Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Пігментні Плями При Вагітності

Пігментні плями при вагітності, як правило, з'являються в результаті гормонального збою Пігментні плями при вагітності, як правило, з'являються в результаті гормонального збою. Лікарі називають їх хлоазмою вагітних. У період виношування дитини гормональна система жінки значно перебудовується. Вступають в дію такі гормони, як естроген і прогестерон - вони готують жінку до майбутніх пологів і грудного вигодовування. Це і призводить до появи пігментних плям, так як в результаті гормональної перебудови порушується функція пігментного системи: меланін, що міститься в шкірі, розподіляється нерівномірно, і на ній виникають жовто-коричневі плями.

Причиною цього явища буває і нестача вітамінів - B, C і фолієвої кислоти, а також міді, заліза і цинку. У зв'язку з цим вагітній жінці слід подбати про їх своєчасне поповнення - перш за все, додаючи в свій раціон продукти харчування, що містять ці необхідні речовини - салат, зелень, капусту, шпинат, каші з висівками, хліб з борошна грубого помелу. Необхідно також приймати вітамінні комплекси з високим вмістом фолієвої кислоти, призначені спеціально для вагітних.

При вагітності пігментні плями можуть з'явитися на будь-якій ділянці жіночого тіла, але частіше за все вони виникають в лицьовій області - на вилицях, щоках, верхній губі, на лобі, носі і підборідді, а також на руках, плечах, спині, в зоні декольте і нижче - на сосках, животі, статевих губах і в тих місцях, де одяг тісно прилягає до тіла. Хлоазми можуть виникнути раптово, причому на будь-якій стадії вагітності. Пігментні плями зникають, як правило, через деякий час після пологів, зазвичай з настанням перших місячних.

Ні для дитини, ні для вагітної жінки хлоазми не уявляють ні найменшої небезпеки, тому лікарі рекомендують не звертати на них особливої ​​уваги і тим більше не турбуватися і не засмучуватися. Єдина проблема, пов'язана з хлоазмою, носить виключно естетичний характер. Її можна частково вирішити за допомогою декоративної косметики. Бажано вибирати для цієї мети якісні натуральні засоби, оскільки будь-які речовини, які всмоктуються в шкіру жінки, так чи інакше потрапляють в організм її майбутньої дитини. Необхідно уникати використання відбілюючих кремів, які далеко не безпечні в період вагітності і при цьому сушать і старять шкіру. Найкраще користуватися м'якими народними засобами - масками з застосуванням овочевих, ягідних і фруктових соків, а також кашка з огірків, лимонів, капусти, петрушки, ягід і солодких перців. Їх необхідно наносити тільки ввечері, щоб після цього шкіра не зазнавала впливу сонячних променів.

Буває, що пігментні плями після пологів зникають не відразу, а в деяких випадках навіть залишаються ще протягом тривалого часу. У цих випадках необхідно вже з кінця лютого починати захищати шкіру від дії сонячних променів (це ж можна робити і в період виношування дитини). Слід завжди використовувати креми з високим SPF - не менше 30. Час їх дії - не більше 4 годин, а якщо поверх нанести тональний крем - до 6 годин. Бажано утримуватися від прогулянок на відкритому повітрі в найактивніші сонячний годинник - з 11 ранку до 5 вечора. Під час прогулянок можна надягати капелюх з широкими полями.

Іноді крім жовто-коричневих пігментних плям на шкірі вагітних жінок виникають і інші - червоні; їх поява може супроводжуватися свербінням і палінням. Як правило, виникнення червоних плям свідчить про алергічної реакції. Оскільки жіночий організм в період вагітності стає особливо чутливим до різного роду зовнішніх впливів, всього одна шоколадка або апельсин може викликати появу таких ось червоних плям, навіть якщо до вагітності жінка жодного разу не стикалася з алергією.

При появі червоних плям на шкірі під час вагітності жінці слід повністю виключити всі можливі алергічні чинники, оскільки це може позначитися не тільки на її стані, але і на здоров'я майбутнього малюка. Алергени бувають як харчові, так і побутові - наприклад, нова постільна білизна, пральний порошок або живильний крем. У майбутніх мам нерідко викликають алергічні реакції навіть перевірені досвідом і часом полівітамінні комплекси. У таких випадках жінці, яка чекає на появу дитини, необхідно звертатися за консультацією до дерматолога або алерголога - лікар обстежує її, виявить причину виниклого порушення, дасть необхідні рекомендації і призначить курс лікування. Бережіть себе і своєї майбутньої дитини і будьте здорові!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»