Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Нульове вплив. Будуємо правильний комп'ютерний стіл меломана, стаття. Журнал "Hi-Fi.ru"

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -   У справі формування якісного звуку дрібниць не буває

У справі формування якісного звуку дрібниць не буває. Вибираючи апаратуру, коректуючи акустику приміщення і займаючись пошуком якісних записів, меломани-комп'ютерники забувають про те, що всі їхні зусилля можуть піти прахом ... через простого письмового столу!

В цьому немає нічого дивного, адже типові меблі створюється, як правило, з гучною ДСП, при цьому більшість слухачів розміщує колонки прямо на стільниці. Обидва чинники доповнюють один одного, в результаті замість комфортного звучання з рівним тональним балансом виходить «каша», какофонія, в якій домінує брудний мидбас. У цій статті ми дамо поради по виготовленню «правильного» робочого столу для меломанів, що вважають за краще слухати музику сидячи за монітором комп'ютера. Можна нічого не читати, а просто піти в магазин студійної меблів і купити готовий «звукорежисерську» стіл. Однак, ми не дарма робили цю статтю, адже розглянуті нижче саморобні конструкції не тільки обійдуться набагато дешевше тих 30 000 - 50 000 рублів, які просять за фірмові вироби, але при цьому можуть перевершувати їх за акустичними властивостями.

Однак, ми не дарма робили цю статтю, адже розглянуті нижче саморобні конструкції не тільки обійдуться набагато дешевше тих 30 000 - 50 000 рублів, які просять за фірмові вироби, але при цьому можуть перевершувати їх за акустичними властивостями

причини невдач

Як уже згадувалося, основними причинами істотного погіршення звучання в області низьких частот і мидбаса є недостатньо щільний матеріал стола і близьке розташування АС до поверхні стільниці, яка перетворюється в акустичне дзеркало, «вбиваючи» всі старання інженерів, які створили колонки. Рішення проблеми складається з двох етапів: необхідно підняти АС над стільницею на достатню відстань, а конструкцію самого столу зробити максимально акустично прозорою, ну або, хоча б, акустично інертною, щоб великі поверхні не перетворювалися в резонатори, спотворюють звучання. З цих причин все готові «професійні» столи для студій звукозапису мають два обов'язкових атрибути: підставки під колонки, розташовані вище рівні стільниці (або просто полку для колонок і відеомонітора), а також масивний металевий каркас з навісними панелями з максимальною щільною і товстою деревної плити , MDF. Але домашній стіл можна зробити ще масивніше, адже спікери студійного столу використовуються, як правило, лише для контролю (мастерингом займаються за допомогою іншого обладнання та в інших умовах), тоді як домашній стіл визначатиме результуюче якість звучання.

Перераховані атрибути необхідно покласти в основу і саморобних конструкцій, при цьому ми-то знаємо, що «за матеріалами» такий стіл обходиться в рази дешевше, ніж готовий. Користувачі, знайомі з металообробкою, або знайомі зі знайомими, які вміють різати і варити метал, знаходяться в більш вигідному становищі. Решті ж досить поширених інструментів або навіть знання адрес майстерень, в яких потрібні деталі можна замовити окремо. За нашими підрахунками, повні витрати на виготовлення хорошого «акустичного» столу тим чи іншим шляхом складуть 5 - 20 тисяч рублів. Розглянемо три ключові конструкції. Слід згадати, що в даній статті розглядаються лише загальні принципи. Зовнішній вигляд, розміри і якість столу визначаються кожним меломаном самостійно.

Недорого, але ефективно

Оскільки в найменш витратною реалізації «музичний» стіл виготовляється цілком з деревних плит, боротися з паразитними резонансами доведеться виключно шляхом збільшення масивності конструкції і поліпшення віброразвязкі її елементів. А також - обклеювання внутрішньої частини «коробки» звуковбирними матами. Орієнтовна вартість матеріалів - від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо робити все самому, то буде потрібно як мінімум електролобзик (а краще дискова пилка), викрутки (краще шуруповерт), свердла, фурнітура та день-другий вільного часу.

