- 1. Не паліть в замкнутому приміщенні
- 2. Використовуйте електронні сигарети
- 3. Не докурюйте сигарети до кінця
- 4. палите спокійно
- 5. Не тримайте сигарету в роті міжвдихами
- 6. Не ходіть курити «за компанію»
- 7. Не паліть відразу після пробудження
- 8. Займайтеся спортом
- 9. Рідше відвідуйте лазні і сауни
- 10. Їжте менше м'яса, більше риби
- 11. Розвивайте легкі
- 12. Косметика повинна містити УФ-фільтр
Проблема куріння стоїть дуже гостро в наші дні. Часті стреси, звичка, прагнення бути «як усі» - ці та багато інших способів виправдання шукають собі люди. Але кинути палити може далеко не кожен. Так як же звести до мінімуму ризик для здоров'я, адже шкода від куріння доведена вченими ще багато років тому?
Ця стаття також буде корисна тим, хто хотів би кинути палити, але поки не бачить в собі сил на рішучий крок.
Є кілька правил куріння для тих, хто хоче спробувати привести дихальну систему в більш пристойний вигляд, і вони легко здійснимі навіть завзятими курцями.
1. Не паліть в замкнутому приміщенні
Звичайно, багато хто з курців звикли віддаватися своєї шкідливої звички саме вдома, в комфортних умовах. Але в цьому випадку крім активного куріння, яке доводить до легких лише частина шкідливих речовин, ви ще й постійно дихайте тютюновим димом.
До речі, куріння в кімнаті є поширеною причиною безсоння і головного болю. Оптимальним варіантом буде виходити на балкон, а то і на вулицю. По-перше, ви знизите дозу (кожні п'ять хвилин бігати на вулицю стане просто лінь, а часто відкривати взимку балконні двері означає морозити кімнату), по-друге, позбавите і себе, і своїх домашніх від ефекту пасивного куріння.
2. Використовуйте електронні сигарети
Правда, кинути палити з ними практично неможливо, але в них знижена концентрація шкідливих речовин, краще фільтр і відсутній дим. А значить, ефекту пасивного куріння теж не буде.
3. Не докурюйте сигарети до кінця
Адже чим менше відстань від жарини до фільтра, тим більше знижуються затримують якості фільтра. Не кажучи вже про те, що можна ненароком, докурюючи до фільтра, підпалити і його, а вдихання паленої папери і наповнювача набагато небезпечніше, ніж нікотин і смоли.
4. палите спокійно
Не варто закурювати на бігу або на сходах. Організму в ці моменти потрібно більше кисню, серце працює в посиленому ритмі, і в результаті ми отримуємо забійну дозу нікотину. А легкі отримують ударну дозу канцерогенів, чадного газу та смол, що дуже згубно позначається на здоров'ї.
5. Не тримайте сигарету в роті міжвдихами
Краще тримати її в руці або зовсім покласти в попільничку.
6. Не ходіть курити «за компанію»
Ця традиція дуже поширена в офісах, де переважна кількість співробітників - курці. Багато компаній йдуть навіть на драконівські заходи - в курилку може заходити не більше двох осіб одночасно.
У компанії людина не контролює своє бажання, багатьом людям просто нестерпно вдихати чужий дим і не курити самому. Колективне куріння лише сприяє розвитку шкідливої звички, відбиваючи у вас уявлення про те, чи хочете ви палити чи ні.
7. Не паліть відразу після пробудження
Люди, які курять відразу після пробудження, знаходяться в групі ризику раку легенів, органів шиї і голови. Причому ймовірність виникнення раку у них більше, ніж у тих, хто здатний витримати всього годину часу, вище в півтора-два рази!
До того ж, є клінічно поки недоведене думку про те, що куріння натщесерце спричинює проблем зі шлунком. Дослідження все ще проводяться, але багато курців вже говорять, що навіть легкий сніданок перед першою сигаретою позбавляє від неприємних відчуттів в шлунку, тоді як куріння натщесерце служить причиною печії і дискомфорту.
8. Займайтеся спортом
Звичайно, якщо ваша робота передбачає значні фізичні навантаження, до вас ця рада мало відноситься, але ось діячам розумової праці варто ходити в спортзал . Але навантаження не повинна бути ударною, що не орієнтуйтеся в цій справі на професіоналів, так як перенапруження і нікотин - вірний спосіб доконати свій полум'яний мотор.
10-15 хвилин зарядки, басейн раз в тиждень, відмова від ліфтів будинку і на роботі - це заходи, доступні будь-кому. Добре підійде домашній еліптичний тренажер або степпер. До речі, перед тренуванням і після неї по годині потрібно утримуватися від куріння, щоб не давати зайве навантаження серцю і легким.
9. Рідше відвідуйте лазні і сауни
Це не означає, що необхідно закинути відвідування цих місць. Але потрібно визначити для себе планку трохи нижче по температурі і часу перебування на цих процедурах.
10. Їжте менше м'яса, більше риби
Ця дієта для їх здоров'я є оптимальною. Соки, риба, рис, гречка, бобові, часник і стиглі фрукти - це все має бути обов'язково присутня в раціоні харчування.
11. Розвивайте легкі
Можна вивчити декілька довільних дихальних вправ. А ще можна надувати повітряні кульки і пускати мильні бульбашки. Це не тільки розвине легкі, але і відмінно зніме стрес і підніме настрій, знизивши потреба в курінні.
12. Косметика повинна містити УФ-фільтр
Куріння в поєднанні з сонячним світлом старить шкіру обличчя. Тому вся косметика, яку ви використовуєте, повинна містити УФ-фільтр. Це правило актуально як для літнього часу, так і для зимового. Курцям потрібно приділяти підвищену увагу правильному зволоженню шкіри, особливо зоні декольте і шиї . Щоб кажа НЕ Грубель, можна проводити процедури домашнього пілінгу, або використовувати щадний пілінг, який пропонують в деяких салонах.
Це зведення правил для курців багатьом здасться занадто громіздким. Але якщо ви хочете зберегти своє здоров'я, а правила ці не здатні виконувати з різних причин, можливо варто задуматися про те, що пора кидати куріння зовсім?
Ще матеріали по темі:
Зараз дивляться:
Так як же звести до мінімуму ризик для здоров'я, адже шкода від куріння доведена вченими ще багато років тому?