- Підбір адаптера
- Прийом і передача даних без перешкод
- Гнучкі з'єднання з Bluetooth 4.1
- Bluetooth в порівнянні
- Що це за пристрій?
- Навіщо воно потрібно?
- Як працює?
- види пристроїв
- адаптер
- гарнітура
- радіомодуль
- Перші кроки нового стандарту
- Частотний хоппінг
- Перехід на другий рівень
- Сучасний етап розвитку
- BLUETOOTH ДЛЯ ОДЯГУ
- швидкісний Bluetooth
- Вічний двигун
- профілі Bluetooth
В основі будь-якого прогресу лежить ідея доопрацювання і вдосконалення вже наявних технологій, а це значить, що їх попередники в якомусь сенсі стають неактуальними. Але якщо перед вами постає питання, як вибрати Bluetooth-адаптер для комп'ютера, краще розуміти суть всіх представлених варіантів.
Версій даної специфікації існує цілком пристойну кількість, але тих, які були переломними, на даний момент всього 5: 1.2, 2.0 + EDR, 3.0 + HS, 4.0 і 4.1. Всі тонкощі НЕ будуть тут викладені, але якщо комусь цікаво, то він легко може знайти всі відмінності і фичи, які додавалися в кожній версії. Але дещо, а саме швидкість передачі, потужності сигналу, стеки і профілі викласти має сенс, щоб ви могли зробити усвідомлений висновок, який вибрати адаптер Bluetooth для ПК.
Швидкості передачі для п'яти вищезазначених версій специфікації відповідно такі: 1, 2.1 (3), 3 (24), 24 і 24 Мбіт / сек. Але це лише теоретично, на практиці ж швидкості набагато менше.
За потужністю технологію можна розділити на 3 частини: 100, 2,5 і 1 МВт. Це безпосередньо впливає на радіус дії пристроїв і дає їм показники в 100, 10 і 1 метр відповідно. Втім, на ринку можна знайти лише апарати одного стандарту в 2,5 МВт і 10 метрів, так як зразки з мінімальними показниками вже не випускають масово, а максимальні дані відповідають лише гаджетам, які були додані до складу Wi-Fi-плат з PCI- роз'ємами і в окремому вигляді просто не існують.
Ще варто відзначити те, що основою всієї Bluetooth-технології є бездротової аналог кабелю RS-232, на який «навішуються» різні протоколи виконання, передачі і управління інформацією та наявними ресурсами, які нарекли стеками. Ці стеки бувають обов'язковими, без яких вся багаторівнева архітектура просто не буде працювати, і опциональнимі, що дозволяють застосовувати удосконалення вже наявних функцій, а також додавати нові.
У число основних стеків входить 5 одиниць:
Також є таке поняття, як «Профілі», які безпосередньо пов'язані з тим, який краще адаптер Bluetooth для ПК вибрати. Існує їх безліч, але всі розглядати немає сенсу, так як більшість з них має специфічні функції. Але все ж деякі ситуації розглянемо, так як це допоможе зробити правильний вибір.
Підбір адаптера
Отже, який вибрати USB Bluetooth-адаптер залежить безпосередньо від того, для яких цілей він буде використовуватися. У свою чергу, функціональність того чи іншого модуля визначається вже раніше згаданими профілями, які і розпоряджаються стеками для отримання якихось конкретних параметрів.
Для прикладу розглянемо ситуацію, при якій клієнт хоче отримати доступ до інтернету за допомогою Bluetooth-модуля. У такому випадку йому буде потрібно модель, яка підтримує профілі Dial-up Networking Profile (DUN) або LAN Access Profile (LAP). Якщо ж він спробує роздати мережу через Bluetooth-модуль від звичайної бездротової мишки , То у нього нічого не вийде, так як в маніпуляторі задіюється профіль Human Interface Device (HID). І точно так само буде з передачею аудіо- чи відео, де потрібен буде Advanced Audio Distribution Profile (A2DP).
Інший приклад визначає бажання власника пристрою управляти ПК за допомогою мобільного телефону або пульта від телевізора. Якщо ж Bluetooth-модуль не підтримуватиме Audio / Video Remote Control Profile (AVRCP), а орієнтований на роботу тільки з Hands-Free Profile (HFP) або Headset Profile (HSP), то зробити звук голосніше не вийде, зате підключити гарнітуру або мобільник для дзвінків - за дві секунди.
