Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Лимон: користь і шкода, калорійність

  1. Користь лимона для організму
  2. шкода лимона
  3. Застосування лимонів для лікування і профілактики захворювань
  4. Як приготувати домашній лимонад

При появі ознак простуди багато хто з нас не поспішають приймати ліки, а віддають перевагу натуральним засобам. Одним з них є лимон, відомий всім з дитинства. Всі ми знаємо, що в цьому цитрусі багато вітаміну С, який необхідний для зміцнення імунітету, однак це далеко не єдина корисна властивість лимона.

Користь лимона для організму

При появі ознак простуди багато хто з нас не поспішають приймати ліки, а віддають перевагу натуральним засобам

У лимоні міститися лимонна і яблучна кислота, що активують метаболізм.

Звичайно, в першу чергу слід відзначити, що регулярне вживання лимонів благотворно позначається на стані імунітету і є засобом для профілактики інфекційних захворювань. Це пов'язано з досить високим вмістом аскорбінової кислоти в цьому фрукті. У 100 г очищеного лимона міститься більше половини від рекомендованої середньої добової норми вітаміну С для дорослої людини. Однак мало хто щодня з'їдає цілий лимон. До речі, багато хто вважає, що лимон - рекордсмен за вмістом аскорбінової кислоти, але це не так. Насправді за цим показником його обійшли багато інших фруктів і овочі. Крім аскорбінової кислоти в лимоні в невеликих кількостях містяться вітаміни А, Е і групи В.

У складі лимона є калій, натрій, кальцій і магній, необхідні для здоров'я серцево-судинної системи. Хоч кількість їх не велика, все ж лимон вважається корисним продуктом для серця і судин. Це властивість більше обумовлено не змістом в ньому цих макроелементів, а наявністю в ньому вітаміну С, адже крім імуностимулюючої дії, він надає ще ряд ефектів на організм. Аскорбінова кислота і рутин, що містяться в лимоні, необхідні для зміцнення і підвищення еластичності судинної стінки і зниження в'язкості крові, тому лимон корисний для профілактики захворювань, пов'язаних з тромбоутворенням і підвищеною крихкістю судин. Раніше лимонний сік використовувався для лікування цинги.

Для кровотворної системи користь лимона також незаперечна. Його рекомендується додати в раціон людям, страждаючим залізодефіцитною анемією . У цьому цитрусі заліза міститься трохи, а позитивний ефект досягається знову ж завдяки вмісту в лимоні вітаміну С. Він сприяє засвоєнню заліза з інших продуктів харчування. Вміщені в лимоні харчові волокна він сприяють кращому перетравленню їжі, особливо «важкої». Саме тому подавати м'ясні та рибні страви, сервірування шматочками лимона, а також додавати його сік в салати, безумовно, корисно. Калорійність лимона дуже низька, не більше 20 ккал в 100 г, в зв'язку з чим він може урізноманітнити будь-які дієти.

У невеликих кількостях в лимоні містяться цинк , Марганець, мідь і деякі інші мікроелементи, які необхідні нашому організму.

Корисні властивості цього фрукта обумовлені високим вмістом в ньому лимонної і яблучної кислот. Ці органічні кислоти активують метаболізм, тому лимони корисно ввести в раціон (в розумних кількостях), людям, що страждають ожирінням, бажаючим схуднути і очистити організм від шлаків і токсинів. Яблучна і лимонна кислоти позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, оскільки стимулюють вироблення травних соків, моторику кишечника, а також мають здатність пригнічувати ріст патогенної мікрофлори в кишечнику. Лимонний сік володіє знезаражувальним і противо дією.

Лимонний сік корисний при сечокам'яній хворобі, оскільки він розчиняє солі кальцію, які в переважній більшості випадків входять до складу конкрементів.

Органічні кислоти і вітамін С, що містяться в лимоні, є антиоксидантами, які захищають організм від передчасного старіння. Проводилися дослідження, які довели, що при регулярному вживанні цього фрукта в їжу ймовірність розвитку ракових захворювань травної системи знижується в кілька разів.

Багато хто не знає, що корисна не тільки м'якоть лимона, але і його цедра - зовнішній шар шкірки лимона. Кальцію, калію, вітамінів і багатьох інших речовин в ній міститься навіть більше, ніж в м'якоті фрукта.

