Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Медаль За зміцнення бойової співдружності

Фахівці з фалеристики включають медаль «За зміцнення бойової співдружності» в категорію найрідкісніших радянських медалей післявоєнного часу

Фахівці з фалеристики включають медаль «За зміцнення бойової співдружності» в категорію найрідкісніших радянських медалей післявоєнного часу. Те, що ця нагорода нечасто зустрічається, легко пояснити. Вона призначалася для вручення вельми обмеженому колу людей - тим, хто брав участь у спільних військових навчаннях держав Варшавського договору або організовував їх. Всього цю медаль отримали близько 20 тисяч осіб.

Заснована нагорода була 25 травня 1979 році Указом Президії Верховної Ради. Положення про медалі з її описом містив цей же указ. Використовувався серійно проектний малюнок належить авторству художника А.Б. Жуком. Нагороджували медаллю від імені органу, її заснував. Крім міністрів оборони і внутрішніх справ вручати її міг голова КДБ. Як і у випадку з іншими нагородами, разом з медаллю вручали посвідчення до неї.

Отримували медаль «За зміцнення бойової співдружності» головним чином радянські військовослужбовці постійного складу, які проходили службу в частинах і підрозділах, що базувалися в країнах Організації Варшавського договору, а саме на території соціалістичних Угорщини, Чехословаччини, НДР. Серед нагороджених зустрічалися і ті, хто проходив військову службу в складі обмеженого радянського контингенту на Кубі і Монголії. Ще одну групу отримали медаль становили службовці КДБ і МВС, а також іноземці - громадяни країн-учасниць ОВС та інших братніх держав. Як зрозуміло з назви, для отримання медалі було необхідно проявити себе в зміцненні військового співробітництва між країнами соцтабору.

Медаль «За зміцнення бойової співдружності» не мала різновидів, вона представлена ​​в єдиному варіанті. Носити її належало на лівій стороні грудей. Якщо нагороджений мав інші радянські медалі, цю пропонувалося розташовувати слідом за медаллю «Ветеран Збройних Сил СРСР».

опис медалі

Матеріал виготовлення: томпак золотистого кольору. Вага разом з з'єднувальним кільцем - від 15,86 до17,47 г. Діаметр - від 31,92 до 32,08 мм. Товщина гурту - від 2,32 до 2,66 мм.

Написи і зображення на облямованій бортиком лицьовій стороні опуклі, зворотний бік - матова. На лицьовій стороні зображена п'ятикутна зірка, кінці зірки покриті емаллю червоного кольору. У центрі фігури-символу розташований щит з написом в 4 рядки «ЗА ЗМІЦНЕННЯ БОЙОВОГО Співдружності» і розташованої під нею абревіатурою «СРСР». Ліворуч і праворуч від зірки зображені лаврові гілки, а в нижній частині композиції лицьового боку - два схрещені мечі.

Вушком і кільцем медаль скріплена з колодкою п'ятикутної форми, покритою муаровою стрічкою з шовку (ширина 24 мм). Колірна гамма стрічки складається з квітів прапорів країн-учасниць ОВС. Кольори зліва направо йдуть в такому порядку: зелений, білий, червоний, жовтий, чорний, жовтий, червоний, білий, синій. Ширина кольорових смужок: червоні - 5,5 мм, синя і зелена - 4 мм, чорна, білі і жовті - 1 мм.

За рахунок своєї рідкості медаль «За зміцнення бойової співдружності» високо оцінюється на аукціонах фалеристики. Її орієнтовна вартість - 15 тисяч рублів.

Її орієнтовна вартість - 15 тисяч рублів

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»