- історичні відомості
- різновиди агату
- Магічні і лікувальні властивості
- Лікувальні властивості
- думка астрологів
Існує кілька версій походження назви дорогоцінного каменю «агат». Найбільш поширена - назва мінералу виникло від назви річки Ахатес (агатес), нині річка Дірілло (о. Сицилія), там з давніх часів знаходили чудовий камінь. Однак у сучасників існує думка, що назва може брати коріння і від араб. "Aqiq" - волосся немовляти, і від грец. "Ahates" - щасливий.
Агат - різновид кварцу, гидротермальное утворення, що виникло з низькотемпературних розчинів. Під впливом вулканічної діяльності відбувалося виникнення агатів. Остаточне формування агатів здійснювалося на пізній стадії формування вміщають порід. Кремнекислоти раскрісталлізовивалісь з розчинів у міру охолодження від периферії до центру мигдалини.
Агат вважається недорогим напівдорогоцінним камінням. Найбільш цінний - моховий агат, ціна якого на світовому ринку становить десятки, іноді сотні доларів.
історичні відомості
Агат шанували і вихваляли ще в сиву давнину. І доказом тому - археологічна знахідка в гробниці поблизу Алушти - намисто з агата, що дотуються ще V століттям до н.е.
Відомо, що мистецтво огранки агата було освоєно ще до ІІ тисячоліття до н.е., коріння якого йдуть глибоко в Егейську цивілізацію. В цей же тисячоліття стародавні греки і римляни досягли технології фарбування агатів.
різновиди агату
Агат має безліч класифікацій згідно своїй структурі і малюнка. Ось одна з них.
По різновидах малюнка агати поділяють на:
- мохові агати (з деревоподібними розлученнями);
- бастіонні агати (з концентричними смужками).
- Мохової агат (моховик) привертає до себе особливу увагу і просто заворожує картинами чудового пейзажу. Завдяки даній особливості моховий агат іноді нарікають пейзажним агатом.
Чарівні силуети, формується завдяки різноманітним формам і колоритності сторонніх включень в мінерал. Таким чином, моховик, зустрічається в більшості випадків в світлих відтінках, прикрашається формами мохів, дрімучими хащами водоростей, деревами, папороттю, квітами. Відповідно до форм малюнків, агат має характерні назви - «деревне», «папоротевий», «квітковий» або «дендроагат». Химерні візерунки можуть бути різних кольорів: зелені, жовті, бурі, білі, червоні, чорні, що надає ювелірному прикрасі з золота зі вставкою мохового агату особливу строкатість і ексклюзивність. Адже шедевр мистецтва на Агаті створила сама фантазерка-природа!
Малюнок на Агаті іноді сприймається тривимірно, як полотно справжнього художника, майстра своєї справи. Тривимірність малюнка залежить від прозорості агату - фону, ніж агат більше просвічується, тим пейзаж здається об'ємніше, реалістичніше. Такі агати - картини можна облямувати в золоте кільце або кулон на замовлення .
Родовища агатів знаходяться по всьому світу: Уругвай, Індія, Бразилія, Закавказзі, Шотландія, Мексика, Крим, Росія, Казахстан, США і т.д.
- Кольорові агати переважно потрапляють під різновид бастіонних (з смужками). Смужками відображається внутрішня структура каменю.
Залежно від структури агату (його смуг) існує декілька різновидів. Наприклад, глазчатий агат - смуги розміщуються концентричними кільцями, стрічковий агат - смуги паралельні зовнішньому контуру агату. Також до бастіонним відносяться трубчастий агат, концентричний і онікс.
Кольорові агати підкорюють своєю красою, граючи на ефектному контрасті фону (основного кольору агату) і кольору смуг. Чудовий «смугастий» забарвлення і різноманіття відтінків роблять агат незамінною вставкою в ювелірних виробах.
Найбільш поширеними вважаються агати світлого забарвлення: білі, жовті, зелені. Чорні агати зустрічаються рідше, тому дорожчі.
Однак часто використовують і технології фарбування агатів. В основному фарбують агати сірих відтінків. Вони бліді, малюнок ледь видно, а буває і зовсім не видно, тому нанесений кольоровий тон на камінь дає йому нову яскраве життя, фон стає насиченого забарвлення, а структурні смуги каменю виглядають яскравими та чіткими.
Перед фарбуванням каменю надають остаточну форму і шліфують. Найчастіше застосовують неорганічні методи фарбування, тому що органічні слабкіше - малюнок нестійкий.
Фарбування здійснюється за допомогою:
- оксиду заліза - в жовтий колір
- соляною кислотою - в лимонно-жовтий
- вуглецю - в чорний
- просоченням солей хрому - в зелений
- двовалентного заліза - в синій і блакитний.
Також застосовуються сучасні технології штучного фарбування агата - опромінюють потоками високих енергій.
Магічні і лікувальні властивості
Агат славиться гарною репутацією. Завжди наведе лад, гармонію у відносинах власника з оточуючими. Чоловіки і жінки, які носять золоте кільце з агатом як талісман, користуються особливою симпатією і увагою у протилежної статі.
Напівдорогоцінне каміння сприяє виникненню впевненості в собі, розвитку ораторського таланту.
Лікувальні властивості
Золотий кулон зі вставкою агату може стати прекрасним лікарем. Від хвороб горла рекомендується носити білий агат. Жовтий - благотворно впливає на лікування органів травлення, печінки і жовчних шляхів. Червоний - допомагає судинній системі, викорінює вірусні захворювання.
Також агати борються зі страхами, знімають судоми, є захистом від інфекційних і шлункових хвороб.
Агати потрібно дарувати як символ 14-ої річниці весілля.
думка астрологів
Як талісман агат ефективний для Близнюків, Дів, Терезів, Козерогів, Тельців. Приносить щастя людям, що народилися в травні і червні. Особам, які з'явилися на світ 5, 6, 8, 14, 15, 17, 23, 24 і 26 числа будь-якого місяця агат приносить успіх.
Найбільш вдалий день, для того, щоб надягати агат - субота.
0