- Весільні річниці та їх значення
- перше десятиліття
- Наступні ювілейні весілля
- Дорогоцінні ювілеї весілля
День весілля стає визначною подією для кожної подружньої пари. Це день народження нової сім'ї, а день народження прийнято вважати святом, яке має особливе значення для пари, для кожної сім'ї своє. Але існують також символічні назви цих річниць, їх тлумачення і традиційні подарунки дружинам.
Весільні річниці та їх значення
Одні пари відзначають щороку шлюбу як грандіозна подія, інші вважають за краще влаштовувати свято тільки в ювілейні річниці. Але так чи інакше, річниця дня одруження - важливий день. Традиція святкувати день народження сім'ї з'явилася порівняно недавно, близько двохсот років тому. Спочатку відзначалися тільки ювілеї, такі як 5, 10, 25 і 50 років з дня весілля. Згодом традиція стала обростати новими датами і їх символами: ситцева, паперова, дерев'яна весілля. Питання про те, скільки років має пройти, щоб відзначати певну річницю, і що дарувати на кожну з них, ніколи не втратять своєї актуальності.
З'ясуємо, які ж «весілля» бувають, і що символізує кожна з них. Цю інформацію корисно знати, щоб не обділити увагою ні свою другу половинку, ні одружених друзів.
перше десятиліття
Одні пари відзначають тільки ювілейні річниці, а інші - кожен день народження сім'ї. Неважливо, до якої з цих категорій ставитеся ви. Знання традицій для святкування річниць не завадить нікому:
- Ситцеве весілля - це перша річниця шлюбу. Вона символізує яскраві, але ще не міцні відносини, коли молода пара ще тільки вчиться жити разом. У цей день прийнято дарувати ситцеві скатертини, серветки, постіль.
- Паперове весілля. Всього два роки разом, але вже є пройдені разом випробування, спільно вирішені проблеми. Цей період здатний як згуртувати пару, так і розвести подружжя в різні боки. Тому символом річниці є папір, не самий міцний матеріал. Подарунками можуть стати записні книжки, листівки, фотоальбоми і фотографії.
- Шкіряна річниця знаменує три прожитих разом року. Відносини стали міцнішими, подружжя добре пізнали один одного, навчилися знаходити компроміси. Дарують зазвичай шкіряні речі: рукавички, ремені, сумки.
- Льняна весілля. Льон вважався дорогою тканиною, вироби з якої могли собі дозволити досить забезпечені сім'ї. Він символізує міцність і достаток. За чотири роки шлюбу подружжя вже збудували міцні відносини, встали на ноги. На це свято сім'ї дарують лляні скатертини, постільну білизну і одяг.
- Дерев'яне весілля. П'ять років шлюбу, перший ювілей. Символом цієї річниці є дерево, маючи на увазі, що до цього часу сім'я виросла, пустила коріння, можливо, обзавелася потомством. Подружжя разом подолали багато життєвих труднощів, але зберегли сімейне вогнище. Традиційно подружжю підносять подарунки з дерева: посуд і кухонне начиння, шкатулки, предмети меблів.
- Чавунна весілля святкується через шість років спільного життя. Чавун - це твердий, але в той же час крихкий сплав, як і відносини подружжя. Вони разом вже шість років, їхні стосунки тверді як чавун, але їх потрібно берегти всупереч всім життєвим труднощам. Подарунками можуть бути чавунні казани, сковорідки, качатниці.
- Мідне весілля знаменує сім років спільного життя. До цього часу вже багато пройдено разом, пару об'єднують спільні спогади. Подружжя встигли випробувати і радощі й прикрощі, але зуміли зберегти свій шлюб. Мідь - це метал, але метал все ж дуже пластичний, здатний приймати різні форми. Так і відносини в цей період, уже тверді як метал, але здатні прийняти будь-яку форму. А яку саме, залежить від обох подружжя. До цієї річниці прийнято дарувати вироби з міді: посуд, свічники, прикраси та ін.
- Жерстяна весілля. Жесть - це гнучкий матеріал, це символ того, що вісім років спільного життя навчили подружжя поступатися один одному, проявляти гнучкість. Подарунками може служити блискуча посуд, кераміка.
- Фаянсова весілля позначає дев'ять років спільного життя. Фаянс - матеріал твердий, але крихкий. Це саме можна сказати і до подружніх стосунків. Подружжя вже дуже звикли один до одного, побут налагоджений, тепер важливо приділяти достатньо уваги один одному, підтримувати вогонь в серцях. Хорошим подарунком стане фаянсовий чайний або столовий сервіз.