Якщо робити все самому, то буде потрібно як мінімум електролобзик (а краще дискова пилка), викрутки (краще шуруповерт), свердла, фурнітура та день-другий вільного часу

Споруда столу почнеться з візиту в магазин кухонних гарнітурів, де потрібно придбати відповідну за якістю і кольором кухонну стільницю шириною 60-65 см. Ідеальний матеріал - штучний камінь або акрил, проте в цьому випадку бюджетним проект вже ніяк не буде, та й працювати з такими плитами набагато складніше. Тому оптимальним варіантом вважається MDF товщиною 2,5-3 см, або максимально щільна ДСП близько 4 см. Швидше за все, там же в магазині вам запропонують розкроювання і оброблення торців. Якщо ціна розумна - погоджуйтеся, адже одна тільки доставка цільної кухонної стільниці в квартиру - вже само по собі пригода не з приємних. Але якщо магазин не здатний вирішити питання за розумною ціною, або ви мрієте зробити все своїми руками, при цьому в своєму розпорядженні інструментами і відповідним автомобілем для перевезення довгих предметів, то відмовляти не будемо. На те воно і творчість!

На те воно і творчість

З купленої стільниці необхідно спорудити П-подібну конструкцію повною висотою 75 см (такий стандарт для письмових столів). Слід пам'ятати, що чим менша за площею поверхню стільниці виявиться безпосередньо під АС, тим краще. Якщо врахувати, що оптимальне видалення голови слухача від спікерів ближнього поля становить близько метра, то колонки повинні відстояти один від одного на відстані приблизно 90 см (по осях). Таким чином, оптимальна ширина стільниці - 80-100 см. Ще 145 см полотна піде на бічні опори. В результаті однієї кухонної стільниці довжиною 2,5 м для виготовлення столу вистачить цілком. Для додання всій конструкції жорсткості можна використовувати задню поперечину з ДСП або MDF, але краще скористатися більш придатними для такого випадку сталевими фіксаторами внутрішнього кута або сталевими ж куточками з ребром жорсткості. В обох випадках це повинні бути елементи з плечем не менше 250 мм.

В обох випадках це повинні бути елементи з плечем не менше 250 мм

Кріплення заліза до столу необхідно проводити відповідними саморізами максимально великого діаметру, попередньо просвердливши отвори свердлом на 1,5-2 мм тонше самореза.

Тепер перейдемо до підставок під колонки. Їх можна зробити з безлічі матеріалів, головне щоб вони були масивними і стійкими. Це може бути MDF або багатошарова фанера товщиною 20 - 25 мм. Досягти такої товщини можна шляхом склеювання двох листів фанери 10 - 12 мм за допомогою клею ПВА або аналогічного. На думку автора, фанера краще з естетичної точки зору, адже після розкрою не потрібно закладати торці, досить пройтися наждачкою по задиркам і покрити виріб лаком або морилкою.

З акустичної точки зору товста березова фанера теж дуже хороша. Необхідно виготовити контактну площадку і постаменти з урахуванням розміру колонок. Якщо акустика ще не придбано, то універсальним розміром може вважатися 200 х 200 мм. Колони подставочек можна зробити з того ж матеріалу, у вигляді клина, розташованого вістрям до слухача, або придбати готові меблеві ніжки - короткі, але потужні і максимально стійкі. В цьому випадку підставочках під АС будуть нагадувати міні-табуретки. Оптимальна висота конструкції - 150 - 200 мм, в залежності від зростання користувача і висоти самих колонок.

Ну і останні штрихи, що зменшують вплив меблів на звук. По-перше, сам стіл і підставки для АС на стільницю має сенс встановлювати через гумові прокладки товщиною 1 - 2 мм. На опорну поверхню подставочек, на яку будуть встановлюватися колонки, не завадить наклеїти лист гуми, синтетичного фетру або схожого матеріалу - віброізолярующего, при цьому порівняно чіпкого. На саму стільницю краще укласти накладку, яку часто пропонують для офісних столів. Вона може бути з шкіряним оздобленням або просто гумовою. Нарешті, внутрішню порожнину арки столу слід обклеїти акустичним поролоном типу «піраміда» з профілем 40-50 мм, хоча більш естетичним і практичним рішенням є самоклеющийся лист автомобільної шумоізоляції - пористий поліуретан або синтетичний матеріал, що нагадує зім'яті фрагменти повсті.

