- Якість ювелірних виробів - понад усе
- Колір дорогоцінного каменю
- Ясність дорогоцінного каменю
- карат каменю
- огранювання каменю
- Правила вибору ювелірних прикрас в подарунок
- Рада на закінчення статті
Хочете купити ювелірний виріб і прибрати його на дальню полицю? Бажаєте побачити розчарування на обличчі обдаровує обраниці? А може просто прагнете втратити кілька десятків тисяч рублів на покупку? Якщо хоча б одна відповідь на наші запитання ствердна - закрийте сторінку: ми не станемо давати шкідливих порад. Навпаки, розповімо, як правильно вибрати ювелірні прикраси і на що звертати увагу, щоб не потрапити в халепу.
Єдиних правил покупки ювелірних прикрас немає, багато що залежить від уподобань, смаку, фінансових можливостей. Однак ми зібрали рекомендації досвідчених ювелірів і дамо їх вам. Надана інформація вбереже вас від непотрібних витрат і розчарувань.
Якість ювелірних виробів - понад усе
У нашому світі купити підробку найпростіше. Від такої неприємності не захищені навіть клієнти деяких великих бутиків. Як визначити, що ювелірний виріб відповідає заявленій вартості?
Зважте сподобався аксесуар в руці. Вам не потрібно визначити його вагу з точністю до грама, але один факт повинен насторожити: розмір прикраси явно не відповідає його вазі. Іншими словами - масивне кільце з каменем в руці практично не відчувається. Це говорить про те, що виріб пустотіле. Так, воно може бути виготовлено з дорогоцінних металів і коштувати дорого. Однак пустотілі ювелірні прикраси легко гнуться, ламаються, а їх ремонт (якщо він взагалі можливий) може обійтися в круглу суму.
Попросіть продавця показати вам именник і пробу. Именник - це знак торгового дому або ювелірної майстерні, який знаходиться лівіше проби. Якщо ви купуєте ювелірний виріб із золота або іншого металу, виготовлене закордонним виробником - іменника може не бути. Але і в цьому випадку на його місці буде завдано розпізнавальний знак, який свідчить про те, що виріб пройшов перевірку Російської Палатою пробного нагляду. Розпізнавальні знаки відсутні? Розпрощайтеся з продавцем - швидше за все, перед вами підробка або виріб, ввезене в Росію нелегально.
Зверніть увагу на кріплення дорогоцінних каменів. Навіть якщо ви далекі від ювелірної справи, але кріплення здається ненадійним - швидше за все, це так і є. Якщо ж ви помиляєтеся, то внутрішнє відчуття зіпсує весь процес насолоди придбанням. Чому кріплення дорогоцінних каменів так важливо? По-перше, ремонт виробів з каменями коштує дорожче. По-друге, російським законодавством заборонено повернення виробів, що мають хоча б один дорогоцінний камінь. Тобто, якщо кріплення каменю зламається - ви не зможете пред'явити претензії продавцю.
Продавець запевняє, що висока вартість виробу обумовлена наявністю каменів високої якості, а вас гризуть сумніви? Перевірити правдивість продавця можна, якщо звернути увагу на ряд ознак.
Колір дорогоцінного каменю
Це перший чинник, що впливає на вартість ювелірної прикраси. Піднесіть його до джерела світла і постарайтеся оцінити глибину кольору. Чим він прозоріше, інтенсивніше і більш насиченим - тим вище вартість каменю. Навпаки, камені темного кольору мають нижчу вартість.
Ясність дорогоцінного каменю
Це другий чинник, за допомогою якого можна визначити, чи відповідає виріб заявленої вартості. Найдорожче коштують чисті камені, які не мають вкраплень. Щоб переконатися в цьому подивіться на поверхню зверху. Камінь не має сторонніх включень? Значить перед вами, дійсно, дорогий виріб. Вкраплення помітні, але тільки при розгляданні збоку? На вартість ювелірної прикраси це не впливає. Найдорожче коштуватимуть ювелірні прикраси з найчистішим червоним турмаліном або смарагдом. У цих дорогоцінних каменів вкраплення і внутрішні дефекти є майже завжди і, якщо їх немає, - значить перед вами виріб найвищого класу.
карат каменю
Третій фактор, що впливає на вартість. Карат - це міра ваги дорогоцінних каменів, які можуть мати різну щільність. Відповідно, чим вище щільність, тим більшу вагу має ювелірний виріб, значить і вартість буде вище. Більш того, деякі камені великих розмірів зустрічаються рідко, тому й коштують дорожче. Особливо це стосується рубіна, смарагду і сапфіра.
огранювання каменю
Четвертий фактор, який також може впливати на якість каменю і на ціну всього ювелірної прикраси. Щоб перевірити огранювання - покладіть камінь потрібної вам стороною вгору і направте на неї промінь світла. Дорогоцінний камінь з якісної огранюванням висвітлюється по всій площі боку рівномірно, без ділянок затемнення. Якщо є сумніви - порівняйте огранювання різних видів і вибирайте виріб, камінь якого краще відображає колір.
Правила вибору ювелірних прикрас в подарунок
Якщо ви вибираєте ювелірну прикрасу для жінки - вам потрібно знати деякі правила, які допоможуть не помилитися.
Якщо вибираєте кільце - враховуйте форму руки жінки. Кисть мініатюрна, а пальці тонкі - доречніше зробити вибір на користь тонких кілець, прикрашених невеликими каменями або навіть розсипом. Навпаки, на великих кистях і повних пальцях гармонійніше виглядають масивні персні.
Якщо ви не можете вибрати ланцюжок або підвіску - враховуйте вік обдаровує і форму її підборіддя. Для літніх жінок з великим підборіддям добре підійде довгий ланцюжок, а ось молодій жінці з високою шиєю краще вибрати кольє або коротку ланцюжок.
Якщо ви вибираєте сережки - потрібно враховувати форму обличчя вашої обраниці. Плоскі сережки візуально подовжують овал обличчя, а великі і опуклі, навпаки, округлюють.
Колір шкіри вашої обраниці також має важливе значення. Вважається, що ювелірні вироби з білого золота найбільш гармонійно виглядають на тлі смаглявої шкіри. Прикраси з червоного золота, навпаки, доречні на блідій шкірі. У цьому випадку правила не суворі, ваша жінка може мати бліду шкіру, але віддавати перевагу вироби зі срібла або білого золота. У цьому випадку від правил краще відступити, ніж доводити свою правоту.
Рада на закінчення статті
Якщо ви вважаєте, що ювелірні прикраси є прекрасним способом вкладення коштів - не женіться за модою. Ця «дама» непостійна, тренд змінюється, іноді, кожен сезон. Через 10 років після покупки класичне кільце з діамантом матиме більшу вартість, ніж колись модне намисто.
Бажаєте побачити розчарування на обличчі обдаровує обраниці?
А може просто прагнете втратити кілька десятків тисяч рублів на покупку?
Як визначити, що ювелірний виріб відповідає заявленій вартості?
Розпізнавальні знаки відсутні?
Чому кріплення дорогоцінних каменів так важливо?
Продавець запевняє, що висока вартість виробу обумовлена наявністю каменів високої якості, а вас гризуть сумніви?
Камінь не має сторонніх включень?
Вкраплення помітні, але тільки при розгляданні збоку?