- Чому на зубах з'являється наліт?
- Повністю безпечні способи відбілити зуби в домашніх умовах.
- Способи відбілити зуби вдома, які можуть пошкодити емаль.
- Домашнє відбілювання зубів хімічними засобами.
- Способи освітлити емаль магазинними засобами.
Добрий день, читачі! У цій статті напишу про різні способи відбілити зуби в домашніх умовах. Це питання зараз досить популярний, тому що всі хочуть виглядати відмінно, мати голлівудську посмішку. Красиві зубки всі хочуть мати, а ось вибілювати їх у стоматолога не кожен наважується. Для одних це дорого, для інших страшно, треті думають, що це шкідливо.
Домашніх способів зробити зуби білішими багато, але більшість з них ушкоджують емаль. У цій статті опишу, які способи абсолютно безпечні, а які краще не застосовувати, якщо хочете залишитися зі здоровими зубами і яснами.
Чому на зубах з'являється наліт?
Зуби у всіх різного кольору. І, в основному, природний колір - НЕ білосніжний. Але зверху рідних зубів з'являється наліт, який може бути жовтим, коричневим або сірим. Прибрати цей наліт можна в домашніх умовах, але зуби таким чином ви не відбілити, а освітлити, тобто повернете до натурального кольору. Щоб відбілити зуби, зробити їх реально білими, потрібно впливати на глибокі шари зуба, прибирати пігменти, а це робиться тільки у стоматолога.
Наліт на зубах з'являється через вживання продуктів з барвниками. Це чай і кава, від яких зуби можуть ставати навіть коричневими. Якщо залишити в чашці недопиту чай, то чашка теж стане коричневою. Також червоні вина сприяють зміні кольору зубів.
Сигарети - це найнебезпечніший ворог білосніжної усмішки. Шкідливі смоли та інші речовини в'їдаються в емаль зубів, роблячи їх жовтими і коричневими. Зубна паста не справляється з таким сильним забрудненням.
Ласунам теж є над чим замислитися. Велика кількість цукру сприяє утворенню карієсу, руйнування і пожовтіння зубів.
Якщо у Вас дуже чутливі зуби, є карієс, тріщини в зубної емалі, то вибілювати зуби будинку не можна! Обов'язково зверніться за консультацією до лікаря.
Повністю безпечні способи відбілити зуби в домашніх умовах.
Ці способи безпечні і не завдадуть шкоди емалі зубів, якщо користуватися ними в зазначеній кількості, без фанатизму.
1. Відбілювання (освітлення) за допомогою олії чайного дерева.
Цей спосіб абсолютно не агресивний і повністю нешкідливий. Масло чайного дерева не руйнує емаль, до того ж воно має бактерицидну дію. Після цього способу зуби не будуть прозорими відразу ж, потрібно деякий час для досягнення ефекту. Крім видалення нальоту і навіть зубного каменю, ясна зміцнюються, перестають кровоточити.
Ще один великий плюс цього методу - пропадає неприємний запах з рота, якщо причиною такого запаху є бактерії і грибки. Тому що масло чайного дерева вбиває ці мікроорганізми.
Так як же користуватися цим методом видалення нальоту і зубного каменю?
Спочатку почистіть зуби звичайним способом зі своєю пастою. Краще це робити ввечері, щоб після використання масла нічого вже не їсти.
Після цього помийте щітку і капніть на неї 2 краплі олії.
Почистіть зуби маслом протягом 1 хвилини, масажуючи при цьому ясна.
Прополощіть рот водою.
Цю процедуру потрібно робити один раз в день протягом тижня. Потім можна чистити зубки маслом чайного дерева один раз в тиждень для профілактики.
Масло для відбілювання купуйте натуральне, без добавок, без домішок, без води. Не перестарайтеся з дозуванням масла: дві краплі цілком достатньо, адже масло дуже концентроване.
З мінусів можу виділити не дуже приємний смак масла. Але це можна потерпіти заради користі, яку Ви отримаєте від його використання.
2. Відбілювання зубів полуницею.
Цей спосіб сезонний. Коли полуниця в розпалі, обов'язково використовуйте її відбілюючі властивості. А відбілює полуниця за рахунок вмісту в ній яблучної кислоти.
Для проведення процедури потрібно взяти полуничку, розрізати її навпіл і водити по зубах. Можна розім'яти полуницю в кашку і нанести на зуби, потримати близько 5 хвилин. Або видавити з полуниці сік на зубну щітку і почистити цим соком зуби.
Після цих маніпуляцій потрібно почистити зуби. Не залишайте надовго полуничний сік в роті. У ньому багато фруктози, яка шкодить зубам. Таке очищення проводите кілька разів на тиждень.
Про інші корисні властивості полуниці читайте в цієї статті.
Способи відбілити зуби вдома, які можуть пошкодити емаль.
1. Відбілювання зубів лимонної кіркою.
Цим способом можна користуватися людям з чутливими зубами. Сама процедура дуже проста. Берете лимонну кірку, в якій багато ефірних масел, і білої стороною натираєте зуби після чистки пастою. Робити це часто не треба, достатньо одного разу на тиждень. Від такого відбілювання зуби можуть посветлеть на один тон.
2. Метод домашнього відбілювання по Неумивакіна.
Потрібно взяти соду, погасити її лимонним соком, додати кілька крапель перекису водню. Таким складом можна прибрати зубний камінь, але відбілити зуби навряд чи вийде.
3. Відбілювання зубів перекисом водню.
