Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Стиль бохо в одязі, інтер'єрі, шик, килим смугастий, мода, маленька дача

  1. Історія виникнення
  2. В Росії
  3. сучасний напрямок
  4. інтер'єр
  5. Кольорова гамма
  6. матеріали
  7. стіни
  8. меблі
  9. Текстиль
  10. Декор і аксесуари
  11. Разукрасим сірі будні зі стилем бохо

Прагнення до неординарності, унікальності завжди супроводжувало людям творчих професій. Сьогодні здивувати публіку стає все складніше, але ж житло художника багато говорить про нього. Чи не розгубитися в побуті і навіть там зберегти творчу індивідуальність допоможе стиль бохо. Він демонструє внутрішню свободу особистості, відсуваючи канони, правила, думки сучасників на другий план. Можливо, проста людина, обиватель не зможе оцінити і навіть розпізнати стиль бохо. Однак він і не призначений для всіх, а тільки для обраних, одним словом, для богеми.

Історія виникнення

В світі

Історія появи цього напрямку в інтер'єрі і в одязі трохи загадкова. Одні стверджують, що поняття сягає своїм корінням ще в XV століття, до французьких «Богемії», які прибули в країну з Чехії. Саме так називали в той час кочівних циганів, які в строкатих нарядах розважали публіку, займалися ковальським і гончарним ремеслами.

Уже в XVIII столітті група французьких студентів і вчених, взяли це поняття за основу для визначення стилю життя людей зі світу живопису і літератури. Вони кинули виклик всьому суспільству, заперечуючи етичні засади і приватну власність. Спосіб життя циган став основою для оформлення їх стилю.

Другий варіант народження поняття пов'язаний безпосередньо з французьким словом «boheme».

Богемою називали в XIX столітті людей невеликого достатку, а також творчих особистостей та представників інтелігенції. Їх життя було наповнене веселощами, безтурботністю, таким же яскравим повинно було бути і їх житло.

Богемний прошарок суспільства протягом багатьох років зростав, розвивався і поступово з малозначимого і малоцікавого шару перетворився на величезний суспільний клас, членом якого бути не тільки не соромно, але навіть почесно і престижно.

В Росії

Наші співвітчизники познайомилися з культурою бохо зовсім недавно. Його прообразом можна назвати стиль хіпі, що з'явився ще в радянському союзі серед творчої інтелігенції. Стиль бохо в сучасному світі, а особливо в Росії, тільки набирає обертів. Перша російська бохо-ярмарок відбувся всього лише в 2015 році. Ознайомтеся з одним з найпопулярніших стилів в мистецтві - Авангард в даному матеріалі .

сучасний напрямок

Стиль бохо навряд чи коли-небудь стане масовим.

Це доля тільки вибраних, тих, хто цінує мистецтво, вільна творчість не тільки в улюбленому занятті, але і в побуті, в оточуючих його речах. В оформленні сучасного інтер'єру бохо не існує чітких правил, яскраво виражених традицій, але можна виділити загальні принципи. Не зовсім вірно думати, що бохо - це змішання всіх стилів.

Не зовсім вірно думати, що бохо - це змішання всіх стилів

Так, деякі елементи з інших культур запозичені, проте в бохо все ж є свої тенденції. Також неправильно припускати, що звичайний хаос і безлад можна позначити цим терміном. Творчий безлад в інтер'єрі бохо в кінцевому рахунку збудований на базі основної ідеї, пов'язаної з певним видом мистецтва. Отже, які принципи лежать в основі стилю бохо в сучасному його розумінні?

Отже, які принципи лежать в основі стилю бохо в сучасному його розумінні

  • Мистецтво у всьому. Оскільки засновники бохо були творцями, то елементів мистецтва має бути багато. Це картини, скульптури, статуетки і т.д. Актуальними в інтер'єрі стануть портрети представників богемної культури (танцівниці, художники, поети), які цікаві власнику. Також доречними будуть такі атрибути, як: мозаїки, музичні інструменти, книги. Щось з деталей може бути більш акцентовано, щось менш.
  • Інтенсивне оформлення стін. Порожні стіни - ніяк не в стилі бохо. Вони повинні бути яскраво і сміливо оформлені, так як є фоном для картин, дзеркал, фотографій. Другий варіант - оригінальні, яскраві шпалери, зроблені зі старих афіш, плакатів, художніх виставок, журнальних вирізок і т.д.
  • Яскраві, веселі фарби без обмежень.
  • Поєднання непоєднуваного. Традиційне уявлення про комбінації кольорів, орнаментів, текстур тут не має сенсу. Хочете поєднувати клітку з квітковими мотивами - робіть це. Головне - сміливо і переконливо. Можна експериментувати з матеріалами, тканинами, текстурами. Правда, треба в усьому знати міру: перебір і невпевненість будуть виглядати кітчем .
  • М'яке, природне освітлення. В інтер'єрі, оформленому в стилі бохо, має бути багато природного освітлення. Додатковим джерелом світла служать світильники з абажурами, що розсіюють світло.
  • Багато деталей. Сувеніри, свічки, ляльки, вази та інші аксесуари виставлені на загальний огляд.
  • Велика кількість текстилю. Подушки і пуфики розкидані всюди. Причому важливо, щоб вони були яскравими і різноманітними по фактурі тканин.

