Раніше 2018 року чергового підвищення мінімальних роздрібних цін на горілку в Росії не буде. Про це, як передає ІА "Фінмаркет" , Повідомив журналістам керівник департаменту податкової і митної політики Мінфіну РФ Олексій Сазанів.
За словами чиновника, таке підвищення може відбутися після того, як стане відома накопичена інфляція за підсумками року. "До кінця року ціна на горілку мінятися не буде", - зазначив він.
Нагадаємо, мінімальна ціна на горілку в роздробі з 13 травня 2017 року зросла з 190 рублів до 205 рублів за пляшку (0,5 літра).
Цьому підвищенню передувала суперечка навколо розміру мінімальної ціни. У січні був опублікований проект змін до наказу Мінфіну, в якому було запропоновано підвищити мінімальну роздрібну ціну на горілку до 219 рублів за пляшку 0,5 літра. Однак глава Мінфіну Антон Силуанов практично відразу ж назвав публікацію передчасної і заявив, що остаточного рішення про те, наскільки необхідно збільшувати мінімальну ціну на горілку, ще немає.
У лютому з'явився проект нового наказу Мінфіну про підвищення мінімальної роздрібної ціни до 205 рублів. Відпускну ціну на горілку у виробника пропонувалося встановити на рівні 173 рублів (до цього - 165 рублів), ціну закупівлі в оптовій ланці - на рівні 178 рублів (174 рубля).
До цього Мінфін підвищив мінімальну роздрібну ціну на горілку з 13 червня 2016 року у п'ять рублів, до 190 рублів за півлітра. Експерти відзначили тоді, що це рішення - політичне і марне для боротьби з тіньовим виробництвом, заради якої ці мінімальні ціни встановлюються, і що горілки за такою ціною практично немає на ринку.
Примітно, що в лютому 2015 року мінімальна роздрібна ціна горілки була вперше знижена з 220 до 185 рублів після виступу Путіна на засіданні Держради, коли він висловився проти підвищення цін на алкоголь і вказав, що "нелегальна горілка, всякі сурогати, спиртні напої подібного роду виникають з певною завищеності цін на легальну продукцію ".
Союз виробників алкогольної продукції, який об'єднує провідні підприємства галузі, вважає, що мінімальна ціна повинна бути ще вище - 230-240 рублів.
Мінімальні ціни на міцний алкоголь в Росії встановлюються з 2009 року як міра для боротьби з тіньовим виробництвом. Мінфін регулярно виступає з пропозиціями про підвищення акцизів на алкоголь. У Мінекономрозвитку РФ, навпаки , Пропонують знизити ціни на алкогольну продукцію заради легалізації тіньового ринку і збільшення надходження акцизів. Виробники алкоголю на цьому тлі постійно попереджають про ризики падіння легального виробництва.