камені впливають на людину?
У каменю на відміну від скельця є фон. Це його вібрація.Якутскій смарагд може заспокоїти людини, його вібрація рівномірна. Чароит дає енергію, такий чистий бузковий колір майже не зустрічається в природі. У людини часто не вистачає внутрішніх ресурсів, ми шукаємо, звідки підзарядитися. Для цього існують камені.
Якими ще особливостями володіють ваші прикраси?
Камені і висячі елементи на прикрасах обов'язково повинні бути в непарному числі - три, п'ять, сім. Навіть гудзиків на сукні повинна бути непарна кількість. Ми самі північні язичники, тенгріанци. Тенгрі у нас перекладається як біле сонце, ми йому поклоняємося, тому в наших прикрасах багато елементів, що зображують коло.
Сьогодні перший день салону. Але щось вже користується успіхом у покупця?
Срібні прикраси з національними мотивами і камінням. Ми продали декілька пар сережок і кольє. Подобається якутський смарагд. Жінки задивляються на біле золото, але воно, звичайно, недешеве. Купують якутські сувеніри, особливо невеликих лялечок в якутських нарядах трикутної форми.
Чому трикутної?
Нам важлива зв'язок з космосом, тому жінки до заміжжя, наприклад, не стригли волосся. Раніше будинку ми будували в формі трикутників, щоб в них через верхній кут приходила енергія космосу. Народні одягу теж шилися в формі трикутників. Одягу наші яскраві, спочатку якутські жінки - великі майстрині, вони багато вишивали, не боялися сміливих поєднань кольорів. Взагалі ж Якутська жінка - самозакохана в правильному розумінні цього слова, вона вважає себе неперевершеною красунею. Наші прапрабабусі носили масивні прикраси з натуральних каменів і металів до тридцяти кілограмів.
В Якутії відроджується інтерес до спадщини предків?
Дивіться, у фізико-технічному інституті проведено дослідження звукових вібрацій якутського національного епосу олонхо. Гіпотеза, що ці вібрації впливають на людський організм - на артеріальний тиск, скорочення серцевого м'яза, ця гіпотеза була доведена. Тобто прослуховування Олонхо сприяє поліпшенню самопочуття. Ми живемо згідно з нашою релігії в гармонії з природою. Якщо ми йдемо в ліс, то просимо у нього дозволу вторгнутися в його межі. Ми не ведемо себе, як господарі природи, навпаки ми їй підкоряємося.
Foire de Paris відкрита до 8 травня 2018 р Русский стенд в 4 холі, В / 047, С / 047
Paris Expo Porte de Versailles
Матеріали по темі:
І про Сибір теж | En Sibérie aussi
Подорож на край самотності
Сибір - терра інкогніта для французів | La Sibérie, terra incognita pour les Français
Якутія багата камінням?Яка найдорожча річ у вашій колекції на Паризькому ярмарку?
Ви вірите, що камені впливають на людину?
Якими ще особливостями володіють ваші прикраси?
Але щось вже користується успіхом у покупця?
Чому трикутної?
В Якутії відроджується інтерес до спадщини предків?