Добрий день, шановні читачі!
Сьогодні ми поговоримо про те, які ігри і конкурси можна організувати на День народження дитини у віці 6-12 років.
Отже, конкурси на День народження дітей:
1. Гра «Несмеяна»
Вибираємо одного учасника - принцесу Несмеяну. Він (вона) сідає на стілець перед іншими дітьми, які повинні розсмішити «принцесу». Але, торкатися до неї не можна. Розсміши учасник сідає на місце Несміяни.
Ця гра малорухливі, але вона розвиває навички спілкування, кмітливість, фантазію, мислення, розкутість.
2. Гра «Калааллісут піжмурки»
Потрібно вибрати ведучого, зав'язати йому очі і надіти рукавички. До нього по черзі повинні підходити гравці, а він на дотик повинен визначити, хто перед ним. Якщо дізнався гравця, то він стає ведучим. А якщо немає - повинен підійти наступний гравець на впізнання. Ця гра теж малорухлива, але вона розвиває органи чуття і пам'ять.
3. Гра «Вгадай-ка»
Вибираємо ведучого, а він загадує якийсь предмет на обговорену тему. Наприклад, тварини, меблі, свята, рослини. Гравці повинні відгадати предмет, задаючи навідні запитання, на які ведучий повинен відповісти так чи ні. Хто відгадав слово - стає на місце ведучого. Гра не рухома, розвиває мислення і навички спілкування.
4. Гра «Зіпсований телефон»
Вибираємо ведучого. Гравці сідають або стають в ряд. Ведучий на вухо пошепки говорить одному з гравців слово, а той так само пошепки передає його наступному гравцеві. І так по ланцюжку. Останній гравець озвучує те, що почув і це слово порівнюється з оригіналом. Після чого ведучий пересідає або стає в кінець ланцюжка, а наступний гравець стає на місце ведучого.
Ця гра розвиває уважність, слух.
5. Гра «Плутанина»
Діти повинні стати в коло і взятися за руки. Ведучий повинен відвернутися. В цей час гравці, не відпускаючи руки, починають заплутуватися, перелазячи один через одного. Ведучий розгортається і розплутує «клубок», не розмикаючи коло гравців.
Ця гра рухлива, вона розвиває логіку, мислення, уважність.
6. Конкурс «Стримай кулька»
Створіть дві пари. Для кожної покладіть обруч або накресліть коло. Гравці повинні стати в це коло. Їм вручається повітряну кульку. Вони, не виходячи з кола, повинні дути на кульку так, щоб він опускався і піднімався над ними, не виходячи за межі кола. Шарика не можна торкатися руками. Виграє та пара, яка тримається довше. Ця гра розвиває координацію, спритність, витривалість і хорошу реакцію.
Які ще конкурси на день народження для дітей вдома можна використовувати?
Давайте продовжимо список:
7. Конкурс «колінця»
Гравці повинні сісти впритул один до одного. Покласти руки потрібно так, щоб права рука гравця лежала на лівому коліні сусіда, і навпаки. Коло потрібно замкнути, але якщо ні, то крайні гравці повинні покласти руки собі на коліна. Суть гри полягає в тому, щоб швидко плескати долоньками по колінах, не порушуючи послідовності рук: одна рука повинна йти за одною. Якщо хтось грюкнув, переплутавши чергу, він прибирає руку, якою помилився. Ця гра малорухлива, розвиває моторику рук, координацію, хорошу реакцію і уважність.
8. Гра «Хто швидше з'їсть?»
Потрібно взяти дві тарілки, в які покласти цукати, родзинки, очищені горіхи, цукерки без фантиків, мармелад. Вибрати двох гравців, і вони по команді «старт» повинні з'їсти свою порцію, але, не використовуючи рук. Чия тарілка спорожніє швидше, той переміг. Ця гра розвиває швидкість реакції, спритність.
9. Конкурс «Штовхання ядра»
Вибираємо ведучого. Зав'язуємо йому очі і ставимо спиною до столу. Він робить кілька кроків вперед і три-чотири рази повертається на місці. На край столу потрібно покласти повітряну кульку. Ведучий повинен повернутися до столу і спробувати здути кулю на підлогу. Виходить смішно, оскільки ведучий, як правило, втрачає напрямок і здуває кулька там, де його взагалі немає.