Статті по темі
Загалом, суть така: перш ніж займатися пошуком потрібного пристрою, потрібно визначити його функціональне призначення і тільки потім братися за вибір відповідної апаратури. Так як є пристрої різних габаритів, цільових призначень, потужностей, швидкостей передачі даних і навіть варіанти, суміщені з Wi-Fi-модулем, які мають антени і без них. До речі, відрізняються останні між собою по потужності сигналу і дальності роботи.
Вибираємо bluetooth адаптер для зручності спільного використання вашого ПК і цифрових пристроїв. Функціональні можливості bluetooth адаптера і його радіус дії.
Usb bluetooth адаптер є спеціальним пристроєм, що підтримує протокол Bluetooth, яке дозволяє виконати з'єднання вашого комп'ютера, раніше не підтримує даної опції, з усяким пристроєм з наявністю відповідних налаштувань для здійснення його виявлення.
Це пристрій був розроблений з метою забезпечення бездротового підключення комп'ютерів один до одного, але зараз перетворилося в більш доступне і універсальне, завдяки зменшенню розмірів.
Тому використовувати його можна тепер і для зв'язку комп'ютера з усяким пристроєм, що підтримує таке нововведення.
В даний час Bluetooth мається на телефонах, ноутбуках, принтерах і навіть фотоапаратах. Це все може приймати і передавати інформацію на малому видаленні від комп'ютера.
За умови, якщо вам, все-таки, захотілося купити такий адаптер, єдине, що потрібно вирішити - на якій відстані цей зв'язок ви хочете здійснювати.
Зараз дані пристрої здатні виконувати якісне з'єднання в межах дистанції 10-100 м. Це прямо залежить від потужності передавача, наявного в оснащенні адаптера.
Можливі також модифікації адаптерів, що мають зовнішню антену та інші пристрої, які дозволяють збільшити дальність прийому стійкого сигналу. Bluetooth адаптер підключають прямо до порту USB комп'ютера.
при допомоги Bluetooth адаптера можливо здійснювати цілий ряд маніпуляцій з стільниковим телефоном - можна здійснювати обмін даними між вашими телефоном і комп'ютером, зробити доступними записи телефонної книги, а також виконувати відправку і отримувати SMS.
Bluetooth адаптер відрізняється тим, що дозволяє передавати дані з набагато більшою швидкістю, ніж дата кабелі і IrDA. Більшість сучасних телефонів оснащені Bluetooth. Тому вам потрібно лише встановити в систему Bluetooth адаптер і налаштувати з'єднання.
За допомогою Bluetooth адаптера телефон ваш зможе функціонувати, як модем. Причому, передача інформації буде виконуватися по GPRS-протоколу. Радіус дії адаптерів Bluetooth здатний коливатися в діапазоні 10-150 м.
Моделі з великим радіусом прийому стоять трохи дорожче. Bluetooth адаптери здатні гарантувати прийом навіть в тих умовах, коли є перешкоди між з'єднуються пристроями.
Потрібно зауважити, що адаптери Bluetooth застосовують не тільки з метою об'єднання комп'ютера і цифрового пристрою, але також і для встановлення з'єднання між парою комп'ютерів. Це з'єднання дає можливість обмінюватися інформацією і брати участь в безлічі мережевих ігор.
З огляду на зниження вартості Bluetooth адаптерів, вони перетворюються в найбільш привабливі аксесуари для організації бездротового з'єднання .
Ще більш технологічний, хіба що, лише протокол Wi-Fi.
Навряд чи який-небудь технології передрікали смерть частіше, ніж Bluetooth. При цьому неможливо не визнати ідею бездротового зв'язку досить успішною: версія Bluetooth 1.0 з'явилася на ринку більше 15 років тому, і ніколи ще Bluetooth не використовувалася в такій кількості пристроїв, як зараз. Все завдяки версії Bluetooth 4.0, яка тепер вже, втім, здається досить повільної.
На зміну приходить Bluetooth Low Energy (або Bluetooth Smart) - версія, що заощаджує заряд акумулятора. При цьому радіус дії обмежений 10 м, а швидкість передачі даних - 1 Мбіт / с, але при передачі споживається не більше 10 мА.