Сучасний стиль боко широко затребуваний в одязі. Його часто називають стилем бохо-шик. В одязі він проявляється як змішання всіх стилів. хіпі , Етніка, сафарі, мілітарі, вінтаж , еклектика - все тут можна комбінувати в зручній власнику пропорції. Головне - висловити цим свій настрій. Важливо, щоб предмети одягу були з якісних і екологічних матеріалів. Синтетику, а також химерність і вульгарність стиль боко не сприймає.

інтер'єр

Втілити стиль бохо в інтер'єрі - означає спробувати вмістити в рамки те, що, по суті, їх не має, настільки даний стиль індивідуальний. У ньому присутні елементи еклектики і «потертого шику», змішаних з художньої запалом. Бохо ексцентричний, дотепний і здебільшого відображає спосіб життя і спосіб мислення свого прихильника.

Головна ідея стилю - любов до мистецтва, кольором, сміливим контрастів, подорожам, пригодам і свобода від будь-яких підвалин.

Головна ідея стилю - любов до мистецтва, кольором, сміливим контрастів, подорожам, пригодам і свобода від будь-яких підвалин

Кольорова гамма

Стиль бохо не обмежує вибір колірних відтінків. Вітаються самі яскраві тони: пурпурний, золотий, колір фуксії, насичений фіолетовий, полум'яно-оранжевий, синій електрик. Вся веселка квітів абсолютна прийнятна. Їх можна сміливо комбінувати, не боячись порушити традицій сполучуваності. Головне - створити тепле, радісне настрій.

Про особливості лаконічного стилю Бунгало дізнайтеся в цій статті .

Про особливості лаконічного стилю Бунгало дізнайтеся   в цій статті

матеріали

В цілому підійдуть будь-які матеріали. Важливо їх знову ж сміливо змішувати. Наприклад, можна грубі натуральні матеріали - мішковину і сизаль - поєднувати з шовком за допомогою клаптикової техніки «синель».

Матеріали повинні носити легкий відбиток зношеності, потертості. Одна з тенденції бохо - обробляти подушки, штори і абажури бахромою.

Одна з тенденції бохо - обробляти подушки, штори і абажури бахромою

стіни

Тут теж ключовий принцип - змішання в усьому: в кольорі, в обробці, в матеріалах. Стіни можуть бути пофарбовані в різні кольори. Можливо, що одна стіна буде викладена цегляною кладкою, а інші - пофарбовані. Важливо, щоб стіни не були вільними. Картини, гобелени, фото і все, що душа творця забажає, - на увазі, в тому числі і на стінах.

Фото будинків в загадковому Голландському стилі можна подивитися за посиланням .

Фото будинків в загадковому Голландському стилі можна подивитися   за посиланням

меблі

Звичайна меблі, куплена в магазині, ніяк не впишеться в інтер'єр бохо. Тут доречні вантажні, колекційні предмети меблів і навіть, так званий, «секонд-хенд». Кожен з об'єктів - ексклюзив зі своєю історією. Старовинна і просто старі меблі теж підійде. Чим більше предметів представлятимуть різні епохи, стилі, тим краще.

Текстиль

В інтер'єрі бохо багато текстилю бути не може.

Всілякі рюші, волани, мережива і драпірування тут будуть вельми до речі. Активно використовуються і змішуються різні текстури, фактури, орнаментні малюнки. Природні мотиви (листяні, квіткові, райдужні) є сусідами з етнічними.

Природні мотиви (листяні, квіткові, райдужні) є сусідами з етнічними

Декор і аксесуари

Аксесуари в приміщенні, оформленому в стилі бохо, розповідають про життя своїх господарів. Все виставлено напоказ: старовинні судини, вишукані скриньки, старовинний фарфор, карти виглядають так, ніби привезені з різних подорожей. Гламурним штучок тут також знайдеться місце. Головне, щоб у них була своя історія.

Зі стилем приємних дрібниць, дрібничок, що створюють ненав'язливий затишок - Шеббі Шик можна ознайомитися тут .

Вітаються різні вироби ручної роботи, особливо якщо вони перекочували з «бабусиної скрині».

Вишиті серветки, ганчіркові ляльки, вицвілий, полинялих хустку - все тут буде дуже актуально. Авторські роботи, звичайно, теж повинні бути виставлені.

Авторські роботи, звичайно, теж повинні бути виставлені

Багато подушок, пуфів різних форм, розмірів і кольорів наповнюють інтер'єр бохо затишком і теплом. Шторки на вікнах контрастних кольорів, балдахін на ліжку, пледи, скатертини, килими і строкаті доріжки - все це активно використовується в декорі інтер'єру.

Про хаотичний, футуристичний і холодний стиль - Техно дізнайтеся тут .

Разукрасим сірі будні зі стилем бохо

висновки

Стиль бохо підійде далеко не всім бажаючим. Він унікальний, як і сам господар. Бохо створюється через самовираження людини - прихильника того чи іншого виду мистецтва. Бохо - це стан душі, не зовсім зрозуміле оточуючим. Богемне житло створює той, хто сам живе поза рамками, в своєму власному ритмі життя, що не збігається з іншими.

До таких же стилям можна віднести поп-арт в інтер'єрі , Не дивлячись на його химерність і недоладність.

Отже, які принципи лежать в основі стилю бохо в сучасному його розумінні?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»