Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Гарбуз: користь і шкода, калорійність

  1. Корисні властивості гарбуза
  2. Чи можна їсти гарбуз при цукровому діабеті?
  3. Користь гарбузового насіння
  4. шкода гарбуза

Гарбуз - один з найдивовижніших овочів, дарованих нам природою. Її вживають повсюдно, причому до цих пір достеменно невідомо, звідки вона родом, а також як і коли потрапила в Росію. Гарбуз цінують не тільки за соковиту яскраву м'якоть, що володіє приємним солодким смаком, широке застосування отримали насіння гарбуза і масло , Яке з них отримують. Так що цей овоч, який може досягати маси в кілька десятків кілограмів, можна використовувати практично весь, за винятком твердої шкірки. До речі, саме завдяки їй цілий гарбуз може зберігатися практично до весни, не втрачаючи при цьому своїх корисних властивостей.

Корисні властивості гарбуза

Гарбуз - один з найдивовижніших овочів, дарованих нам природою

У м'якоті гарбуза знаходиться багато вітаміну А.

Незважаючи на те, що гарбуз майже на 92% складається з води, в її м'якоті знаходиться багато вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. За вмістом вітаміну А вона перевершує морква , Тому її корисно вживати в їжу для профілактики проблем із зором. Він також бере участь в регуляції жирового обміну, в процесах регенерації тканин, синтезі гормонів і сприяє зміцненню імунної системи. 100 грамів гарбуза в день здатні майже на половину забезпечити організм дорослої людини вітаміном А.

Цей овоч містить аскорбінову кислоту, яка необхідна для зміцнення імунітету. Є в ньому і вітаміни групи В, корисні для здоров'я нервової системи, стакан гарбузового соку ввечері допоможе розслабитися і поліпшить сон. Яскравий помаранчевий овоч допоможе впоратися з депресією і поганим настроєм. Міститься в гарбузі і вітамін Е, який корисний для здоров'я репродуктивної системи, бере участь в синтезі колагену і еластину, а також жировому обміні. Всі вітаміни, що містяться в гарбузі, допомагають зберегти здоров'я і молодість організму, оскільки володіють властивостями антиоксидантів.

Мінеральний склад гарбуза також дуже багатий. Вона містить солі кальцію , Калію і магнію, а ці макроелементи так необхідні для нормальної роботи серця. Є в ній залізо, яке корисне при недокрів'ї, мідь, цинк , Кобальт і ще з десяток інших мікроелементів. Гарбуз багата вуглеводами, також є в ній трохи рослинного білка, а жирів в м'якоті овочу майже не міститься.

У м'якоті і насінні гарбуза міститься багато клітковини , Корисною для травної системи. Цей овоч, особливо в печеному вигляді, корисно вживати при лікуванні і для профілактики запорів . Клітковина м'яко стимулює моторику кишечника, виводить шлаки, токсини, продукти гниття з кишечника і допомагає зростанню корисної мікрофлори. Саме тому регулярне вживання гарбуза допоможе очистити організм і забути про проблеми з травленням. Калорійність цього овоча настільки низька (22 ккал в 100 г), що її можна сміливо вживати при ожирінні і в дієтах для схуднення.

Речовини, що входять до м'якоть гарбуза, мають жовчогінні властивості, тому вона корисна при холециститі і дискінезії жовчовивідних шляхів . На основі гарбузового масла проводиться лікарський препарат Тиквеол, який надає гепатопротекторну, жовчогінну та протизапальну дію. Гарбуз - один з овочів, які можна вживати при гастриті з підвищеною кислотністю і виразковій хворобі, оскільки вона знижує кислотність шлункового соку.

Гарбуз має сечогінну дію і нормалізує водно-сольовий обмін, тому її корисно додати в раціон при захворюваннях, що супроводжуються набряками, причому вона безпечна для їх усунення і під час вагітності . Гарбуз рекомендується вживати при циститах і інших запальних захворюваннях сечовивідних шляхів.

Незважаючи на яскраве забарвлення, гарбуз є одним з гіпоалергенних овочів, пюре з неї використовують в якості першого прикорму для дітей.

Чи можна їсти гарбуз при цукровому діабеті?