І ось настає наступний етап: організація Special Interest Group Bluetooth, в яку входять понад 8000 компаній, готує специфікацію версії. Безумовно, не варто очікувати ніяких революційних змін, проте користувачів мобільних пристроїв очікують деякі важливі нововведення. CHIP вирішив з'ясувати деякі технічні моменти.
Велика частина нововведень Bluetooth 4.1 відноситься до захисту від перешкод. Зараз Bluetooth є стандартним компонентом смартфонів і планшетів; незабаром в ці пристрої почнуть впроваджуватися і LTE-модулі.
На жаль, Bluetooth використовує неліцензованому частотний діапазон 2,45 ГГц (поряд з 2,6 ГГц), а також діапазон LTE в Росії і в інших країнах. Це може привести до взаємних перешкод (див. Діаграму). Проблема полягає в тому, що користувач ніяк не може вплинути на сигнал LTE.
Від розробників Bluetooth були потрібні певні дії, щоб уникнути перешкод. І саме це було зроблено в новій версії.
Щоб забезпечити мінімальне використання в Bluetooth 4.1 буде вбудований фільтр діапазону LTE. Якщо передавач LTE створює перешкоди для переданих по Bluetooth даних, Bluetooth 4.1 моментально на це відреагує
Відправлення та отримання даних LTE-модулем заважають роботі Bluetooth. У версії 4.0 втрати доходили до 75% пакетів. Bluetooth версії 4.1 не так чутливий до перешкод від LTE. Фільтр шуму захищає радіомодуль. У складних випадках автоматично перемикається канал.
Так звана система адаптивного перемикання Bluetooth 4.1 буде шукати інший канал, де менше перешкод, передаючи і приймаючи дані на іншій частоті. Якщо для Bluetooth 4.0 LTE може бути небезпечним для 75% випадків, з Bluetooth 4.1 цей показник знижується до 25%.
Прийом і передача даних без перешкод
Зараз особливо популярні пристрої з Bluetooth Low Energy. Спеціально для цього режиму економії енергії в версії 4.1 є новий спосіб передачі даних, який продовжує роботу акумулятора.
Навчені гірким досвідом користувачі Bluetooth знають про проблему роз'єднаних з'єднань. Найчастіше траплялося так, що якщо користувач йшов в іншу кімнату, з'єднання переривалося. Після цього доводилося налаштовувати з'єднання вручну.
З Bluetooth 4.1 виробники можуть встановити фіксовані інтервали, щоб користувач міг не налаштовувати кожен раз нове з'єднання після відключення. Bluetooth 4.1 може працювати при перерваному з'єднанні до трьох хвилин - раніше цей показник становив не більше 30 с.
Те, що для використання Bluetooth не обов'язково підключатися до комп'ютера, демонструє нововведення, розроблене спеціально для 3D-окулярів, які працюють спільно з телевізором. Як правило, це вимагало з'єднання з декількома пристроями відразу, тому зображення на телевізорах часто відставало. Тепер все має працювати краще.
Безконтактний Slave Broadcast в Bluetooth 4.1 - це друга нова функція, від якої виграють фанати тривимірного кіно. Bluetooth-з'єднання здійснюється тільки в одному напрямку, телевізор в фіксовані інтервали посилає дані, 3D-окуляри приймають дані, але не посилають ніяких відповідних з'єднань телевізору.
Гнучкі з'єднання з Bluetooth 4.1
архітектура з'єднань Bluetooth 4.1 функціонує відповідно до принципу Master-Slave. Один пристрій при цьому діє як провідне (Master), а друге - як ведене (Slave). Всі пристрої можуть працювати як в якості ведучих, так і в якості ведених.
Таким чином, дані фітнес-браслета або пульсоміра тепер можна передавати безпосередньо в смартфон, який потім зробить їх аналіз. Раніше пряму взаємодію фітнес-браслета і смартфона було неможливим.
Два переваги поновлення Bluetooth: по-перше, не потрібно турбуватися про сумісність. Bluetooth 4.0 і Bluetooth 4.1 абсолютно сумісні. Новий чіп для Bluetooth 4.1 теж не потрібен. Bluetooth 4.1 буде доступний за допомогою оновлення прошивки Bluetooth 4.0.
