Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





бездріжджовий хліб

  1. Трішки історії
  2. Користь бездріжджовий випічки
  3. Хімічний склад продукту
  4. Недоліки продукту без дріжджів
  5. Шкода хлібобулочних виробів, що не містять дріжджі
  6. технологія приготування
  7. Приготування хліба в домашніх умовах
  8. Приготування хліба на диких дріжджах
  9. висновки

Мало хто на сьогоднішній день може уявити своє життя без хліба Мало хто на сьогоднішній день може уявити своє життя без хліба. Просто неможливо пройти повз смачного ароматного свіжоспеченого продукту. Зараз на полицях супермаркету можна знайти широке розмаїття всілякої випічки. Але останнім часом, особливо послідовники здорового способу життя, найчастіше віддають перевагу новомодному дріжджовий хліб. Вважається, що він набагато корисніше саме за рахунок того, що в його склад не входять дріжджі . Однак, чи так це? По суті яскравим прикладом бездріжджового хліба є сухі хлібці, які виготовляються з цілісних зерен, що зберегли свою оболонку. У таких продуктах міститься набагато більше вітамінів і корисних мінералів, так як особливо цінний склад мають саме ці оболонки. Також, говорячи про цей хліб, мають на увазі продукт, приготований на натуральній заквасці, що складається з борошна і води .

Трішки історії

Багато тисячоліть тому люди навчилися готувати бездріжджовий продукт з борошна і води, випікаючи його на розпечених під сонцем каменях. Така традиція не канули в минуле: саме таким способом, не застосовуючи закваски і дріжджів, отримують вірменський і перський лаваш, єврейську мацу, мексиканську тортилью, італійську фокаччу, індійську чапати і відому російську корж.

Користь бездріжджовий випічки

Якщо говорити про натуральному бездріжджовий хліб, то головною відмінною рисою цього корисного продукту від будь-яких інших хлібобулочних вироби є відсутність пекарських дріжджів, які приносять шкоду в організм людини. Така випічка з дуже давнього часу використовувалася для профілактики і лікування хвороб травного тракту.

Завдяки своїми органолептичними властивостями він сприяє бездоганній роботі кишечника, стимулює активну роботу м'язів шлунково-кишкового тракту. Саме його досить висока щільність і жорсткість сприяють кращому засвоєнню їжі і ефективній роботі травної системи.

У корисні властивості бездріжджового хліба можна також виділити відсутність згубних мікроорганізмів для мікрофлори кишечника. Адже дріжджі сприяють зростанню різних бактерій в організмі, завдяки чому можливі і розлади травного тракту, і розвиток дисбактеріозу.

Бездріжджова випічка покращує роботу печінки, сприяє стабільній діяльності підшлункової залози, а також здатна знижувати кисле середовище шлунка, допомагаючи тим самим позбутися від різних проблем Бездріжджова випічка покращує роботу печінки, сприяє стабільній діяльності підшлункової залози, а також здатна знижувати кисле середовище шлунка, допомагаючи тим самим позбутися від різних проблем.

Про здатність дріжджів розбухати в тесті і утворювати тим самим підвищене газоутворення в кишечнику відомо практично всім. Застосування дріжджового хліба назавжди допоможе позбутися від метеоризму.

Такий хліб часто рекомендують дієтологи, так як він менш калорійний, ніж інші види хлібобулочних виробів і при цьому здатний наситити організм енергією і бадьорістю. Цей продукт за свої корисні властивості дуже любимо послідовниками здорового способу життя.

Що стосується бездріжджового хліба, приготованого за допомогою так званих «диких дріжджів», то його корисні та поживні якості не особливо відрізняються від звичайного дріжджового продукту.

У цьому бездріжджовий хліб містяться у великій кількості харчові целюлозні волокна .

Хімічний склад продукту

Бездріжджовий хліб містить в своєму складі хороший мінеральний комплекс, в якому присутні такі корисні компоненти, як: фосфор , Який бере безпосередню участь у синтезі білків і вуглеводів , калій , Стимулюючий розумові процеси і постачає киснем головний мозок, магній , Який надає протівострессовое дію, і інші елементи.

Також в цьому продукті присутня високий вміст вітамінів групи В і вітаміну РР , Які не руйнуються при високих температурах в процесі випікання. Вітаміни групи В сприяють поліпшенню обміну речовин, активують роботу головного мозку. А вітамін РР нормалізує гормональний фон, беручи участь в утворенні таких важливих гормонів, як: кортизол, інсулін, тестостерон, прогестерон та інших.

калорійність такого хліба помітно нижче, ніж його більш поширених аналогів. У 100 грамах продукту міститься приблизно близько 177 ккал. У той час як в білому хлібі - близько 258 ккал, а в батоні - трохи більше 260 ккал. Поступається він і в білкової складової: 5,77 грам білків міститься в бездріжджовий хліб, 8,02 грам в білому і 7,41 грам в батоні. Зміст вуглеводів 37,54 грама, а жирів - 0,51 грам. Білий хліб і батон мають більший вміст і цих речовин.

Недоліки продукту без дріжджів

Дріжджова випічка все одно має нехай невеликі, але переваги перед цим корисним продуктом Дріжджова випічка все одно має нехай невеликі, але переваги перед цим корисним продуктом. Його недоліки більше носять комерційний характер, що робить такий хліб непопулярним в промисловому виробництві.

По-перше, бездріжджовий хліб не такий простий у приготуванні, як його більш відомий аналог. Він вимагає набагато більше тимчасових витрат:

  • підготовка закваски для тіста;
  • тісто без дріжджів піднімається набагато довше.

При цьому звичайний хліб, за рахунок дріжджів, виходить набагато більше, свідомо залучаючи своїми обсягами потенційних покупців.

