Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Несправності посудомийних машин і їх ремонт своїми руками

  1. Причина несправності посудомийних машин
  2. Пристрій посудомийки і принцип миття посуду
  3. Неякісне очищення посуду
  4. Профілактичний ремонт системи фільтрації посудомийної машини
  5. Перспективи майбутнього ремонту
  6. Вивчення кодів помилок
  7. Етапи і самостійна заміна деталей посудомийної машини BOSCH, Electrolux, Hansa, Ariston, Siemens

Посудомийна машина (ПММ, посудомийка) є гарною підмогою в домашньому господарстві, позбавляючи від виснажливого і малоприємного праці з ручного миття посуду Посудомийна машина (ПММ, посудомийка) є гарною підмогою в домашньому господарстві, позбавляючи від виснажливого і малоприємного праці з ручного миття посуду.

Тому поломка або несправність даного кухонного обладнання змушує власників відразу ж звертатися в сервісний центр або викликати майстра для ремонту.

Ви можете звернутися до спеціалізованого сервісного центру по ремонту пральних машин РемонТехнік . Центр працює по Москві і Підмосков'ї. Майстер приїде в день заявки.

Хоча більшість поломок посудомийних машин домашні майстри можуть полагодити своїми руками.

Причина несправності посудомийних машин

Навіть найнадійніші посудомийні машини таких світових лідерів як BOSCH (в народі Бош), Electrolux, Hansa, Ariston, Siemens схильні до зносу і поломок. Причиною несправностей можуть бути:

  • Неякісна електроенергія (скачки напруги);
  • «Жорстка вода» (великий відсоток солей мінералів і дрібних частинок);
  • Погані або невідповідні для посудомийних машин хімічні засоби;
  • Неправильна експлуатація посудомийки і недоброякісний догляд за нею;
  • Невиконана за всіма правилами установка посудомийної машини.

На відео нижче докладно розказано про правильному підключенні і установці посудомийки.



Практика показує, що більшість випадків, коли посудомийна машина не включається, або не може продовжити роботу, походить не від поломки механізмів або електроніки, а від засмічення фільтрів і форсунок, забруднення різних поверхонь, нашарування накипу в клапанах, або невиконання різних зовнішніх умов - напруга мережі, напір води, тиск в зливі каналізації.

Тому, важливо уважно читати інструкцію і вивчити індикацію посудомийної машини, яка в деяких випадках може сама діагностувати причину зупинки роботи. Наприклад, якщо буде активним символ замку, то це означає, що двері закриті негерметично, і «розумна» посудомийна машина не буде набирати воду, щоб не затопити кухню.

Панель управління посудомийки

Реагувати посудомойке на зміну внутрішніх і зовнішніх параметрів дозволяють різні датчики: температури (термостат), рівня води (прессостат), чистоти рідини, тиску, контролери двигуна і так далі. Потрібно розуміти, що вихід з ладу датчика вплине на роботу або може викликати повну зупинку циклу мийки. Очевидно, що датчики працюють в брудній агресивному середовищі, і можуть бути також схильні до забруднення, що буде впливати на їх роботу.

Результат правильного взаємодії всіх компонентів посудомийки - блискуча чистотою посуд

Щоб своїми руками здійснити ремонт посудомийки таких марок як BOSCH (в народі Бош), Electrolux, Hansa, Ariston, Siemens, необхідно зрозуміти взаємодію датчиків і принцип автоматизованого миття посуду, а також потрібно розглянути внутрішній устрій посудомийної машини. Є вислів: «вода камінь точить» (руйнує, змиває), і особливо швидко це відбувається, якщо рідина гаряча, подається під напором, і збагачена миючим засобом.

Пристрій посудомийки і принцип миття посуду

У промислових верстатах струмінь води, вириваються під великим напором, розрізає метал, кам'яні породи, інші тверді матеріали. Тому, великий напір води є основною причиною, чому в якісних посудомийних машинах (наприклад, Bosch, Electrolux) на посуді не залишається і сліду від бруду.



В посудомийній машині тиск і натиск струменя обрані з оптимальними параметрами, щоб гарантовано змивати навіть сильне, присохле забруднення, не пошкоджуючи при цьому посуд. З огляду на відносно велику площу миття, струменів має бути безліч. Щоб рівномірно розподілити змивають потоки по всій площі посуду, так звані «коромисла», на яких розташовані форсунки, обертаються під час роботи. В посудомийній машині тиск і натиск струменя обрані з оптимальними параметрами, щоб гарантовано змивати навіть сильне, присохле забруднення, не пошкоджуючи при цьому посуд Серповидное коромисло посудомийки

Тиск забезпечується циркуляційним насосом посудомийної машини, що приводиться в дію електродвигуном. Вода, що нагрівається проточним Теном, за допомогою насоса, під великим тиском подається в форсунки, які омивають посуд. Коромисла, на яких розташовані форсунки, обертаються від реактивної тяги струменів. Стікає вниз брудна вода фільтрується і знову проходить цикл миття.