Гра рухлива для ведучого. Розвиває координацію.
10. Конкурс «намотують скоріше»
Вибираємо двох гравців, які стають один навпроти одного. Заздалегідь потрібно заготовити довгу нитку або шнурок, довжиною 5-6 метрів. На середині нитки (шнурка) робимо позначку - зав'язуємо вузол. Даємо кожному учаснику кінець нитки. За командою вони починають швидко намотувати нитку на котушку, паличку і т. Д. Виграє в конкурсі той учасник, який швидше дійде до середини нитки.
11. Конкурс «Прищіпки»
Вибираємо ведучого. Учасники повинні відвернутися і порахувати до 30-40. У цей час ведучий чіпляє по всьому приміщенню прищіпки (на фіранки, м'які іграшки, покривала). Всього штук 30. Учасники по команді розгортаються і збирають прищіпки. Переміг той, хто зібрав прищіпок більше всіх. Переможець стає ведучим.
12. Гра «Повітряний бій»
Надійти кілька круглих повітряних куль. Сформуйте дві команди і розділіть приміщення на дві частини. Команди поставте один навпроти одного. Завдання гравців полягає в тому, що під час, поки звучить музика постаратися перекинути кульки на сторону суперників. Це зовсім непросто. Адже суперники теж відбивають кулі. Як тільки музика вимикається, діти завмирають. Перемагає та команда, на території якої менше куль.
І ще пропонуємо Вашій увазі цікаві ігри та конкурси на день народження дітям:
13. Гра «Ланцюжок слів»
Називаємо якесь слово, наприклад, стілець. Кожній команді даємо папірець, на якій перший учасник пише це слово. Далі учасники починають формувати словесну ланцюжок, передаючи папірець по черзі всім. Кожне наступне слово гравця повинно починатися на останню букву попереднього. Наприклад, стілець - калюжа - апельсин - ніж - жук ... Виграє та команда, яка за певний час складе довше ланцюжок.
14. Гра «Передай апельсин (яблуко)»
Діти діляться на дві команди. Кожна команда стає в шеренгу. Учасники кожної шеренги повинні передати апельсин або яблуко за допомогою підборіддя. Руки використовувати не можна. Якщо хтось упускає яблуко (апельсин), естафета починається спочатку. Перемагає та команда, яка швидше передасть яблуко або апельсин від першого учасника до останнього.
15. Лего-естафета
Діти діляться на дві команди і отримують два однакових набору конструктора «Лего». Кожна команда повинна спорудити будівлю, але працюючи по ланцюжку. Діти по черзі кріплять свою деталь, щоб вийшла цікава, незвичайна споруда.
16. Гра «Хто мене кликав?»
Вибираємо ведучого, зав'язуємо йому очі і ставимо в центр кола, сформованого гравцями. Розкручуємо його і просимо вгадати, хто до нього заговорив. Можна говорити короткі фрази навіть зміненими голосами.
17. Гра «Кіт у мішку»
У мішечок кладемо різні іграшки і предмети. Учасникам зав'язуємо очі. Вибираємо ведучого. Ведучий підносить мішечок до гравців, а вони на дотик повинні впізнати предмет, який витягли. Перемагає той, хто вгадав більше предметів.
18. Гра «Веселий алфавіт»
Вибираємо ведучого. Він називає якусь букву алфавіту. Діти діляться на дві команди і кожна команда повинна за певний час (3-4 хвилини) написати якомога більше слів, які починаються на цю букву. Перемагає та команда, у якої слів більше.
19. Гра «Жадина»
Перед учасниками потрібно розкласти багато різних предметів. Це може бути одяг, посуд, канцтовари, іграшки. Завдання гравців взяти максимальну кількість речей, використовуючи руки, голову, ноги, коліна і т. Д. Перемагає той, хто найбільше збере і утримає, що не гублячи, предметів.
20. Гра «Збери пугало»
Діти діляться на дві команди. Перед кожною розкладаємо набір одягу (шапки, сорочки, штани, шарфи, рушники). У кожній команді вибирається гравець, якого потрібно нарядити, як пугало. Перемагає та команда, у якої лякало цікавіше.
Не пропустіть цікаві статті:
Які ще конкурси на день народження для дітей вдома можна використовувати?8. Гра «Хто швидше з'їсть?
16. Гра «Хто мене кликав?