Цедра лимона і його м'якоть містять ефірне масло, що володіє гіркуватим терпким ароматом, яке широко використовується для ароматерапії і зовнішнього застосування. Лимонний сік застосовується для зміцнення нігтів, покращує стан волосся, благотворно впливає на шкіру. Сік фрукта і ефірне масло часто можна зустріти в складі кремів і масок для шкіри обличчя і тіла. Ці компоненти відбілюють шкіру, освітлюють веснянки, допомагають боротися з дрібними зморшками і старінням шкіри, нормалізують її жировий баланс.

шкода лимона

Лимон - один з фруктів, при вживанні яких можливе виникнення алергічних реакцій. Якщо у вас були епізоди індивідуальної непереносимості будь-яких цитрусових, то не виключається ймовірність виникнення алергії на нього і його ефірне масло.

Не варто зловживати лимонами, пити вичавлений з них сік в чистому вигляді, оскільки кислоти, що містяться в м'якоті фрукта, можуть викликати подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. У період загострення хвороб травної системи від вживання лимона слід відмовитися.

Сік цього фрукта робить негативний вплив на зубну емаль, тому після вживання лимона рекомендується ретельно прополоскати рот чистою водою.

Застосування лимонів для лікування і профілактики захворювань

Лимонний сік використовується для профілактики і лікування гіпертонічної хвороби.

Народна медицина пропонує не один десяток рецептів засобів для лікування різних захворювань за допомогою лимона. Ось деякі з них:

  • Суміш подрібненого лимона з медом - відмінне загальнозміцнюючий засіб для профілактики і лікування простудних захворювань і боротьби з авітамінозом, особливо в період епідемії грипу. Приготувати таку суміш дуже просто: необхідно цілий лимон, можна разом з шкіркою, подрібнити блендером або за допомогою м'ясорубки, після чого додати мед за смаком.
  • при запорах рекомендується вранці натщесерце випивати склянку води з лимонним соком без цукру. Для приготування такого напою потрібно в склянку теплої кип'яченої води вичавити сік з половинки лимона.
  • За результатами досліджень, проведених в США, вчені зробили висновки про те, що лимонна вода сприяє розчиненню каменів у нирках. Протягом 1-2 місяців рекомендується щодня випивати напій, приготований з 2 літрів води з додаванням 200 мл соку лимона. Однак перед початком самолікування необхідно проконсультуватися з лікарем.
  • Лимони допомагають впоратися з похмільним синдромом. Для полегшення стану рекомендується випити міцний чай з лимоном або лимонад, приготований з води і лимонного соку (1: 1). Лимонна кислота допоможе організму швидше переробити і вивести з організму продукти розпаду алкоголю, вона входить до складу багатьох препаратів для лікування похмілля. До речі, саме завдяки цій властивості цей фрукт подається в якості закуски до багатьох алкогольних напоїв.
  • Натуральний лимонад сприяє полегшенню токсикозу у вагітних жінок . Кислуватий напій допоможе позбутися від нудоти і поліпшити апетит. Крім того, він заповнить запас вітамінів в організмі, які так необхідні майбутній мамі і її маляті. У такий напій корисно додати товчені листя м'яти або меліси.
  • Лимонний сік і подрібнені лимони використовуються в рецептах коштів для лікування і профілактики атеросклерозу , гіпертонічної хвороби , Онкологічних захворювань, набряків, захворювань щитовидної залози і багатьох інших органів і систем.

Як приготувати домашній лимонад

Багато хто розуміє, що узагальнене нині назву безалкогольних газованих напоїв - «лимонад», відбулося саме від назви цитруса. У 17-18 століттях лимонадом називали прохолодний напій, приготований з соку лимона, газованої або звичайної води і цукру, при бажанні в нього додавався лід. І зараз без праці можна приготувати такий корисний вітамінний напій самостійно. Для цього потрібно змішати склянку лимонного соку з водою (1-1,5 літра) і додати цукор за смаком. Для того щоб зробити напій ще корисніше, замість цукру в нього можна покласти мед. Звичайно, це буде вже не класичний лимонад, але не менш корисний і смачний напій.

Лимонний сік і скибочки лимона додають у всілякі алкогольні і безалкогольні коктейлі, який користуються величезною популярністю в барах і кафе в усьому світі.

Отже, лимон насправді не є панацеєю, за багатьма показниками не по праву вважається «най-най». Втім, не підемо з крайності в крайність - корисних властивостей у цього фрукта хоч відбавляй. Так що сміливо включайте в свій раціон лимон і будьте здорові.

Перший канал, відеосюжет про те, як вибрати лимон:


Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»