Експерти також прогнозують, що Bluetooth 4.1 буде підтримувати IPv6. Зараз цього немає. оскільки Нова версія Bluetooth повністю підтримує IPv6, всіх пристроїв Bluetooth буде присвоєно IP-адресу, і до них буде відкритий доступ через Інтернет. Так що можна говорити про те, що революція Bluetooth вже почалася.
Bluetooth в порівнянні
Bluetooth існує вже 15 років, а нові версії виходять кожні два роки. У версії 4.0 з'явився профіль з низьким споживанням енергії. Оскільки попередники його не мають, в протоколах 4.0 і 4.1 не передбачена зворотна сумісність. В 4.1 планується робота по протоколу IPv6.
Bluetooth 4.0 Bluetooth 3.0 Bluetooth 2.x Bluetooth 1.x Базова швидкість 1 Мбіт / c 1 Мбіт / с 1 Мбіт / с 1 Мбіт / с 1 Мбіт / с Підвищена швидкість передачі даних (EDR) 3 Мбіт / c 3 Мбіт / с 3 Мбіт / с 3 Мбіт / с немає High Speed 54 Мбіт / c 54 Мбіт / с 54 Мбіт / с немає ні Дальність (макс. / хв. потужність) 100 м / 10 м 100 м / 10 м 100 м / немає 100 м / немає 100 м / немає Режим низького енергоспоживання да да немає немає немає Подвійний профіль (одночасна роль в якості Slave і Master) так ні ні ні ні Підтримка IPv6 готується немає немає немає немає Сполучення з NFC так так так так немає 128-бітове шифрування AES та так ні ні ні
Фотографії в статті: компанії-виробники
Часом цікаво спостерігати за прогресом технологій, який з кожним разом готовий дивувати все більше і більше. Які тільки технічні чудеса не виникають в нашому незвичайному світі, які тільки технології не придумує людина, і все заради того, щоб зробити світ зручніше, практичніше і з великими можливостями. Наприклад, взяти хоча б пристрій, який дозволяє на відстані передавати дані за допомогою спеціального передавача. Так, всі пам'ятають про таке чудесне винахід, як Bluetooth. Але по ходу життя багато винаходів моментально зникають з моди, і нове покоління починає сумніватися і дивуватися, не розуміючи, навіщо часом є деякі функції в їх мобільному пристрої. Тому все частіше і виникає питання, а що таке Bluetooth? Щоб відповісти на це питання, ми пропонуємо вам познайомитися з цією статтею, яка містить максимально достовірну інформацію з цього пристрою і всіх його можливостях. Завдяки цій інформації ви розберетеся не тільки в самому призначення винаходу, але і зрозумієте, як ним користуватися і які можливості є у нього.
Що це за пристрій?
Що таке Bluetooth? це універсальний пристрій , Яке дозволяє передавати дані на відстань. Під даними класифікуються різні документи, фотографії, музика і відео. Дана розробка була винайдена більше 10 років тому і отримала визнання у всьому світі. На даний момент цей винахід трохи забуте, але це абсолютно не позначається на його зручність, так як практично в кожному мобільному пристрої є передавач, який виконує цю функцію. Більш того, саме Bluetooth став підставою для створення повсюдно використовуваного Wi-Fi. Тому при питанні, що такий пристрій Bluetooth, можна сміливо відповідати - це прабатько Wi-Fi. Але варто зазначити, що навіть після появи бездротового пристрою дана технологія не поступається йому в популярності і активно використовується не тільки молоддю, а й сучасними офісами. Просто воно не так часто потрапляє в поле зору і часто класифікується звичайним бездротовим пристроєм.
Навіщо воно потрібно?
Так що таке Bluetooth? Це відмінний засіб для економії місця і порядку на своєму робочому місці. Саме таке визначення стало часто використовуватися сучасними фахівцями. І правда, якщо трохи зазирнути в історію, то даний продукт розроблявся з метою виключити використання проводів, які постійно або заважали, або займали багато місця. Тим більше, одна поломка дроти могла стати причиною зупинки цілого виробництва. А ось якщо організовувати роботу за допомогою бездротового з'єднання, то небезпека поломки зводиться до мінімуму. Але це не основне призначення Bluetooth, так як в основному його використовують для передачі даних з одного пристрою на інший, зовсім не замислюючись про великий потенціал цього нехитрого пристрою. Тому часто на запитання, що таке Bluetooth в телефоні, можна почути просту трактування: «Це засіб для передачі файлів». Хоч воно і вірне, але зовсім не розкриває всієї суті продукту. І саме правильне трактування пристрою, яка розкриває весь потенціал продукту, дозволяє в подальшому знайти для нього корисне застосування.
