Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Рецепти грушевого варення: з лимоном, корицею, апельсинами, в мультиварці і на газу

  1. Класичне грушеве варення
  2. Грушеве варення з лимонними часточками
  3. Грушеве варення з апельсинами
  4. Грушеве варення з корицею

Зміст:

  1. Класичне грушеве варення
  2. Грушеве варення з лимонними часточками
  3. Грушеве варення в мультиварці
  4. Грушеве варення з апельсинами
  5. Грушеве варення з корицею

Хто не любить поласувати в холодну погоду гарячим чаєм з пиріжками і варенням? Це улюблене заняття в багатьох сім'ях, тому у багатьох господинь припасений заповітний рецепт на зиму грушевого варення.

Класичне грушеве варення

Як приготувати грушеве варення з цього найпростішого рецептом, повинна знати навіть молода господиня. Причому в ньому можна обійтися одним підходом при варінні, а не користуватися декількома циклами кип'ятіння. Навіть в цьому випадку медова консистенція варення і тонкий аромат літа захопить всіх домочадців.

Інгредієнти для цього смачного варення написані вище.

Інгредієнти для цього смачного варення написані вище

приготування

  1. Груші помити, порізати, кожен шматочок багаторазово наколоти зубочисткою і покласти в таз для варіння.
  2. Всипати в таз цукор, розподілити його по поверхні фруктів і залишити на 2-3 години, щоб вони дали сік.
  3. Якщо попадеться не надто соковитий сорт груші, то до фруктів доводиться додавати деяку кількість води.
  4. Таз поставити на плиту і довести варення до кипіння.
  5. Зменшити вогонь і близько години варити масу, періодично обережно помішуючи.
  6. Розлити по стерилізованим банкам гаряче варення, щільно закрити кришками і остудити.

Грушеве варення з лимонними часточками

Відомо, що грушеве варення з лимоном можна зробити настільки густим, що його консистенція за густотою стане схожою на мед або смолу. У цьому рецепті використовується вода, щоб сиропу вийшло більше, і цукор швидше в ньому розчинився. Смачний десерт виходить також з консервованих груш в сиропі .

складові

  • 1 кг груш;
  • половинка лимона або 0,5 ч. ложки лимонної кислоти;
  • 1/3 ч. Ложки ваніліну;
  • 1 кг цукру;
  • 200 мл кип'яченої води.

Ложки ваніліну;   1 кг цукру;   200 мл кип'яченої води

приготування

  1. Щоб приготувати грушеве варення часточками, з плодів шкірку знімати необов'язково, слід лише видалити насіння, хвостик і серцевину. Груші порізати на тонкі часточки.
  2. Скласти нарізані шматочки в посуд, придатну для варіння і долити туди води. При нагріванні часточки груші почнуть розм'якшуватися і віддавати сік.
  3. Цукор висипати зверху, розподілити по поверхні фруктів, і поставити каструлю на плиту. Потрібно дочекатися поки вода закипить і в перший раз перемішати часточки груші, поки до них не додано лимон. Цукор в гарячій воді тане набагато швидше, перетворюючись в прозорий густий сироп. У перший момент у нього ще не буде смаку і кольору груш.
  4. Варення потрібно кип'ятити на слабкому вогні хвилин двадцять, після чого зняти з плити і дати йому охолонути. При цьому шматочки груш будуть все ще білого кольору, нагадуючи свіжі.
  5. Коли грушеве варення на зиму повністю охолоне, знову поставити його на плиту, довести до кипіння і на такому ж слабкому вогні кип'ятити ще чверть години.
  6. Зняти з лимона цедру спеціальної теркою або зрізати ножем. Цедри повинна вийти столова ложка з гіркою. З лимона слід вичавити сік. Звичайно, при відсутності лимона, можна вдатися і до лимонній кислоті, але вона не дасть цитрусового аромату. Адже сік лимона дає кислоту, а цедра - неповторний аромат.
  7. Коли після другої варіння варення повністю охолоне, то грушеві часточки придбають прозорість, а сироп в варення - бурштиновий відтінок.
  8. Варення і в третій раз потрібно довести до кипіння, додавши туди цедру і сік лимона, і перемішавши все ложкою. Остання варіння триває 10-15 хвилин.
  9. Гаряче варення з бурштиновими часточками груш і лимонним ароматом розкласти по стерилізованим банкам. Як тільки варення охолоне, то відразу придбає в'язкість густого меду.

Відео про те, як приготувати грушеве варення

Грушеве варення в мультиварці

Приготоване в мультиварці грушеве варення може зберігатися не менше року, хоча частіше за все не доживає до ювілею, оскільки швидше з'їдається. Якщо скористатися новомодної чудо-каструлею, то можна заощадити масу часу. Та й готувати при такому способі - одне задоволення, процес не вимагає багато уваги, тому можна варити варення і займатися іншими справами, поки працює мультиварка.

складові

  • 1 кг груш;
  • один лимон;
  • 0,8 кг цукру.