По-друге, смак і аромат без дріжджового продукту сильно відрізняється від звичної випічки, і багато хто віддає перевагу знайомим виробам. До того ж практично всі види останніх мають легку повітряну і більш м'яку структуру, яка також є однією з утворюють складових при купівлі товару.

Виходить, що в промислових обсягах набагато вигідніше випікати дріжджовий варіант випічки, ніж його корисний дієтичний аналог. Але, незважаючи на це, на полицях супермаркету на сьогоднішній день все-таки можна знайти різні види бездріжджового хліба.

Шкода хлібобулочних виробів, що не містять дріжджі

Справжній бездріжджовий хліб, приготовлений на прісному тісті, не частий гість на полицях супермаркетів. Найчастіше під його виглядом продають продукт, приготований за допомогою диких дріжджів, сировиною для яких служать шишки хмелю, якщо це хмельова закваска, або вербові гілки, якщо закваска природна. Такі дріжджі практично нічим не відрізняються від звичайних пекарських дріжджів. Якщо хочете упевнитися в якості продукту і спробувати хороший бездріжджовий хліб, краще приготувати його в домашніх умовах.

технологія приготування

Для дріжджового хліба потрібно прісне тісто, що не має на увазі використання ніяких видів дріжджів. У промисловому виробництві для приготування такого продукту використовують:

  • воду;
  • борошно;
  • сіль;
  • рослинна олія;
  • натуральну молочну сироватку;
  • суху пшеничну клейковину;
  • лимонну кислоту;
  • яблучне пюре.

Тісто вимішують в спеціальних апаратах до утворення пінної маси, посилено збагаченої киснем Тісто вимішують в спеціальних апаратах до утворення пінної маси, посилено збагаченої киснем. Велике насичення тесту повітрям додасть випічці більш пишний обсяг. Після цього тісто збивають і відправляють в форми. Випікається хліб при температурі 260 градусів 40 хвилин.

Хліб, приготований за допомогою хмелевой закваски, отримує приємний аромат і повітряну пишність. Якщо в хлібі є бульбашки повітря, значить такий продукт був приготований за допомогою дріжджів.

Приготування хліба в домашніх умовах

Для такого продукту буде потрібно закваска. Приготування її займе близько п'яти днів. Добре використовувати для цього скляний або емальований посуд з кришкою. Бутильована і кип'ячена вода не підійдуть для виготовлення, найкраще буде звичайна водопровідна вода, пропущена через фільтр. Борошно бажано використовувати житнє, грубого помелу.

Спочатку потрібно змішати 100 грам борошна і 150 мл води, ретельно перемішати і залишити на добу в теплому темному місці. По закінченні цього часу додати туди ще 50 грам борошна і 50 мл води і знову поставити настоюватися на добу. На наступний і наступний день повторити все те ж саме. На п'ятий день знову додати по 50 грам борошна і води, і кінця цієї доби вже можна буде випікати з такою закваски хліб.

Перед першим замісом слід відлити від закваски приблизно 100 мілілітрів в окрему ємність. Цю закваску можна буде використовувати в наступний раз, заздалегідь не вирощуючи її протягом п'яти днів.

Приготування хліба на диких дріжджах

Для приготування закваски потрібно:

  • шишки хмелю - 250 грам;
  • вода - 500 мл;
  • борошно - 130 грам;
  • мед - 1 столова ложка.

Шишки хмелю залити водою і прокип'ятити протягом години на повільному вогні. Після готовий відвар поставити настоюватися приблизно на 8 годин. Після закінчення часу відфільтрувати через марлю.

В отриманий відвар додати будь-яку муку, краще використовувати цельнозерновую, і мед . Ретельно перемішати, накрити марлею і поставити відстоюватися в тепле темне місце. Через добу закваска повинна збільшитися приблизно в два рази.

Поки вона не встигла осісти, потрібно приготувати опару. Для цього знадобиться:

  • вода або молоко - 250 мл;
  • мед або цукор - 2 столові ложки;
  • приготована хмельова закваска - близько 10 столових ложок.

Всі інгредієнти перемішати і додати борошно, доводячи тісто до консистенції нежирної сметани . Тісто по густоті повинно бути схожим на тісто для млинців. Отриману суміш накрити кухонним рушником або лляною тканиною і залишити на кілька годин, поки не з'являться характерні для бродіння бульбашки. В отриману опару додати сіль і замісити тісто руками, поступово додаючи борошно, якщо планується запікати хліб в духовці. Випікають такий хліб при температурі від 160 до 200 градусів близько 45 хвилин.

висновки

Бездріжджовий хліб є більш корисним і менш популярним аналогом звичайного хліба. Основний його цінністю є те, що при його приготуванні не застосовуються ніякі види дріжджів. Однак, найчастіше у нас під бездріжджовий на увазі продукт, приготований за допомогою натуральної закваски, в якості якої використовуються шишки хмелю, вербові гілки або молочнокислі бактерії. Такий хліб теж вважається більш корисним, ніж звичайний дріжджовий, так як в процесі його приготування часто додають різні корисні добавки у вигляді солоду, зерен, висівок , Патоки і навіть морську капусту . Справжній бездріжджовий хліб цінний вмістом у своєму складі велику кількість харчових целюлозних волокон. Завдяки їм він благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. А через те, що в його склад входять цільні зерна з верхньої оболонкою він значно збагачений корисними мінералами і має прекрасний вітамінний склад. Бездріжджовий хліб - це безумовно корисний і цінний продукт, але повністю переходити на нього не рекомендують, так як він є досить важким продуктом.

Більше свіжої і актуальної інформації про здоров'я на нашому каналі в Telegram. підписуйтесь: https://t.me/foodandhealthru

Однак, чи так це?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»