Нарешті, внутрішню порожнину арки столу слід обклеїти акустичним поролоном типу «піраміда» з профілем 40-50 мм, хоча більш естетичним і практичним рішенням є самоклеющийся лист автомобільної шумоізоляції - пористий поліуретан або синтетичний матеріал, що нагадує зім'яті фрагменти повсті

Оптимальний варіант

Конструкція такого столу буде комбінованою. В основі - сталевий каркас бажаного дизайну, зварений з труб квадратного (50х50 мм) або прямокутного (40х80 мм) перетину з товщиною стінки близько 2 мм, зсередини рясно обмазаних силіконовим герметиком або окроплених з балончика «Антигравий», тобто каучукової мастикою для захисту днища автомобілів.

Подібна обробка позбавить труби звонкости, тобто зробить їх акустично інертними. Є ще один варіант - заповнити порожнину труби монтажною піною, але в разі передозування вона буде ще кілька днів вилазити з щілин, оскільки постійно розширюється в процесі затвердіння. Зате її найзручніше подавати в трубу. Нарешті, допускається заповнення порожнин труб просушеним дрібним піском, однак після цього і без того масивний стіл стане майже непідйомним. Для звуку це добре, але якщо щось трапиться перестановка меблів або переїзд - намучиться. Зовнішню частину каркаса можна забарвити в потрібний колір.

На каркас встановлюється стільниця, виготовлена ​​з масивної кухонної ДСП 30-40 мм завтовшки або багатошарової березової фанери 20-25 мм. Кріплення стільниці до каркаса бажано зробити через гумові прокладки (наприклад, сантехнічні). Можна використовувати готові покрівельні саморізи, але їх головки будуть досить сильно виступати. Втім, їх використання все одно не звільняє від покупки гумових прокладок.

Перевага сталевого каркаса в тому, що підставочках для колонок можна «виростити» прямо на ньому, вони стануть продовженням конструкції. На кінець труб можна наварити сталеве підстава з листа 2-3 мм або зробити «вушка» для кріплення опорної поверхні з фанери або MDF для розміщення колонок. Всі інші рекомендації по доведенню конструкції до потрібної акустичної кондиції (за винятком обклеювання внутрішнього обсягу «короби» столу в зв'язку з його відсутністю), наведені в останньому абзаці попереднього розділу, актуальні і в даному випадку.

Акустичний робочий стіл топ-класу. Але чи потрібен?

Від попереднього варіанту столу з металевим каркасом цей відрізняється всього одним, але важливим елементом: підставки під АС не інтегровані в конструкцію столу, а розміщуються окремо. Як і раніше, корпусу АС повинні підніматися над стільницею, однак тепер стереобаза не була зафіксована жорстко і може змінюватися в залежності від розміру і конструкції колонок.

Такий варіант дозволить забезпечити максимально точну інсталяцію спікерів, проте він складніше і дорожче в реалізації. Крім того, великий ризик випадкового перекидання підлогових підставок висотою 900 - 950 мм з дуже високим центром тяжіння. Тому компонентну конструкцію ми рекомендуємо тільки власникам величезних кабінетів з акустичною обробкою, в яких стіл розташований не біля стіни, а знаходиться ближче до центру приміщення.

Залишається відкритим питання, що ж на будь-який зі спеціальних «акустичних» столів ставити? Звичайно ж, гарну акустику поличного типу, найімовірніше - активні монітори ближнього поля з смуговим посиленням! І не забувши про хороше джерело. Вибір тих і інших пристроїв величезний, тому ми підготували кілька комплексних рішень для меломанів з різним достатком і вимогами. І не забувайте про забезпечення тихої роботи системного блоку комп'ютера. Покрокову інструкцію можна знайти в окремій статті .

Підготовлено за матеріалами журналу "Hi-Fi.ru", липень 2016 р www.hi-fi.ru

Але чи потрібен?
Залишається відкритим питання, що ж на будь-який зі спеціальних «акустичних» столів ставити?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»