приготування

  1. В першу чергу потрібно зайнятися основним компонентом варення - грушами: ретельно їх вимити і почистити. Можна, наприклад, нарізати їх дрібними брусочками, позбавляючись від серцевини.
  2. Нарізані шматочки викласти в чашу мультиварки, засипати зверху цукор, вибрати на панелі режим «гасіння» і задати час варіння, рівне одній годині. До кінця варіння шматочки груші пустять сік і размягчатся. Щоб домогтися того ж на звичайній плиті, знадобилося б кілька годин.
  3. Якщо в сім'ї люблять густе варення, то воду до груш можна не додавати, оскільки соковиті груші самі виділяють багато води.
  4. Коли програма завершиться, варення потрібно повністю остудити, а потім застосувати ще три цикли нагрівання. В цьому випадку потрібно використовувати режим варіння на пару (15 хвилин), щоб дати можливість зайвої рідини випаруватися.
  5. При другому циклі слід додати лимонний сік і також варити чверть години. Потім 2 години остуджувати варення.
  6. Третій підхід точно повторює попередній. Груші протягом цього процесу стануть прозорими, нагадують карамель.
  7. Після заключної варіння гаряче варення розкласти по стерилізованим скляним банкам, закупорена їх і прибрати в льох або комору.

Після заключної варіння гаряче варення розкласти по стерилізованим скляним банкам, закупорена їх і прибрати в льох або комору

Грушеве варення з апельсинами

Наступний рецепт буде про те, як варити грушеве варення з іншими цитрусовими - апельсинами.

складові

  • 2 кг груш;
  • пара апельсинів;
  • 2 кг цукру;
  • 2 ч. Ложки кориці;
  • чверть літра води.

приготування

  1. Помити груші і видалити з них насіннєві коробочки, після чого порізати дольками або шматочками.
  2. Апельсини вимити і очистити від шкірки, розібрати по часточках, які потім розрізати на невеликі шматочки.
  3. Апельсинову цедру залити водою, нагріти до кипіння і кип'ятити 5 хвилин.
  4. Після її потрібно виловити і викинути, а у відвар додати цукор і корицю і нагрівати до тих пір, поки кристали цукру не розчиняться.
  5. Отриманим сиропом залити шматочки фруктів і поставити їх на вогонь.
  6. Кип'ятити варення 5 хвилин, після чого його остудити до кімнатної температури.
  7. Після цього знову поставити на плиту і варити так довго, поки фрукти не стануть прозорими.
  8. Готове варення розподілити по стерилізованих банках, закрити їх також стерилізованими і сухими кришками.

Грушеве варення з корицею

Тим, хто любить грушеве варення з корицею, рецепт, описаний нижче, напевно сподобається, оскільки ласощі вийде трохи терпким і дуже ароматним. Поєднавши в собі класичну технологію варіння з класичною пряністю, рецепт дозволяє отримати унікальний продукт.

У наведеному прикладі використовуються коричневі палички, але можна внести в рецепт грушевого варення гвоздику, баньян або інші спеції. Ця заготовка може бути як самостійним десертом, що подається до чаю, так і компонентом випічки, наприклад, для пиріжків з повидлом , Намазуванням для оладок і млинців. Варення можна варити з груш осінніх і літніх сортів, що володіють ніжною і м'якою шкіркою. Тверді і більш сухі зимові груші для такого рецепта не підходять.

складові

  • 2 кг соковитих м'яких груш;
  • 2 палички або чайна ложка меленої кориці;
  • 2 кг цукру.

Корисна інформація: Користь і шкода кориці

Дана кількість розраховане на вихід кінцевого продукту в кількості приблизно двох літрів, тому потрібно приготувати відповідну кількість стерилізованих банок і кришок.

Дана кількість розраховане на вихід кінцевого продукту в кількості приблизно двох літрів, тому потрібно приготувати відповідну кількість стерилізованих банок і кришок

приготування

  1. Груші необхідно вимити, розкласти на рушник і підсушити від залишків води.
  2. Сухі фрукти нарізати шматочками середнього розміру, позбавляючись при цьому від середньої частини з насінням.
  3. Засипати зверху на шматочки груш цукровий пісок і залишити на тривалий час (мінімум годину), щоб вони віддали частину соку і трохи ввібрали цукор. В цей же час можна на смак додати і ванілі.
  4. Для приготування варення найкраще використовувати каструлю з товстим дном для більш рівномірного нагріву і щоб цукор не пригорає.
  5. Перша варіння грушевого варення з корицею на повільному вогні повинна тривати 35 хвилин, в процесі неї необхідно регулярно знімати пінку.
  6. Потім каструлю знімають з плити і повністю охолоджують.
  7. Остигнуло варення знову нагрівається на плиті і вариться ще 35 хвилин. Кипіння має бути слабким, щоб груша не розвариться.
  8. За 10 хвилин до закінчення варіння палички кориці витягуються з варення, щоб не залишити занадто сильного присмаку.
  9. Банки потрібно ретельно вимити, багаторазово промити водою і стерилізувати або на пару, або нагріваючи їх в гарячій духовці.
  10. У підготовлені одним із зазначених способів банки перекласти гаряче грушеве варення, закатати або закриття їх кришками і укутати. Бажано зберігати таке варення не більше року.

А Ви заготовлює грушеве варення на зиму? Чи є у Вас улюблений рецепт цих ласощів? Поділіться їм в коментарі .

Відео-рецепт грушевого варення

А Ви заготовлює грушеве варення на зиму?
Чи є у Вас улюблений рецепт цих ласощів?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»