- Рецепт компоту із черешні і мандаринів на зиму
- складові
- Як правильно вибрати інгредієнти
- відеорецепт
- Рецепт черешневого компоту з полуницею або вишнею
- складові
- послідовність приготування
- Підготовчий етап
- Як і з чим подають компот із черешні
- Основні прописні істини
- висновок
Черешневі компоти, якщо вони тільки приготовлені з монокультури, мають прісно-нудотним смаком. Тому, при консервації, в сироп додають лимонну кислоту або лимонний сік, а також роблять мікс з солодких і будь-яких кислих ягід.
На зиму компот із черешні я закриваю з кісточками. По-перше, наявність кістянки надає компоту своєрідний присмак з нотками терпкості. А по-друге, не з усіх сортів черешні вільно витягується кісточка.
Я закриваю черешневі компоти з додаванням мандаринів, полуниці, вишні, або комбіную полуницю, вишню і черешню. Пропоную варіанти зимових заготовок черешневого компоту.
Рецепт компоту із черешні і мандаринів на зиму
Кухонне обладнання та начиння: банку під закачування, об'ємом 1,5-2,0 л; друшляк; невелика каструля; гострий ніж; мірний стакан.
складові
Черешня, свіжі ягоди 300-350 г Мандарини 2-3 шт. Цукор 200 г Питна вода 1,0 л Кориця ¼ палички
Як правильно вибрати інгредієнти
- Черешню для червоного компоту вибирають стиглу, найбільшу, дуже темну. З жовтої і рожевої черешні теж виходить прекрасна і дуже смачна заготівля бурштинового кольору.
- Перестиглі плоди для компоту не годяться, оскільки сироп буде каламутним, а не прозорим.
- Якщо закрутка готується з додаванням цитрусових, то потрібні великі кисло-солодкі мандарини, але не апельсини або лимони. Грейпфрут додасть компоту гіркоту.
- Полуницю для компоту із черешні теж підбирається стигла, але не перезріла і, бажано, великоплідна, таких сортів, як «Вікторія» або «Гигантелла».
послідовність приготування
Ідеальне поєднання смаків трохи прісної черешні з кислуватими цитрусами дозволить закрити до зимового сезону найсмачніший чудо-компот.
- У невелику каструлю налити питну воду - один літр - і поставити на конфорку для закипання.
- Черешні добре промити проточною водою, видалити черешки і скласти в добре вимиту банку, щоб кількість ягід не цікавило більше третини обсягу.
- З двох-трьох свіжих мандаринів зняти цедру разом з білою плівкою, і кожен цитрус розрізати на 4 частини, і покласти поверх черешні, заповнюючи все половину обсягу банки.
- Від палички кориці відрубати ¼ частина, роздрібнити на великі шматки і відправити в банку з фруктами.
- У кипляче воду засипати 200 г цукрового піску, і дати знову закипіти, щоб повністю розчинити кристали цукру.
- Відразу залити ягоди і шматочки мандаринів гарячим сиропом.
- Прикрити банку кришкою, і стерилізувати близько чверті години будь-яким доступним методом, після чого банку закатати.
відеорецепт
Пропоную подивитися відеоматеріал про заготівлю на зиму суперкомпота з черешні з додаванням мандаринів. Простий і доступний метод консервації десертів на зимовий період.
Рецепт черешневого компоту з полуницею або вишнею
Час приготування: 30 хв.
Кількість порцій: 4 банки по 0,5 л.
Калорійність: 87 ккал.
Кухонне обладнання та начиння: банку, об'ємом 0,5 л - 4 шт .; ситечко; невелика каструля для сиропу; мірна ємність; велика каструля під кришкою для стерилізації.
складові
Ягоди жовтої або рожевої черешні 250 г Полуниця і вишня по 250 г Цукровий пісок 180 г Вода питна 0,750 мл
послідовність приготування
Заготівля запасів на зиму, як правило проводиться в дві стадії, і складається з підготовчого етапу і процесу стерилізації.
Підготовчий етап
- Банки помити і простерилізувати.
- Почистити ягоди від черешків, і скласти в стерильні банки.
- Зварити сироп з розрахунку на 0,750 мл води - склянка цукрового піску.
- Ягідний мікс залити киплячим сиропом, прикрити кришкою і поставити на стерилізацію.
етап стерилізації
- У велику каструлю на дно покласти шматок тканини, встановити банки і залити водою стерилізують банки по плічка.
- Дати воді закипіти, зменшити жар конфорки, накрити каструлю кришкою і стерилізувати консерви в подкіпающей воді 10-12 хвилин.
- Після закінчення процесу стерилізації банки витягти з киплячої води, закатати стерільниі кришкоамі, перевернути вниз шийкою, і залишити до тих пір, поки вони повністю не охолонуть.
Відеорецепт двох варіантів приготування ягідного компоту
Пропоную два відео в одному ролику про заготівлю на зимовий період компоту з жовтою або рожевою черешні. А в другій половині відеосюжету дивіться, як заготовити вишнево-полунично-черешневий мікс.
Як і з чим подають компот із черешні
Компоти - прекрасні десерти. Їх подають як самостійну страву або як напій в сукупності з будь-якими кулінарними виробами. Їх можна подати дітям до каші на сніданок, з печивом на полудень.
Ягоди з заготовки можна з'їсти просто так, під час перегляду телевізійної програми, як корисний перекус. А наповнене ароматами фруктів сироп - чудове доповнення до основних страв.
Основні прописні істини
- Компоти з кістянкою відмінно зберігаються, але не більше 12 місяців.
- Концентрований компот можна розводити мінеральною або звичайною питною водою. Такі напої прекрасно втамовують спрагу.
- Поточені хробаком ягоди замочують у підсоленій воді хвилин на 50-60. Ропу роблять, додаючи в літр води столову ложку солі.
- Банки наповнюють фруктами і ягодами в залежності від того, яка концентрація компоту повинна вийти на виході. Якщо заготовка повинна бути концентрованою, банку наповнюють ягодами по плечики, якщо немає - до половини.
- Щоб дізнатися необхідну кількість води, плоди закладають в банку, заливають холодною водою, потім зливають, і вже в вийшло кількість води додають цукровий пісок.
висновок
А як ви закриваєте ягоди і фрукти? Розкажіть про секрети своєї кухні і поділіться рецептами готуються вами десертів на зиму.
Ще пропоную ознайомитися з рецептами чудовою випічки до якої можна подавати черешневі компоти. Дізнайтеся, як спекти пиріг з капустою з дріжджового тіста , І спробуйте подати його з консервованим фруктовим напоєм.
Думаю, що і рецепт заливного пирога з капустою буде зустрінутий вашими домашніми «на ура». Адже смакові поєднання капустяних пирогів з черешневим присмаком напою просто неперевершені.
Якщо у вас планується прийом гостей, не відмовте собі, і спечіть пиріг з капустою і грибами . Подане частування, особливо взимку, та ще й з домашньою заготовкою з черешні, буде самим незабутнім частуванням.
Якщо у вас немає часу стояти біля плити, а прийом гостей неминучий, дізнайтеся, як швидко і просто виготовити пиріг з капустою в мультиварці . Відкритий до цієї нагоди напій з черешні стане прекрасною підмогою в сервіровці святкового столу.
Якщо вам сподобалися мої рецепти, залишайте свої коментарі та відгуки в нижній частині статті я буду вам дуже вдячна.