Обплетені бісером кулі - це і оригінальний подарунок, і чудове прикраса для новорічної ялинки. Найкрасивіше, звичайно, виглядають скляні кулі - у них більш загадковий блиск, більш ніжні кольори. Але через крихкість їх складніше обтягувати бісером - завжди існує ризик ненавмисно розбити кулю, упустивши його або здаючи занадто сильно. Пластмасові кулі практичніше у використанні і довговічніше. Для обплітання беріть бісер яскравих кольорів, бажано з блиском. Крім того, знадобляться всілякі намистинки, мушлі, а також стрічки, за які будуть підвішуватися кулі.
Оплетення ялинкової кулі низками
Найпростіший спосіб прикрасити ялинковий шар - обтягнути його кількома низками з бісеру і намистин. Для роботи знадобляться: ялинкова куля розміром 7 сантиметрів в діаметрі, або ж 21 сантиметр в окружності (виміряти куля можна Кравецьким метром); бісер 7/0 або близький за розміром; намистини різної форми, які підходять один до одного і до кулі за кольором. Намагайтеся не брати намистини крупніше 5 мм в ширину, інакше вони будуть виглядати грубувато. Оскільки намистин повинно бути досить багато, використовуйте пластмасові - вага кулі зі скляними намистинами ялинка навряд чи витримає.
Для початку потрібно набрати на волосінь намистини і бісер і, з'єднавши її кінці, зробити два кільця, які охоплять куля знизу і зверху, діаметром приблизно по 3 см. Число намистин в них повинна бути кратна дванадцяти, щоб і низький згодом зробити 12. Для кулі , показаного на фотографії, я збирала кільця з 12 кристалів довжиною 5 мм, вставляючи між ними круглі намистинки діаметром 2 мм.
По черзі прикладіть колечка до кулі, зазначивши відстань між ними. Це можна зробити, поставивши дві непомітні точки маркером або просто царапнув поверхню кулі шпилькою. Заміряйте Кравецьким метром відстань між точками. Воно може коливатися в залежності від величини намистин, між якими ви плануєте натягнути низькі. У мене вийшло 8,5 см. Це і є довжина майбутніх низький.
Намистини в низькі можна розташовувати довільно. Експериментуйте, набираючи намистини і бісер на окрему нитку. Подгоните їх кількість так, щоб домогтися потрібної довжини. Після цього закріпіть довгу нитку на одному з кілець. Виведіть голку з намистини кільця, до якої буде кріпитися низька. Наберіть намистини низькі в потрібній послідовності. Проведіть голку через аналогічну намистинку другого кільця. Пройдіть назад по набраної низькі, туго затягнувши нитку. Знову проведіть голку крізь першу намистину кільця в тому ж напрямку, що і спочатку (нитку, яка веде до низькі, повинна виходити з неї з двох сторін), потім пройдіть по кільцю в наступну намистину.
Повторюючи ту ж послідовність дій, виплітаючи всі дванадцять низький. Не обов'язково робити їх однаковими - я, наприклад, чергувала два види низький, змінюючи в них порядок розташування намистин. Куля вкладається всередину плетіння приблизно після дев'ятої низькі -до цього зручніше плести без нього. Коли всі дванадцять низький будуть готові, надійно закріпіть нитку і сховайте вузол.
Прив'яжіть до кулі петельку для підвішування з тонкої стрічки, відповідної за кольором.
Паралельне обплітання ялинкової кулі на дроті
Думаю, що ті, хто хоча б раз робив квіти з бісеру, вже здогадалися, як можна виготовити таку кульку. Він робиться точно за таким же принципом, що і звичайний квітка - паралельним плетінням на дроті. Для виготовлення цієї ялинкової іграшки знадобляться: пластмасову кулю діаметром 7 сантиметрів; бісер 10/0 двох яскравих контрастних кольорів, наприклад, червоний і жовтий, бажано з блиском; бісер 5/0 того ж кольору, що і більш темний 10/0, наприклад, червоний; дріт.
Для початку потрібно з бісеру 10/0 сплести на дроті «зірочку», що складається з дев'яти ромбів, за наведеною схемою або з якоїсь іншої - придумати малюнок самостійно зовсім не складно. Важливо тільки зберегти кількість рядів і бісерин .
Візьміть відрізок дроту довжиною близько 60 см, наберіть на нього червону бісерину 10/0. Потім наберіть ще дві червоні бісеріни, другий кінець дроту проведіть крізь них в протилежному напрямку - тобто так, щоб один кінець дроту виходив з бісеринок зліва, а другий праворуч. Вирівняйте кінці і затягніть дріт. Це - перші два ряди. Для третього ряду наберіть червону, жовту і знову червону бісеріни, потім проведіть через них другий кінець дроту в протилежну сторону. Таким чином плетіть за схемою до кінця, залишки дроту скрутіть і обріжте, залишивши «хвостик» довжиною в 5-10 мм. Загніть його на ту сторону ромба, яка буде внутрішньої.
Таким же чином зробіть наступний ромб. Після того, як буде виплетений найширший ряд в середині, почніть з'єднання цього ромба з першим. Для цього потрібно провести кінець робочого дроту в дротяну «петельку», що утворюється між рядами першого ромба. З'єднувати їх потрібно паралельно. Тобто, проплітаючи на другому ромбі найширший ряд і готуючись почати звуження, введіть зволікання якраз між найширшим поруч першого ромба і наступним, більш вузьким. Після цього плетіть за схемою, поєднуючи ромби на кожному ряду. Всього їх повинно бути дев'ять.
Останній, дев'ятий ромб буде кріпитися одночасно до восьмого і першого, замикаючи коло. Простежте за тим, щоб всі дротові «хвостики» загиналися на одну сторону. У вас вийшла «зірочка», що складається з дев'яти променів. Таких «зірочок» потрібно зробити дві штуки - це самий довгий і кропіткий етап роботи.
Після цього можна приступати до другого етапу - їх з'єднанню. Для цього зручніше (хоча і не обов'язково) користуватися не дротом, а волосінню - легше проводити її в бісеріни і ховати вузли в кінці плетіння. «Зірочки» з'єднуються петлями, при цьому обидва кінці волосіні знаходяться в роботі.
Покладіть «зірочки» один на одного, виворотом з дротяними «хвостиками» всередину. Наберіть одну червону бисерину 5/0, потім на кожен кінець волосіні - по чотири жовтих, однією червоною і знову по чотири жовтих бісерин 10/0. Протягніть кінці волосіні крізь крайні бісеринки будь-якої пари ромбів. Знову наберіть ту ж послідовність з чотирьох жовтих, однією червоною і чотирьох жовтих бісерин 10/0, а потім - ще одну червону бисерину 5/0, провівши кінці волосіні крізь неї в різні боки. У вас вийшла одна петля, що з'єднує «зірочки» за крайні бісеріни ромбів. Таким же чином стягніть попарно і всі інші ромби. Куля зручніше вкладати в самому кінці: закінчивши останню петлю, розтягнути плетіння, помістити всередину кулю (його вушко при цьому потрапляє в одну з петель) і знову затягнути. Після цього можна закріплювати волосінь.
При бажанні замість бісерин 5/0 можна взяти намистинки відповідного розміру або ж виплітати на їх місці хрестики з бісерин 10/0. Повісьте ці кулі на ялинку поруч, а поруч поставте ялинку з бісеру .
Використано матеріали з книги Осадченко В.Е. Все про бісер. Оригінальні авторські вироби.
Читайте також