- Олов'яний ювілей. Перша кругла дата, десятиліття сімейного життя. Сім'я стала стійкою, як олов'яний солдатик. До цього свята дарують троянди і прикраси. Святкують зазвичай з розмахом.
Наступні ювілейні весілля
Ювілейні весілля є, без сумніву, важливими святами для кожної сімейної пари:
- Кришталева річниця. Це 15 ювілей. Кришталь уособлює чистоту, прозорість, блиск. Такий тривалий термін, проведений разом, робить молодят єдиним цілим, вони розуміють один одного без слів. Діти вже підросли і можна приділити більше часу і уваги другій половинці, адже так важливо не розгубити в життєвій рутині ті почуття, які з'єднали двох. Дарують кришталеві подарунки: келихи, вази, статуетки, прикраси з гірського кришталю.
- Фарфорова весілля знаменує 20 річницю сімейного життя. Фарфор - це дуже гарний, дорогий матеріал, але разом з тим дуже крихкий. Вважається, що в цей період відносини між подружжям можуть розбитися вщент. Колишню пристрасть змінили звичка і дружня участь, любов в парі придбала інші обриси. Тому через двадцять років потрібно підтримувати живе полум'я в родинне вогнище і серцях один одного. В якості подарунка можна піднести великий порцеляновий сервіз, за яким може збиратися вся родина.
- Срібне весілля. Сім'я стала вже зрілої, чверть століття прожито разом, відносини набули значної цінність. Не дарма символом 25 річниці є дорогоцінний метал. Подарунки, звичайно ж, зі срібла.
- Перловий ювілей підводить підсумок 30 років спільного життя. Перли - це символ того, як з маленькою піщинки (молодої сім'ї) виросла справжня перлина. Сім'я виросла, подружжя оточують діти, а може і внуки. Зберегти відносини і пронести їх через тридцять років, величезна праця, на який здатні далеко не всі. У цей день подружжю дарують вироби з перлів, необов'язково натурального, подарунки з морською символікою, морські раковини.
- Рубінова річниця. З дня одруження минуло цілих 40 років. Подружжя разом більшу частину життя. Вже складно уявити своє життя по-іншому. Рубін - це рідкісний коштовний камінь, такий же рідкісний, як і сім'ї, які відзначають настільки пам'ятну дату. До цього свята слід дарувати великі, солідні подарунки, які стануть в нагоді всій родині.
- Сапфірове весілля символізує сапфір, який не тільки казково красивий, але і один з найбільш твердих дорогоцінних каменів. Сім'я після 45 років має таку ж красою і міцністю і зустрічається також рідко.
- Золоте весілля. 50 років спільного життя. Дуже часто нареченому і нареченій бажають прожити довге спільне життя і відсвяткувати золоте весілля. Подарунки, звичайно ж, повинні бути з золота або нагадувати його.
Наступні річниці Проте дорогоцінні, хоча і зустрічаються нечасто.
Дорогоцінні ювілеї весілля
Пари-довгожителі в наш час - рідкість, але все ж іноді зустрічаються. Срібна та золота весілля завжди на слуху. Після них і інші красиві дати чекають людей, вірних один одному:
- 55 років - Смарагдова;
- 60 років - Алмазна;
- 70 років - Платинова;
- 75 років - Діамантова;
- 80 років - Дубова;
- 90 років - Гранітна;
- 100 років - Червона.
Кожна річниця красива і цінна по-своєму, але все частіше на слуху з'являється яблучна весілля. Скільки років потрібно прожити в шлюбі, щоб відзначити її? Яблучну весілля можна відсвяткувати в будь-який час, коли у пари є бажання або потребу знову відчути смак і колір своєї любові, ще раз відзначити народження своєї сім'ї. Це яскравий, соковитий свято. Організувати його можна в будь-який час, прикрасити зал і стіл яскравими, наливними яблучками. Яблуко вважається плодом дерева пізнання добра і зла, і весілля в яблучної тематиці дуже символічна.
Більшість російських казок закінчуються весіллям, але в житті весілля - це тільки початок. Початок нової, спільного життя, яка іскриться різноманітними емоціями, підносить життєві уроки, сповнена як злетів, так і падінь. Тут все залежить від двох, і тільки від них залежить, скільки пам'ятних дат відсвяткує їхня сім'я.
Скільки років потрібно прожити в шлюбі, щоб відзначити її?