- Яка косметика натуральна?
- органічна косметика
- Сертифікована натуральна і органічна косметика
- Мінеральні косметичні засоби
- Дивись також:
Розглядаючи етикетки на стелажах косметичного бутіка приходиш до висновку: вся косметика тут а) на 100% натуральна або органічна , Б) складається з біо, еко і органік компонентів компонентів в) має як мінімум один сертифікат який підтверджує перші два факти. Живі перекази, але віриться насилу. Особливо якщо відніматися до складу і не знайти там жодного натурального компонента.
То яка косметика натуральна і що таке органічна косметика? Чому багато косметичні бренди клеять етикетки «натуральне» або «екологічне» до кожного засобу по догляду за шкірою? І чому їм за це нічого не буває?
Найголовніша проблема - у відсутності чітких, регламентованих національними та європейськими стандартами визначень для органічної косметики. Чому? Та тому що це чітке пояснення - не в інтересах багатьох косметичних брендів. Пропоную розібратися що за загальносвітовими стандартами повинно трактуватись під вивісками "натуральна косметика" і "органічна" косметика "
Яка косметика натуральна?
Напис "Натуральна Косметика" говорить про те, що засіб в тюбику зроблено з натуральних інгредієнтів: рослин, тварин, природних мінералів. Увага - нафта і газ, хоча з видобувається з під землі, до мінеральних і природним компонентам не належать! Як ви бачите, "натуральність" зараз модний тренд. Продукт, який іменується натуральним, насправді може містити мінімальну кількість компонентів природного походження - рівно стільки, скільки дозволяє совість виробника для права клеїти відповідну етикетку. Тобто якщо засіб для засмаги від, скажімо, Avon або Nivea містить масло жожоба або екстракт граната разом з парабенами, гліцерином і всілякими спиртовими сполуками , Воно може називатися натуральним. Користі від такого засобу - трохи, зате лояльність довірливих покупців зростає як на дріжджах, завдяки маркетингової знахідку зі словом «натуральне».
органічна косметика
Термін органічний (organic) "органік", що в перекладі означає "природний, природний" прийшов в косметику з сільського господарства. У 20-ті роки XX століття німецький вчений і мислитель Рудольф Штейнер, у відповідь на повсюдне використання хімічних добрив, заснував напрямок органічного землеробства. Зараз сільське-господарство без хімії та біо-модифікацій домінує в Західній Європі і стрімко просувається по всьому світу. Органічна косметика - це косметика з інгредієнтів вирощених шляхом органічного землеробства або зібраних в дикій природі.
Не плутайте органічну косметику з органічною хімією (хімією з'єднань вуглецю), більшість органічних хімічних речовин смертельно отруйні для людини!
Крім використовуваних компонентів органічного вирощування, передбачається також що косметика не містить шкідливих хімічних інгредієнтів таких наприклад як парабени і сульфати. Щоб довести покупцеві правдивість своїх заяв, а також продемонструвати вірність екологічним та етичним принципам, бренди сертифікують свої продукти в спеціальних організаціях.
Сертифікована органічна косметика повинна містити не менше 95% натуральних інгредієнтів. Решта 5% складу можуть бути синтетичними, але тільки за умови, що вони не входять в список заборонених до використання використанню компонентів. Цей список у кожної сертифікує організації свій. Але спільним є те, що без даних синтетичних компонентів наша косметика матиме термін придатності не більше тижня. Саме тому офіційно дозволені такі натуральні консерванти, як вітамін Е або ефірні масла.
Всі рослинні інгредієнти повинні бути вирощені тільки на екологічно чистих грунтах без використання будь-яких добрив і пестицидів. Для більш чіткого розуміння цього стандарту можна навести простий приклад: порівняйте цілющі властивості ромашки, зірваної в дикому лісі, і ромашки, яка росла на околиці жвавій магістралі. Косметика з використанням придорожнього квітки, безумовно, буде натуральною, але от чи буде вона органічної? Звичайно ж ні.