Це дуже агресивний метод домашнього відбілювання. Перекис водню при нанесенні на зуби активує хімічну реакцію з вивільненням кисню, який може прибрати пігментацію навіть з глибоких шарів емалі. Перекис використовують в професійних засобах для відбілювання зубів.
Самостійно робити вдома цю процедуру лікарі не радять. Так, Ви побачите ефект відразу ж. Так, це дешево. АЛЕ - шкода для емалі величезний, емаль просто руйнується. В результаті величезні суми доведеться витратити на лікування зубів.
Деякі люди просто беруть і полощуть зуби перекисом водню. І це дуже небезпечно для здоров'я, тому що на слизових можуть з'явиться сильні опіки. Інші змочують перекисом ватний диск і акуратно протирають зуби. Я б не рекомендувала використовувати цю процедуру.
Наступні народні способи використовують продукти з абразивними властивостями, які прибирають наліт, але при цьому дряпають емаль. Після використання цих методів потрібно почистити зуби пастою з вмістом фтору для зміцнення емалі.
4. Відбілювання зубів активованим вугіллям.
Багато хто користується цим методом через його дешевизну. Робиться все просто: берете одну таблетку вугілля, розминаєте її в порошок, капаєте кілька крапель води до утворення кашки. Цю суміш наносите на зубну щітку і чистіть зуби близько однієї хвилини. Потім хвилини на 3 залишаєте вугілля на зубах. Після цього добре прополощіть рот водою і почистіть зуби пастою.
Захоплюватися таким способом відбілювання не варто, тому що зуби стануть чутливими, може з'явитися карієс. Зі здоровою емаллю можна застосовувати цей спосіб 2-3 рази на місяць.
5. Відбілювання зубів харчовою содою.
Це один з найпопулярніших домашніх способів. Але, якщо захоплюватися їм, то емаль буде пошкоджена. Суть способу проста - на свою зубну щітку наберіть трохи соди і почистіть нею зуби. Або нанесіть соду, розведену водою, на ватний диск і теж почистіть зуби. Після цього рот прополоскати водою. Таку процедуру краще не робити частіше, ніж 1 раз на місяць.
Домашнє відбілювання зубів хімічними засобами.
У цю групу засобів можу віднести відбілюючі смужки, відбілюючі олівці і відбілюючі капи.
1. Отбеливающие смужки.
Суть смужок таких в тому, що вони наповнені перекисом водню і додатковими речовинами. Але, як я писала вище, перекис здатна руйнувати зубну емаль. Тому шкідливий вплив цього способу буде залежати від того, як часто Ви користуєтеся смужками, яка концентрація перекису в них і як довго Ви тримаєте їх на зубах. Деякі люди пишуть, що вже після першого використання може відобразитися чутливість зубів. І якщо після цього продовжувати відбілювання, то шкода емалі буде завдано величезної.
Ще бували випадки, що людина неправильно приклеїв смужку. Вийшло, що активний склад стикався з яснами. При цьому відчувається печіння. Коли смужка знялася, частину ясен теж відійшла. Вийшов некроз (відмирання) клітин слизової. Тому користуватися цим способом потрібно дуже обережно. І пам'ятати, що білизна зубів дасться ціною їхнього здоров'я.
Щоб зменшити шкоду від смужок, потрібно користуватися зубними пастами з корисними мінералами (з фтором, цитратом кальцію).
2. Відбілюючі олівці.
Тут принцип дії той же, що і з смужками. Тільки інший спосіб нанесення. Відбілюючий гель поміщається в тюбик-олівець, на кінці якого знаходиться пензлик. Цією пензликом гель наносите на зуби і «посміхаєтеся», поки йде процес відбілювання. Побічні ефекти ті ж, що у смужок. Особливо небезпечні китайські підробки, які незрозуміло чим наповнені.
3. Отбеливающие капи.
Капи вважаються досить небезпечними для здоров'я зубів і ясен. Так як у всіх людей різний прикус, різна форма зубів. При використанні капи гель може потрапляти на слизові і приводити до опіків.
Вважається, що найкращий варіант - капа, зроблена по Вашому зліпком в клініці.
Способи освітлити емаль магазинними засобами.
Найпоширеніший варіант - відбілююча зубна паста. Їх широко рекламують, люди охоче вірять рекламі і купують. У відбілюючих зубних пастах присутні абразивні речовини (як в соді, активованому вугіллі), які прибирають наліт, але і емалі теж дістається. Тому користуватися регулярно такою пастою не можна. Їх можна застосовувати періодично, не два рази в день. В інший час же користуватися пастами, які зміцнюють емаль (для противаги).
У кожної вибілюючі пасти є так званий показник абразивності RDA. Чим він вищий - тим жорсткіше паста справляється з нальотом. Наприклад, у дитячих паст RDA 25-50, для щоденного застосування - 75, для чутливих зубів - 25. У відбілюючих паст RDA 150-200.
Дітям не можна вибілювати зуби, тому що емаль у них ще слабка.
Також у продажу є відбілюючі щітки. Але їх дієвість, судячи з відгуків, дуже сумнівна.
Це основні способи відбілити зуби або освітлити їх в домашніх умовах. Як бачите, багато хто з них можуть завдати шкоди емалі, якщо ними захоплюватися. Тому пам'ятайте, що не завжди краса вимагає жертв, особливо, якщо жертвувати здоров'ям.
Пишіть в коментарях свої відгуки по використанню різних домашніх способів відбілити зуби. І діліться статтею в соціальних мережах, просто натиснувши кнопочки нижче.
До зустрічі!
Чому на зубах з'являється наліт?Чому на зубах з'являється наліт?
Так як же користуватися цим методом видалення нальоту і зубного каменю?