Як працює?
Власне, що таке Bluetooth - ми зрозуміли, залишилося зрозуміти, як воно працює. Як виявляється, в цьому немає нічого складного, так як процес передачі даних вимагає лише підтвердження і вибору. Тобто, наприклад, вирішили ви передати фотографію одного, для цього потрібно, щоб у вас і у нього був Bluetooth. Необхідно запустити цю програму, відшукати пристрій друга (за замовчуванням воно має найменування марки моделі телефону) і запросити з'єднання. Як тільки все буде підтверджено, можна безперешкодно обмінюватися файлами, але це стандартна схема. На даний момент існує величезна безліч найрізноманітніших периферійних пристроїв, які не завжди вимагають підтвердження і працюють в полегшуючи їх масове використання і позбавляючи нас від незліченних проводів.
види пристроїв
Що таке Bluetooth в телефоні? Ця програма, що дозволяє передавати дані з одного елемента на інший. Воно використовує радіохвилі і має обмежену відстань впливу. А що таке Bluetooth? А це вже універсальний пристрій, що дозволяє передавати різні дані або підтримувати постійне підключення за допомогою бездротового зв'язку. Досить цікаво розбиратися в дрібницях пристрою, який на перший раз здається простим і не таким придатним. Виявляється, системі Bluetooth супроводжує величезна кількість самих різних розробок. Так, Wi-Fi поступово відтісняє нібито застарілу розробку, але це зовсім не виключає її використання. Наприклад, є маса Hi-Fi, які використовують даний спосіб з'єднання: гарнітури комп'ютера, адаптери для з'єднання декількох пристроїв, принтери, телевізори, камери і багато іншого. Ми ж розглянемо найпопулярніші з них.
адаптер
Що таке Bluetooth адаптер? Ві будете здівовані, но це справжнісінькій роутер, яка НЕ передает дані с помощью інтернету, а створює точку з'єднання бездротовіх прістроїв . Так, це нагадує Wi-Fi роутер , Який створює точку доступу. Але в нашому випадку ця точка служить таким собі сервером для підтримки з'єднання між технічними пристроями . Наприклад, в офісі у вас є маса комп'ютерів і один принтер. Щоб люди не товпилися, не лаялися, досить поставити адаптер і з'єднати всі комп'ютери з принтером. Тепер черга друку буде нормальної, ніхто не буде панікувати, і все встигнуть отримати свої документи.
гарнітура
Що таке гарнітура Bluetooth ? Це звичні тільки без проводів. За допомогою цієї унікальної технології користувач може не відволікатися від справ і вчасно відповідати на дзвінки, не вдаючись до використання телефону. Дана гарнітура кріпиться до вуха і може довгий час знаходиться на вашому озброєнні. Воно не обмежує звичайний слух людини і має спеціальну кнопку, яка дозволяє відповідати на дзвінки з телефону. Раніше таке можна було побачити тільки в фільмах, тепер все доступно звичайним людям.
радіомодуль
Що таке радіомодуль Bluetooth? Це вже універсальний пристрій, що дозволяє передавати потік звукової інформації. Виглядає він як звичайна комп'ютерна колонка без проводів. Щоб вона працювала, необхідно встановити з'єднання з сервером передачі звуку, їм може виступати або комп'ютер, або телефон, або звичайний плеєр. Потім включити звук на пристрої - і можна насолоджуватися приємною музикою, яка за якістю буде вище, і перериватися точно не буде.
Ось, власне, ви і дізналися, що таке периферійний пристрій Bluetooth. Завдяки цим технологіям ми можемо значно полегшити собі побутові справи і позбутися про потреби мати величезну кількість проводів. Головне, варто пам'ятати про нюанси: Bluetooth має обмежену площу впливу (для кожного пристрою вона своя), і деяким з них все ж буде вимагатися підзарядка.
