- загальні поради
- Спосіб без стерилізації банок
- приготування:
- класичний рецепт
- Складові:
- приготування:
- Полуничний компот зі смородини
- Складові:
- приготування:
Полуниця вважається однією з найсмачніших і солодких ягід, тому компот їх неї виходить просто ідеальний. Настійно рекомендуємо вам приготувати компот з полуниці на зиму самим на 3 літри, так як в покупних компотах часто смак полуниці перебивають різні консерванти, і напій виходить вже зовсім неприродним.
До того ж процес приготування в домашніх умовах займає зовсім небагато часу.
загальні поради
Важливий момент цього рецепта - вибір ягід. Беріть полуницю середнього розміру, так як часто вона найбільш солодка і має найбільше соку. А також зверніть увагу на цілісність ягід. Якщо ви хочете, щоб ваш компот був не тільки смачним, але і візуально красивим, використовуйте абсолютно цілі не пом'яті ягоди.
Адже м'якоть навіть 2 зіпсованих ягід може зіпсувати все картину.
Коли ви відібрали відповідні ягоди, важливо приділити час їх підготовки. Полуницю обов'язково потрібно добре промити і видалити з неї весь пісок.
Якщо цього не зробити, то пісок може потрапити в банки і, через деякий час зберігання, кришки роздуються, а значить продукт почне псуватися.
Чашолистки, які при зривання зазвичай залишаються на ягодах, варто відокремлювати вже після промивки. Якщо це зробити заздалегідь, то з ягід витече багато соку абсолютно даремно. Тому діяти краще за наступною схемою: промили полуницю , Просушили на тканини, відірвали чашолистки.
Навіть якщо ви вирішите готувати компот за рецептом без стерилізації банок, кришки все одно потрібно обдати окропом. На це у вас піде буквально кілька хвилин, зате ви будете впевнені, що ваш компот за зиму не зіпсується.
Спосіб без стерилізації банок
Так як для цього компоту з полуниці на зиму не потрібно стерилізувати банки на 3 літри, приготування стає ще швидше. Однак в цьому способі також є свої складності, так як потрібно особливо багато уваги приділити промиванні ягід.
Повторимося: якщо разом з полуницею в банки потрапить бруд, вони можуть роздутися і компот зіпсується.
Складові:
- свіжа полуниця - 1 кг;
- цукор - 600 г;
- лимонна кислота - 0,5 ч. л .;
- вода питна.
приготування:
- Відберіть відповідні ягоди, промийте їх і видаліть хвостики. Про те, як правильно це робити, читайте в розділі «Загальні поради». При бажанні ви можете порізати полуницю навпіл, але робити це зовсім не обов'язково.
- Візьміть 3-літрову банку і добре промийте її з содою. Висушіть і викладіть на дно заздалегідь підготовлені ягоди.
- Тепер необхідно зварити сироп, який і буде основою компоту. На повільний вогонь поставте каструлю з приблизно 3 літрами води. Коли вода трохи підігріється, всипте половину цукру, добре все розмішайте і почекайте, поки вміст закипить.
- Гарячий сироп за допомогою ополоника вилийте в банку. Накрийте ємність кришкою і дайте вмісту охолонути.
- Просочилася ягідним соком воду знову перелийте в каструлю і доведіть до кипіння. Додайте другу частину цукру і варіть ще кілька хвилин, знімаючи з компоту піну.
- Додайте лимонну кислоту, яка збільшить термін зберігання компоту, і варіть його ще 2-3 хвилини.
- Готовий компот розлийте па банкам і закрийте залізними кришками. Нагадаємо, що кришки обов'язково потрібно обдати окропом.
- Закриті банки переверніть догори дном і залиште їх в такому положенні до повного охолодження. Якщо ви все правильно зробили, то піна з-під кришки виділятися не повинна. Якщо ви все ж помітили таку картину, то нічого страшного. Просто постарайтеся випити цю порцію компоту протягом тижня.
Зберігати полуничний компот слід в прохолодному місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.
