Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Сир з козиного молока в домашніх умовах

Козій сир - це чудовий продукт, який можуть з користю вживати люди всіх вікових категорій

Козій сир - це чудовий продукт, який можуть з користю вживати люди всіх вікових категорій. Помічено, що в регіонах, де в раціоні кожного дня присутній такий сир, люди менше хворіють, зайві кілограми ваги їх не турбують. Цей кисломолочний продукт перевершує за своїми якостями навіть коров'ячий сир, він жирніше, і в той же час організм людини легше його засвоює це пов'язано з унікальними властивостями козячого молока . До того ж, його безбоязно можуть вживати алергіки, він корисний при багатьох шлунково-кишкових захворюваннях, проблемах з суглобами, дихальними шляхами і при безсонні.

Розглянемо кілька рецептів отримання сиру з козячого молока. Сир намагаються зробити різними способами, з різними заквасками, тому існує кілька рецептів приготування корисного кисломолочного продукту.

Зауважимо що крім сиру з козячого молока в домашніх умовах можна приготувати чудових сир і про це ми писали в статті "Рецепти сиру з козячого молока народів світу"

  1. Якщо вам потрібно на виході отримати 1 кілограм сиру, потрібно приготувати 6 літрів козячого молока, розлити їх в 3-літрові банки і поставити для сквашування в тепле місце. Це можуть бути підлоги з підігрівом або підвіконня в кімнаті на сонячній стороні, словом, стежте за температурою, інакше молоко не скисне, а просто зіпсується.
  2. Щоб прискорити цей процес, додайте в кожну банку по ½ склянки кислої сироватки, або розведіть дві ложки готового сиру в підлозі склянці теплого молока і також розділіть по банкам.
  3. Якщо справа відбувається влітку, кисле молоко буде готова через добу, взимку - через 2 - 3 доби. Ступінь її готовності ви можете визначити по шматочках відокремилася маси.
  4. Настає найвідповідальніший етап. Кисле молоко нагріваємо на водяній бані. Для цього ставимо банки в високі каструлі і на слабкому вогні протягом двадцяти хвилин поступово нагріваємо. Можна в цей час два-три рази перемішати масу від низу до верху. В результаті сироватка опускається на дно банок, сир виявляється нагорі. Банки потрібно вийняти з каструль, дати їм охолонути.
  5. Охолоджене вміст проціджуємо через марлю, складену вдвічі. А можна попередньо злити сироватку через гумову трубку, а вже потім проціджувати через марлю сир. Марлю зав'язати вузликом і підвісити на цілу ніч. Вранці приготований вами смачний «сир з козячого молока в домашніх умовах» буде хороший і в натуральному вигляді, і з додаванням меду, варення, фруктів. На сніданок нічого немає краще, ніж сирники або сирна запіканка.

Банку з ½ літра козячого молока потрібно довести до теплого стану на водяній бані. Далі воно буде киснути не менше двох днів. Цей процес ми прискорюємо, додавши в молоко всього одну ложку сметани. Помічаємо, що з молока почали підніматися бульбашки повітря, значить, у нас в банку вже кисле молоко. Почався процес утворення сиру. Знову ставимо банку на водяну баню і гріємо на слабкому вогні близько 15 хвилин. Потім в миску ставимо друшляк, накриваємо його марлею і зливаємо через неї кисломолочну суміш. Зав'язуємо марлю в формі мішечка і підвішуємо на 4-5 годин, щоб стікала сироватка. Після цього розв'язуємо мішечок і дістаємо готовий сир. Цей спосіб займає чимало часу, зате він доступний для будь-якої господині, яка хотіла б сделатьтворог з козячого молока в домашніх умовах.

Це важливо!

  • якщо ви робите сир з козячого молока в домашніх умовах в приміщенні, де температура нижче 25 градусів, молоко може не скиснути, а просто зіпсуватися. Щоб прискорити сквашивание, додайте трохи сироватки з попередньої партії або ж дві ложки сиру, попередньо розведеного в 0,5 склянки теплого молока.
  • некип'яченої можна використовувати тільки молоко, в якості якого ви впевнені. Якщо є сумніви, можете приготувати сир з кип'яченого молока
  • в якості фільтра годяться тільки ідеально чиста марля, друшляк з «нержавійки» або плетені кошики.
  • стане в нагоді в домашньому господарстві і сироватка. На ній можна завести тісто для млинців або оладок, зробити окрошку, холодний суп. Сироватку вживають і в косметичних цілях - для оздоровлення волосся і шкіри. Єдина умова - зберігання в холодильнику не більше 10 днів.

Практикою доведено, що прості народні рецепти приготування кисломолочних продуктів успішно витримують конкуренцію з самим новомодними. Спробуйте зробити сир з козячого молока в домашніх умовах з "молодої" кислого молока. Для цього один літр свіжого молока потрібно потримати в теплому місці протягом однієї ночі. За цей час почнеться процес скисання. Вранці ще один літр свіжого молока поставити на вогонь, і, коли почне підніматися піна, влийте в каструлю "молоду" кисле молоко. Вся ця суміш повинна закипіти, прибрати каструлю з вогню потрібно в момент, коли нагорі утворюється жовтувато-зеленувата рідина. Сироватку злийте, а згусток акуратно викладіть ложкою в ємність. Розминайте його, поки сироватка повністю не відокремиться. Ось і готовий скир - сир зі своєрідним приємним смаком і ніжною консистенцією. Взагалі-то, цей вид розсипчастого сиру потрапив в російську кулінарію з норвезької національної кухні, але за кілька століть він став любимо багатьма росіянами.

Якщо ви вже обзавелися мультиваркою, то процес отримання сиру в домашніх умовах буде ще простіше.

  1. Купіть три літри домашнього козячого молока, додайте в нього стакан кефіру, добре розмішайте і залишіть на добу в теплому місці. Кисле молоко повинна вийти густа, з щільними пластівцями.
  2. Акуратно перелийте її в чашу мультиварки, розмішувати не треба, щоб вид у сиру був більш апетитний і зернистий.
  3. Увімкніть режим «Підігрів» години на три. Після цього - злийте все через дрібне сито. Сир готовий!

І ще один рецепт народної кулінарії. Багато молодих мам включають в щоденне меню дитини сир. Порції, відповідно, невеликі. Тому в справу йде півлітрова упаковка біо йогурту з козячого молока. У попередньо розігріту і вже вимкненому духовку ставиться ємність з біо йогуртом, де вона буде перебувати не менше 6 годин. Буквально через годину йогурт густіє і згортається в сирні пластівці. А через зазначений час масу потрібно процедіть.Деті із задоволенням їдять цей ніжний сир, який консистенцією нагадує сметану.

Це важливо!

  • Козій сир - дієтичний продукт. Його вводять в раціон немовлят з піврічного віку, коли формується кісткова тканина. Він надзвичайно корисний майбутнім мамам і літнім людям, так як покращує обмін речовин.
  • За вмістом білка сир прирівнюється до м'яса, птиці, риби і цілком засвоюється організмом людини. Інформація, що міститься в козячому сирі амінокислота - метіонін здатна знизити рівень холестерину.
  • Отримавши в домашніх умовах свіжий сир, постарайтеся пустити його в справу протягом трьох діб. А якщо козячий сир заморозити, він не втратить своїх смакових якостей.

А якщо козячий сир заморозити, він не втратить своїх смакових якостей

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»