Технологія Bluetooth, яку почала розробляти ще в 1994 році шведська компанія Ericsson, спочатку призначалася зовсім не для мобільних телефонів, а для створюваного в ті роки концепту Flyway (www.swedetrack.com). Flyway - це система персонального автоматичного транспорту. Вона являє собою розгалужену монорельсову дорогу з вагончиками невеликої місткості. Кожен з них може переміщатися по своєму індивідуальному маршруту в рамках мережі - щось на зразок таксі, тільки без водія. Технології Bluetooth в цій новій транспортній системі відводилося ключове місце: саме з її допомогою все елементи обмінювалися між собою даними.
Сама назва Bluetooth спочатку було лише кодовою назвою цього проекту. Відбувається воно від прізвиська данського короля Гарольда Блатанда, який, як свідчить переказ, отримав його через своїх гнилих зубів. Чому тоді синій? Виявляється, за часів вікінгів слово «бла» означало і «синій», і «чорний» колір. Незважаючи на не зовсім здорові зуби, король зміг об'єднати відокремлені удільні князівства Данії і створити сильну державу. Ідея об'єднання людей і стала основоположною при розробці Flyway і її протоколу синхронізації. Коли справа дійшла до комерційного запуску технології, більш підходящого назви, ніж кодове Bluetooth, розробники стандарту придумати не змогли.
Перші кроки нового стандарту
Уже в ході розробки технології в Ericsson зрозуміли, що вона відмінно підійде і для передачі даних між мобільними прилаштувати . У 1998 році з ініціативи компанії була створена група розробників Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG, www.bluetooth.com), до якої також увійшли IBM, Intel, Toshiba і Nokia. У тому ж році з'явилася версія протоколу Bluetooth 1.0, а трохи пізніше, на початку 1999 року, побачив світ її виправлений варіант - Bluetooth 1.0B. У цих версіях протоколу для установки з'єднання була потрібна обов'язкова передача пристроями своїх апаратних адрес, що робило неможливими анонімні з'єднання. У перших специфікаціях були жорстко зафіксовані деякі технічні характеристики . Через це обладнання різних виробників виявилося фактично несумісним між собою: налаштувати два різних пристрої Bluetooth було, м'яко кажучи, непросто.
Частотний хоппінг
У 2001 році була представлена специфікація Bluetooth 1.1 - в ній не було повної сумісності з двома попередніми версіями протоколу 1.0, проте розробники виправили всі недоліки і помилки.
З'явилися і нові функції: з'єднання могло бути незашифрованим, пристрої відображали рівень сигналу. А головне, з версією Bluetooth 1.1 назад сумісні вже всі наступні варіанти протоколу Bluetooth, тому її досі можна зустріти в багатьох працюючих пристроях. Модулі Bluetooth 1.1 зараз настільки прості і дешеві, що їх наявність збільшує собівартість вироби лише на кілька центів.
У 2003 році вийшла специфікація Bluetooth 1.2. У ній використовувалася технологія AFH, що дозволяє віддавати пріоритет найменш зашумленими частотам. Це значно підвищило стійкість зв'язку і дозволило збільшити швидкість передачі даних. Нових схем модуляції, проте, не застосовувалося, тому максимальна швидкість Bluetooth залишилася колишньою - 721 кбіт / с. Різниця в порівнянні з версією 1.1 була тільки в тому, що у Bluetooth 1.2 реальна швидкість роботи виявлялася ближче до теоретично можливої межі завдяки наявності AFH.
Потім за рахунок технології eSCO покращилася якість передачі голосу. Крім того, в новій версії в два рази збільшилася швидкість виявлення і справно пристроїв, з'явилася опціональна можливість одночасного підключення двох пристроїв. Разом з версією 1.2 почалася передача стереозвуку за профілем A2DP.
Перехід на другий рівень
У листопаді 2004 року вийшла нова версія Bluetooth 2.0, в якій вперше опціонально була реалізована технологія EDR - пристрої з її підтримкою до сих пір позначають як «2.0 + EDR». За рахунок застосування новітніх алгоритмів кодування сигналу EDR дозволяє передавати дані в 3 рази швидше - до 2,1 Мбіт / с. У самому потоці даних швидкість передачі може досягати 3 Мбіт / с. Однак частина цієї пропускної здатності «З'їдається» - витрачається на повторне відправлення помилкових пакетів (через перешкоди). Крім того, витрачається службовий трафік - для кодування і шифрування інформації.