класичний рецепт
Для приготування компоту з полуниці на зиму за цим рецептом вам все ж доведеться приділити час стерилізації банок на 3 літри. Однак це значно підвищить ймовірність того, що ваші заготовки залишаться придатними для пиття всю зиму.
Складові:
- полуниця - 1,5 кг;
- кип'ячена вода;
- цукор - 0,5 кг;
- листя м'яти - за бажанням.
приготування:
- Для компоту з полуниці на зиму, що зберігається в банку на 3 літри, вам знадобиться близько 2,5 л води. Її необхідно перелити в зручну каструлю і на середньому вогні довести до кипіння.
- Поки вода підігрівається, вам необхідно простерилізувати банки. Це можна зробити за допомогою мікрохвильової печі, духовки або найдавнішим способом - на шийці чайника. Перед цим банки бажано промити з содою.
- У підготовлені банки складіть полуницю. Є прихильники того, щоб в кожну 3-літрову банку класти всього по склянці полуниці. В цьому випадку полуниця в готовому компоті практично не відчувається, і, по суті, ви п'єте просто підфарбовану водичку. Тому рекомендуємо вам додавати полуницю в зазначених вище пропорціях.
- При бажанні в банку можна покласти трохи м'яти . Вона додасть додаткові нотки смаку.
- Киплячу воду влийте в банку з полуницею до самого горла і накрийте кришками. Дайте компоту настоятися 15 хвилин. За цей час вода повинна придбати рубіновий колір.
- Злийте воду з полуничним соком в каструлю і долийте в неї 1 склянку гарячої води на випадок, якщо при кипінні багато рідини випарується.
- У закипаючу воду всипте цукор і перемішайте рідину, поки він не розчиниться. Важливо перемішувати цукор, інакше через свого великої кількості він може підгоріти та спровокувати пожежу на дно каструлі.
- Зніміть каструлю з вогню і перелийте компот в стерилізовані банки. Найзручніше це зробити ополоником.
- Банки закрийте залізними кришками, обробленими окропом.
- Тепер йде процес додаткової перевірки якості компоту. Закриту банку на 3 літри, в якій налитий компот з полуниці на зиму, переверніть догори дном і поставте на ковдру. Оберніть банку чимось теплим. Залиште цю конструкцію на ніч, а вранці перевірте її. Якщо з-під кришки виділилася біла піна, значить, ви недостатньо добре простерилізувати банки і в них все-таки потрапила бруд. В такому випадку компот не буде довго зберігатися і його потрібно випити якомога швидше.
Якщо ж піни на банку немає, то ви зробили все правильно. Ваш компот буде прекрасно зберігати в прохолодному місці, наприклад, в підвалі, всю зиму і ви зможете насолодитися його смаком в будь-який момент.
Полуничний компот зі смородини
Для тих, кому набрид стандартний компот з полуниці в банку на 3 літри, пропонуємо на цю зиму заготовити компот з новим поєднанням: полуниця і смородина. Яскравий освіжаючий смак буде радувати вас в холодні пори року і нагадувати про теплих літніх днях.
Складові:
- чорна смородина - 250 г;
- цукор - 300 г;
- полуниця - 400 г;
- Питна вода.
приготування:
- Почнемо з чорної смородини. Якщо ви любите кислий смак напоїв, то чорну смородину ви можете замінити на червону. У будь-якому випадку відокремте ягоди від гілочок, промийте їх і видаліть зіпсовані.
- Те ж самі повторіть з полуницею.
- Змішайте між собою смородину і полуницю, після чого заповніть ними 3-літрову банку.
- Закип'ятіть приблизно 2,5 літра води, і поки вона гаряча, залийте їй ягоди. Залиште вміст настоюватися на 10 хвилин.
- Перелийте воду з банки назад в каструлю і доведіть її до кипіння. Потім всипте цукор і варіть ще 5 хвилин, знімаючи пінку.
- Вилийте готовий компот все в ту ж банку до ягодам.
Закрийте стерилізовані банки металевою кришкою і переверніть її догори дном. Зачекайте, поки компот охолоне, і приберіть його в прохолодне місце.