Неякісне очищення посуду

Величезна частка всіх скарг користувачів на роботу посудомийної машини полягає в тому, що після автоматизованого миття доводиться своїми руками доводити посуд до необхідного рівня чистоти, тобто, посудомийка в повному обсязі змиває бруд і залишки їжі. Причиною може бути неправильний обраний режим, недостатня температура води або внутрішня несправність в посудомийній машині. На відео нижче описані процеси, які повинні відбуватися в справної посудомойке:


Також очевидно, що при недостатньому напорі води бруд не буде змита за розрахунковий період роботи посудомийної машини. До того ж, якщо деякі струменя води будуть відсутні, або перестануть вириватися з необхідною швидкістю, то і реактивної тяги буде недостатньо, щоб обертати коромисла, а значить, частина посуду не виявиться під змиває бруд напором. Також очевидно, що при недостатньому напорі води бруд не буде змита за розрахунковий період роботи посудомийної машини Струмені води повинні рівномірно розподілятися по всій посуді

Причини слабкого напору змиваючих струменів:

  • Засмічення форсунок;
  • Забитий фільтр, через який вода не надходить в насос в достатній кількості;
  • Знос крильчатки насоса, який не може видати необхідний тиск;
  • Низькі оберти двигуна через внутрішню несправності або зношування підшипників.

Відносно форсунок сервісний ремонт своїми руками доступний для будь-якого користувача, незалежно від статі, технічних навичок і фізичних можливостей, і при цьому можна здійснити без розтину корпусу посудомийної машини. Потрібно зняти коромисло, взяти зубочистку, або голку відповідного діаметру, і обережно прочистити всі форсунки.


Профілактичний ремонт системи фільтрації посудомийної машини

Періодична очищення фільтрів є обов'язковою умовою якісної роботи посудомийної машини. Оскільки у ПММ різних виробників (BOSCH, Electrolux, Hansa, Ariston, Siemens) конструкції розрізняються, необхідно в кожному конкретному випадку дивитись інструкцію з очищення фільтру. Непрямими ознакою забруднення фільтрів може бути накопичення води всередині посудомийної машини, і навіть її протікання крізь ущільнювач двері.

Щоб очистити фільтри, необхідно вийняти з корпусу металевий каркас для посуду, щоб забезпечити доступ. Система фільтрації складається з декількох відділень - зверху, у вигляді пластини є фільтр грубої очистки, а трохи нижче знаходяться фільтри з більш дрібним осередком. На фільтрі з самої дрібним осередком часто накопичуються нашарування жиру.

Складовою фільтр посудомийної машини

Через забруднене фільтра насос не може в потрібному обсязі відкачувати воду, що стає причиною падіння напору, тому посудомийна машина починає добирати воду з водопроводу, збільшуючи споживання. Надлишок води починає накопичуватися на дні посудомийки, аж до того, що починає протікати через ущільнювач. На відео нижче докладно показаний процес очищення фільтра посудомийної машини, який користувач повинен періодично робити своїми руками:



Ще один важливий аспект експлуатації, що стосується чистоти - це наявність солі в спеціальній ємності на дні посудомийної машини. Дана спеціальна сіль, наявна в продажу, призначена для видалення накопичень жиру в шлангах і в різних механізмах обладнання. Для активних користувачів посудомийної машини буде цікаво докладний відео з очищення та догляду за кухонними помічницею:

Потрібно пам'ятати, що своєчасний догляд за посудомийній машиною є запорукою її якісної роботи без ремонту і несправностей довгий час.

Перспективи майбутнього ремонту

Але, часто буває, що і після профілактичної капітальної очищення посудомийна машина належним чином не працює. Щоб визначити несправність і перспективи подальшого ремонту своїми руками необхідно з'ясувати характер поломки. Для цього потрібно встановити, на якому етапі перервався цикл мийки.

Для цього потрібно встановити, на якому етапі перервався цикл мийки

Діаграма, що відображає повний цикл миття посуду

Загалом, посудомийна машина після завантаження посуду і включення виконує роботу за кількома етапами:

  • Набір води - спрацьовують відповідні клапани на вводі від водопроводу;
  • Забір миючого засобу зі спеціального резервуара;
  • Нагрівання миючої рідини за допомогою Тена;
  • Мийка посуду струменями води з різних напрямків;
  • Злив води за допомогою відкачує (зливного насоса);
  • Опціонально сушка посуду.