Збільшення швидкості передачі даних разом з ростом завадостійкості дозволило знизити енергоспоживання Bluetooth приблизно в три рази. Правда, це твердження справедливе не для всіх пристроїв, а тільки для тих, яким не потрібно збільшена швидкість передачі даних (наприклад, гарнітури). Також спростилося з'єднуватися з кількома пристроями: за рахунок відвели чення розрядності адресації з'явилася можливість при побудові локальної бездротової мережі використовувати в ній не 8, як раніше, а 256 пристроїв.
Сучасний етап розвитку
У 2007 році специфікація Bluetooth оновилася - з'явилася версія 2.1 (також з опціональною підтримкою EDR), яка отримала технологію розширеного запиту характеристик пристрою для швидкого налаштування всіх профілів.
Крім того, була додана енергозберігаюча технологія Sniff Subrating з оптимізованими циклами роботи і очікування. Вона дозволяє збільшувати тривалість роботи пристрою Bluetooth від одного заряду акумулятора в п'ять разів. оновлена специфікація бездротового стандарту Bluetooth 2.1 істотно спростила і прискорила встановлення зв'язку між двома пристроями і дозволила проводити оновлення ключа шифрування без розриву з'єднання, що поліпшує захист. Правда, таке спрощення установки зв'язку можливо тільки в тому випадку, якщо обидва пристрої оснащені модулями NFC. Вони створюють у невеликому радіусі навколо себе електромагнітне поле: достатньо піднести пристрої один до одного, щоб запустити процес з'єднання.
Більшість існуючих адаптерів (тут ми візьмемо до уваги не тільки призначені для користувача, але і корпоративні системи) забезпечено застарілими модулями Bluetooth 1.1 і 1.2. підтримка стандарту Bluetooth 2.0 + EDR присутній в сучасних моделях телефонів і ноутбуків. Що ж стосується Bluetooth 2.1 + EDR, то нова версія стандарту аж до останнього часу не отримала широкого поширення: багато виробників чомусь ігнорують цю версію.
Можливо, причина в наступному: всі її переваги досягаються лише при наявності вбудованого модуля NFC, який вимагає як мінімум додаткової антени. Але є і більш просте пояснення: застарілі модулі Bluetooth 2.0 дешевше, тому їх вигідніше використовувати і в найсучасніших моделях.
BLUETOOTH ДЛЯ ОДЯГУ
Створення енергозберігаючої версії Bluetooth 4.0 відкриває перед розробниками захоплюючі перспективи. Наприклад, рукавички Swany G-CELL Gloves можуть з'єднуватися з мобільним телефоном . Вони забезпечені спеціальними кнопками для прийому або відбою викликів, вбудованим мікрофоном і динаміком, так що власникові навіть не доведеться діставати телефон для розмови. Зараз вони оснащені модулем Bluetooth 2.0 і здатні пропрацювати на одній зарядці лише 48 годин в режимі розмови і 240 годин в режимі очікування. Перехід на Bluetooth 4.0 позбавить від необхідності постійної підзарядки акумулятора.
швидкісний Bluetooth
У 2009 році була прийнята чергова специфікація Bluetooth 3.0 + HS. HS (High Speed) - це новий рівень швидкості передачі даних, яка може досягати 24 Мбіт / с. Багатьом фахівцям такий параметр здався нереальним, проте новітні модулі і справді працюють швидше, ніж їх попередники Bluetooth 2.1. Дійсно, це виглядає неправдоподібним: якщо Intel випускає нові процесори, що випереджають старі моделі на кілька відсотків, все комп'ютерні журнали пишуть про це як про неймовірне досягнення. А коли консорціум Bluetooth SIG створює нову специфікацію бездротового стандарту, що прискорює передачу даних в 10 разів (!), Подія залишається поза увагою більшості по описаних вище, немов воно їх взагалі не стосується.