Всі виробничі процеси повинні бути натуральними. Наприклад, у виробничому процесі заборонені стерилізація органічної сировини або кінцевого продукту радіоактивним опроміненням. Процес виробництва повинен бути прозорим і поетапно контрольованим. Упаковка косметики не повинна завдавати шкоди навколишньому середовищу. Бажано, щоб баночки для натуральної косметики , Також були з натуральним матеріалів.
Сертифікована натуральна і органічна косметика
Незалежні сертифікаційні органи регламентують вміст натуральних компонентів в косметиці, забороняють використання синтетичних сполук визнаних дерматологами небезпечними. Багато сертифікаційні органи дають різні сертифікати в залежності від частки природних інгредієнтів в косметичному засобі. На нашому сайті наведена інформація про всіх авторитетних сертифікатах. Наведемо 7 найпоширеніших.
- ECOCERT
- COSMEBIO
- Soil Association
- USDA NOP
- BDIH
- ICEA BIO ECO COSMESI
- NATRUE-Label
Зрозуміло, подібна організація, що займається сертифікацією косметичних засобів, існує в кожній країні. В останні час на хвилі популярності органічної косметики з'явилося безліч дрібних сертифікаційних органів, які на відміну від наведених вище, займаються чим завгодно (підтримкою маркетингової політики косметичних брендів, лобіюванням їхніх інтересів, узагальненням і спрощенням термінів і т. П.) - тільки не об'єктивною експертизою .
Мінеральні косметичні засоби
За терміном "Мінеральна косметика" розуміють в основному кошти для макіяжу, які виготовляють з пресованих мінералів (звідси і назва). Більшість із засобів "мінеральної косметики" заявлені як на 100% мінеральні, не містять масла, воску і хімічних добавок. Дуже схоже на органічну косметику, чи не так? Доведено, що деякі видів мінералів корисні для здоров'я шкіри, поєднуючи з впливом на здоров'я - відмінні косметичні результати. Не дивлячись на це, до цих пір не вщухають суперечки, чи небезпечні деякі мінеральні добавки, такі як свинець для шкіри і організму взагалі. У більшості випадків такі розмови безпідставні, так як мінерали які застосовуються в даний час відомими брендами, проходять безліч тестів перед тим як увійти до складу косметичного засобу. Детальніше в статті Все про мінеральну косметиці
Якщо ви знайшли статтю корисною, не соромтеся натиснути на кнопочки Фейсбук і контакту :) Будьте красивими і здоровими!
Редакція рекомендує:
Дивись також:
Мінеральне масло в косметиці. Що вам дійсно потрібно знати!Прочтав статтю дерматолога ін. Джетскі Ульти ви дізнаєтеся всю правду про те шкідливо або корисно мінеральне масло в косметиці. Хімія в косметиці - отруйна десятка Чим небезпечна хімія в косметиці? Які самі небезпечні та шкідливі речовини можуть міститися в косметичних засобах? Читайте цю статтю і дізнаєтеся! Чим небезпечний свинець у складі губної помади? Наскільки небезпечні помади і блиски містять в складі свинець? Як перевірити наявність в помаді свинцю? Відповіді в статті Книги про косметику: 10 заповідей природної краси Джулі Габріель Шокуючі факти про косметику наводить у своїй книзі американська журналістка Джулі Габріель. На сторінках книги Джулі пропонує нам безпечну, природну альтернативу. Як вибрати справжню натуральну і органічну косметику: 7 рад Не знаєте, як вибрати справжню натуральну і органічну косметику? Читайте 7 рад які допоможуть у цій нелегкій справі.
Яка косметика натуральна?То яка косметика натуральна і що таке органічна косметика?
Чому багато косметичні бренди клеять етикетки «натуральне» або «екологічне» до кожного засобу по догляду за шкірою?
І чому їм за це нічого не буває?
Чому?
Косметика з використанням придорожнього квітки, безумовно, буде натуральною, але от чи буде вона органічної?
Дуже схоже на органічну косметику, чи не так?
Які самі небезпечні та шкідливі речовини можуть міститися в косметичних засобах?
Чим небезпечний свинець у складі губної помади?
Наскільки небезпечні помади і блиски містять в складі свинець?