• 9:50
Останнім часом все частіше говорять про вищу і постдипломное освіту за кордоном. Я, як одна з надійшли «туди», часто відповідаю на питання друзів, товаришів, нових знайомих: «А складно поступити? А що треба послати? А що за іспит? А мова потрібна? »Іноді хочеться відразу відшити, відправивши вивчати сайт університету. Але відразу згадую, що і сама ж мучила виїжджали вчитися друзів.
Так ось, поступово в цьому році до Віденської Академії мистецтв я вирішила фіксувати певні події свого життя, з цим пов'язані.
У 2009-2010 роках я навчалася в Інституті проблем сучасного мистецтва (НПСЧ), і там нам дали можливість показати свої роботи приїхав в Москву ректору Valand School of Fine Arts. Напевно, ви знаєте, що в НПСЧ є така опція (точніше, була) - безкоштовно поступити на два роки в гетеборзькому школу. Я, в числі інших студентів, показувала свої роботи і, в общем-то, потрапила у фінал з ще п'ятьма гравцями, але за підсумками співбесіди по скайпу відібрали трьох, і мене там не було. В той момент я абсолютно не була готова до навчання за кордоном. Показувала роботи, щоб просто показати, сильно сумнівалася, і, чесно сказати, зітхнула з полегшенням, коли начебто все вирішилося само собою. Зараз, до речі, я схильна думати, що сумніви і зіграли вирішальну роль: якби я сильно хотіла, воно б сталося.
Минув час, і я зрозуміла, що все-таки хочу спробувати, що мені тісно, хочеться дихати, творити і пізнавати. Але все залишалося на рівні розмов ... І ось Саша Ауербах влітку 2010 року розповідає про своє тріумфальне надходженні разом з трьома друзями до Віденської Академії. Мене це надихнуло. Вже потім я прочитала, що Ірина Коріна, Олена Ковиліна і деякі інші художники більш старшого покоління теж навчалися за кордоном. Коротше, я надихнулася, обдумала і вирішила, що треба спробувати, а вже потім вирішу остаточно.
Напишу, як діяла я. Напевно є і інші способи, і можна вивчити інформацію про ВНЗ серйозніше, зануритися в дослідження на року. Але мені здалося ефективніше так:
Основна інформація російською мовою, якої хочеться вірити, - це стаття на openspace.ru про освіту за кордоном. Є безліч описів університетів англійською та ще всяка неструктурована інформація, коментарі та інше. Якщо раптом цікавить інформація про освіту в Америці, Азії та ін., Її треба шукати окремо.
Читаю статті, заходжу на сайти шкіл і вибираю. Мої основні параметри:
- основна спрямованість ВНЗ - сучасне мистецтво, а не дизайн, ілюстрацію і інші прикладні речі, від яких я як раз і хочу піти;
- прийнятна вартість навчання - шукати гранти та стипендії будучи в Москві надто клопітно;
- мова навчання - англійська, тому що я не готова витрачати ще рік на освоєння іншого, хочу поступати прямо зараз.
Вивчаю закладу. По дорозі відкидаються школи, які є по суті полурезіденціямі, де основним критерієм вступу є мотиваційний лист з описом проекту, яким будеш там займатися. Мислити вже сформованими проектами, обмежувати себе - це не моє. Ну і школа в Гетеборзі теж відвалилася: навіщо вступати туди з нуля на платне відділення, якщо можна на два роки і безкоштовно.
Вообщем, методом від противного з'ясовується, що робочими варіантами виявляються два заклади - Віденська Академія мистецтв і Вища школа мистецтв Штедель у Франкфурті. Найбільш прийнятною виявилася Відень: відправити портфоліо і зовсім можна по інтернету. Я свій PDF відправила і за звичайною та електронною поштою на всякий випадок. Уже після приїзду на іспит до Відня побачила портфоліо в роздрукованому вигляді - прийшло! До Франкфурту ж воно прийшло вже після дедлайну, так що я навіть не впізнала, чи пройшла відбір. У будь-якому випадку, дати іспитів збігалися (вони були на початку липня), я б не змогла бути і там, і там одночасно.
Для тих, хто збирається вступати, хочу сказати: по-перше, вчіть мови, це істотно розширить ваші можливості. По-друге, подивіться вимоги до подачі заявок ще восени - у багатьох закладах все починається дуже рано. По-третє, портфоліо поштою надсилайте якомога раніше, наша пошта працює, скажімо прямо, нестабільно.
тепер існує сайт , Який створив і підтримує художник Валентин Фетисов. Він серйозно вивчає питання освіти, так що там є і інші заклади, які не мають в моїй статті. Ну і різна корисна інформація.
У наступному випуску докладніше розповім про іспит і портфоліо і далі - вже з місця подій. Привіт всім!
Анна Ходорковська
Я, як одна з надійшли «туди», часто відповідаю на питання друзів, товаришів, нових знайомих: «А складно поступити?А що треба послати?
А що за іспит?
А мова потрібна?