Справа в тому, що така висока швидкість можлива зовсім не при передачі даних через Bluetooth: в ньому як і раніше максимальна швидкість обмежена 2,1 Мбіт / с, як це і було у випадку з використанням технології EDR. Для переходу на 24 Мбіт / с застосовується пряме з'єднання по протоколу Wi-Fi. Протокол Bluetooth в даному випадку використовується не на фізичному, а лише на логічному рівні: для організації самого з'єднання між пристроями. Wi-Fi виступає в ролі транспортного радіопротокола, тоді як сам інтерфейс Bluetooth залишається тільки в якості каркаса для зв'язування пристроїв.
Однак використання технології Wi-Fi для передачі даних не означає сумісності пристрою Bluetooth зі звичними мережами Wi-Fi . Йдеться тільки про використання тієї ж фізичної моделі стандарт IEEE 802.11 - ніякої логічної сумісності з мережами 802.11a / b / g / n у телефонів і смартфонів з Bluetooth як не було, так і немає.
Вічний двигун
Звичайно, Bluetooth 3.0 + HS можна вважати справжнім технологічним проривом, однак у нього, як і у будь-якого великого досягнення, є зворотний бік. Робота на такій високій швидкості швидко виснажує акумулятор, тому творці нового стандарту відразу ж зіткнулися з проблемою енергозбереження. Для її вирішення в грудні 2009 року була випущена новітня специфікація Bluetooth 4.0, що також можна вважати непересічною подією: якщо ми звернемося до історії, то побачимо, що раніше між випусками версій Bluetooth проходило, як правило, від 4 до 5 років. У Bluetooth 4.0 немає принципових змін щодо швидкості передачі даних, нововведення стосуються лише енергоспоживання. Цей стандарт призначається для використання переважно в різних датчиках, які можуть застосовуватися в тренажерах, медичних приладах, автомобілях. Передавач Bluetooth включається тільки на час відправки даних, що забезпечує можливість роботи модуля від однієї годинної батарейки протягом декількох років! У такому режимі стандарт надає швидкість передачі даних в 1 Мбіт / с при розмірі пакета 8-27 байт. Набагато швидше відбувається з'єднання: два пристрої Bluetooth можуть встановлювати його менш ніж за 5 мілісекунд і підтримувати на відстані до 100 м. Для цього використовується вдосконалена корекція помилок, а необхідний рівень безпеки забезпечує 128-бітове AES-шифрування.
профілі Bluetooth
Кожне Bluetooth-пристрій підтримує певний набір так званих профілів - вони представляють собою стандартизовані алгоритми обміну даними. Підтримка тих чи інших профілів дозволяє легко визначити можливості пристрою. Для працездатності функції потрібна підтримка профілю обома Bluetooth-пристроями.
Для більш якісної передачі звуку використовується A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) - розширений профіль розповсюдження аудіо. Він відповідає за передачу стереозвуку по радіоканалу Bluetooth на якесь приймаючий пристрій. Профіль розрізняє два типи пристроїв: передавач (A2DP-SRC - Advanced Audio Distribution Source), наприклад телефон; приймач (A2DP-SNK - Advanced Audio Distribution Sink), наприклад навушники. При установці зв'язку передавач і приймач узгодять кодек, який необхідно застосувати, і параметри кодування: бітрейт, частоту дискретизації і ін. Стандартом визначено один обов'язковий кодек SBC - він не вимагає великої обчислювальної потужності для кодування і декодування, але відрізняється низькою якістю звуку. SBC вибирається, якщо приймач і передавач не можуть «домовитися» про використання інших кодеків: MP3, AAC, ATRAC.
Зазвичай пристрої, що працюють з A2DP, підтримують і профіль AVRCP (Audio / Video Remote Control Profile). Він призначений для дистанційного керування джерелом сигналу і в версії AVRCP 1.0 дозволяє запускати або зупиняти відтворення, здійснювати перемотування і перехід між треками. У версії профілю AVRCP 1.3 протокол передає поточний стан джерела і метадані про самому медіаелементів, наприклад назву пісні. У версії AVRCP 1.4 з'явилася можливість перегляду плей-листів і вибору композиції.
Навіщо воно потрібно?Як працює?
Тому все частіше і виникає питання, а що таке Bluetooth?
Що це за пристрій?
Що таке Bluetooth?
Навіщо воно потрібно?
Так що таке Bluetooth?
Як працює?
А що таке Bluetooth?
Чому тоді синій?