Якщо посудомийна машина несподівано зупинилася на якомусь етапі, то це свідчить про несправність в компонентах, що відповідають за виконання даної частини циклу, або неправильні показання датчиків.

Якщо посудомийна машина несподівано зупинилася на якомусь етапі, то це свідчить про несправність в компонентах, що відповідають за виконання даної частини циклу, або неправильні показання датчиків

Датчик рівня води

Вивчення кодів помилок

Практично будь-який сучасний складне побутове обладнання, оснащене мікропроцесором, має внутрішню діагностику і індикацію поломки за допомогою кодів помилок. Слід уважно вивчити інструкцію, щоб зрозуміти, який з типів несправності трапився в посудомийній машині для ремонту посудомийної машини. Таким способом можна визначити поломку ще до розбору корпусу обладнання.

Таким способом можна визначити поломку ще до розбору корпусу обладнання

Коди помилок посудомийної машини

Для прикладу кілька характерних поломок і їх причин:

  • Чи не набирається вода - не працює електромеханічний клапан. Іноді чути гудіння. Заклинив клапан або перегоріла його котушка. Можлива поломка електроніки;
  • Чи не змивається миючий засіб з резервуара - обраний неправильний режим, або засмітилися трубки, поломка клапана, збій алгоритму;
  • Чи не обертається коромисло з форсунками - недостатній натиск, засмічення форсунок або скупчення жиру, бруду і накипу на поверхнях, що труться;
  • Несподівана зупинка процесу миття - засмічення фільтрів, перевантаження двигуна, збій алгоритму або переповнення запобіжного піддону, що збирає протікання;
  • посудомийна машина не зливає воду - вийшов з ладу насос, засмічення фільтра або тиск повітря в каналізації перешкоджає сливу.


На практиці причин може бути набагато більше, і характерні поломки і рекомендації для ремонту повинні бути описані в інструкції користувача. Пояснення причин виникнення помилок і неполадок пояснено на відео:

Етапи і самостійна заміна деталей посудомийної машини BOSCH, Electrolux, Hansa, Ariston, Siemens

Якщо причина несправності знайдена, домашньому майстрові для розбирання корпусу знадобиться набір монтажних інструментів - викрутки (звичайні, хрестоподібні, фігурні, шестигранні, пасатижі, різні ключі). Спочатку необхідно вийняти посудомийну машину з настановної ніші, щоб забезпечити повний доступ з усіх боків.

Обов'язково знеструмити обладнання перед розбиранням корпусу і ремонтом!

Всі майстри, починаючи ремонт обладнання, спочатку шукають прості поломки, легко піддаються виправленню: поганий контакт, несправний кабель, що окислюється з'єднання, і т. Д. Даний принцип справедливий і щодо діагностики електронних схем - візуальний огляд для пошуку явних слідів впливу електричної дуги і високих температур.

Даний принцип справедливий і щодо діагностики електронних схем - візуальний огляд для пошуку явних слідів впливу електричної дуги і високих температур

Уважно оглянути електронну плату управління

Надалі, виключивши прості несправності, проводять перевірку систем і компонентів, що відповідають за незакінчений етап циклу. Наприклад - за допомогою мультиметра перевіряють котушки електромагнітних клапанів, прозванивают електродвигун, перевіряють реле, датчики і напівпровідникові компоненти схеми, вимірюють напругу і т д.

Оскільки можливих поломок посудомийних машин буває безліч, немає можливості в одній статті описати ремонт різних за функціональністю і призначенню вузлів устаткування. Потрібно мати певні навички для ремонту механізмів та електронних компонентів, що входять до складу ПММ. Буде корисно відвідати різні форуми, де професійні майстри і домашні умільці діляться навичками і власним досвідом по ремонту своїх пристроїв.

Буде корисно відвідати різні форуми, де професійні майстри і домашні умільці діляться навичками і власним досвідом по ремонту своїх пристроїв

Деякі компоненти посудомийної машини

Нижче, в декількох докладних відео показаний ремонт конкретних моделей автоматичної посудомийної машини фірми BOSCH Electrolux, Hansa, Ariston, Siemens. Але з огляду на, що в загальному, конструкції і принципи роботи даного обладнання у різних виробників не сильно відрізняються, домашній майстер, маючи в наявності деякі навички і необхідні інструменти, може здійснити успішний ремонт своїми руками, не вдаючись до послуг професійних ремонтних майстерень.



Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»