Незважаючи на високий вміст цукрів і високий глікемічний індекс, гарбуз при цукровому діабеті вживати можна і потрібно. Речовини, що входять до її складу, сприяють відновленню пошкоджених клітин підшлункової залози, що відповідають за вироблення інсуліну. При цукровому діабеті гарбуз переважно вживати в сирому або відварному вигляді, так як клітковина сприяє уповільненню всмоктування вуглеводів з шлунково-кишкового тракту. До речі, при приготуванні гарбузового соку велика кількість харчових волокон видаляється.

Речовини, виявлені в складі гарбуза і її насіння, допоможуть також нормалізувати жировий обмін і не допустити розвитку ускладнень цукрового діабету, особливо ретино- і ангіопатії. Дуже корисні при цьому захворюванні гарбузове насіння, багато лікарів сходяться на думці, що вони приносять організму навіть більше користі, ніж м'якоть овоча.

Користь гарбузового насіння

Гарбузове насіння містять речовини, що володіють протипухлинними властивостями.

Насіння гарбуза майже на половину складаються з масла, що містить ненасичені жирні кислоти. Вони дуже корисні для організму, оскільки беруть участь в жировому обміні, нормалізують рівень «Шкідливого» холестерину , Перешкоджаючи тим самим формуванню холестеринових бляшок на стінках судин. Ненасичені жирні кислоти захищають клітини від згубного впливу вільних радикалів, зберігаючи тим самим здоров'я і молодість організму. Крім того, вони необхідні для нормальної роботи імунної системи.

Речовини, що містяться в гарбузовому насінні, мають протипухлинні властивості. Вважається, що вони особливо корисні для профілактики онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту і аденоми простати у чоловіків. Регулярне вживання насіння гарбуза допоможе на довгі роки зберегти чоловіче здоров'я, адже в них міститься велика кількість цинку, який необхідний для вироблення тестостерону. Крім того, він поліпшує якість сперми і потенцію.

Жінкам вживати ці насіння не менш корисно. У них міститься багато речовин, що зміцнюють волосся, нігті і благотворно впливають на стан шкіри.

Доведено протиглистове властивість гарбузового насіння, воно забезпечується за рахунок міститься в них амінокислоти кукурбитин. Точніше ця амінокислота міститься не в самих насінні, а в їх зеленою тонкою оболонці, тому з глистогінних метою вживати їх потрібно разом з цією плівкою. Оскільки очистити потрібну кількість насіння і зберегти цю оболонку досить важко, для лікування гельмінтозів неочищені гарбузове насіння подрібнюють, змішують з медом або іншими компонентами і в такому вигляді приймають всередину. Саме рецепти з гарбузовим насінням використовують багато мам для лікування глистів у дітей, намагаючись уникати хімічних лікарських препаратів, що володіють несприятливими побічними ефектами.

Однак за рахунок високо змісту рослинного масла гарбузове насіння не можна віднести до дієтичних продуктів, в 100 г насіння міститься близько 500 ккал, що обмежує їх вживання при ожирінні і для бажаючих схуднути .

шкода гарбуза

Для дорослої людини допускається вживання до 500 г гарбуза в день, проте зловживати цим овочем не варто. Вітамін А, якого в гарбузі досить багато, відноситься до жиророзчинних і при надмірному надходженні накопичується в організмі, тому при регулярному зловживанні гарбузом не виключається небезпека гіпервітамінозу.

Гарбуз, її сік, насіння і масло з них мають жовчогінну дію. У зв'язку з цим людям, що страждають на жовчнокам'яну хворобу та іншими захворюваннями жовчної системи, перед вживанням цього овоча потрібно проконсультуватися з лікарем.

З обережністю слід поставитися до гарбузі людям, які мають схильність до діареї. Зловживання гарбузом може привести до розладів травлення навіть у людей, що не мають проблем з травною системою. Не можна вживати цей овоч в період загострення запальних захворювань шлунка і кишечника і при гастриті зі зниженою кислотністю шлункового соку.

GuberniaTV, передача «Час у дачі» на тему «Медичні властивості гарбуза»:


Чи можна їсти гарбуз при цукровому діабеті?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»