Качине м'ясо за смаковими якостями цікавіше курячого, але готують його набагато рідше. Як правило, на великі свята, такі, як Різдво і Новий рік, до столу подають качку, запечену в духовці. Можливо, це пов'язано з тим, що готувати качку довше і клопітно, ніж курку. Але якщо, наприклад, запікати качку з яблуками в фользі, то це не тільки прискорить процес, але і дасть прекрасний результат - смачне, корисне і красиве блюдо.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Паразити є у кожного в організмі і вони викликають безліч захворювань. Лікувати їх потрібно таким ... Читати далі >>>
Про користь качиного м'яса
М'ясо качки має темний колір, воно дуже ніжне і корисне. Кращими м'ясними породами качок кулінари вважаю пекінську білу, Ейлсбері, мускусну (Індоутка), руанского, буф, Каюга, шведську. Середня вага тушки домашньої качки - від 2 до 4 кг.
Утятина - джерело білка: на 100 г цього м'яса припадає близько 16 г протеїну. Лідирує м'ясо качки і за вмістом вітаміну А. У великій кількості в качатина присутні вітаміни групи В, серед яких рибофлавін і фтоліевая кислота, а також досить значний список корисних мікроелементів.
М'ясо качки досить жирне (калорійність качатини від 250 ккал / 100 г). Але у качиного жиру цікаві особливості: його вважають відмінним профілактичним продуктом при серцево-судинних захворюваннях. Це м'ясо рекомендують вживати тим, чия діяльність пов'язана з розумовими навантаженнями або стресами.
У м'яса цього птаха специфічний смак, який подобається не всім. Але якщо придбати якісну свіжу тушку і приготувати її правильно, то блюдо з качатини по достоїнству оцінять всі.
Качка, запечена в фользі, - один з найбільш вдалих варіантів, що дозволяють отримати чудове блюдо, навіть не володіючи особливими кулінарними знаннями. Тушку качки, як правило, фарширують: кислою капустою, чорносливом, апельсинами, гречкою, рисом, грибами, картоплею. Але, по визнанню гурманів, саме качка, фарширована яблуками, - справжній кулінарний шедевр.
Рецепт для святкового столу і не тільки
Запечена в духовці качка, фарширована яблуками, - блюдо, яке можна віднести до традиційного святкового меню. Рецептів приготування такої страви безліч. Але якщо тушку качки готувати у фользі, то м'ясо буде дивно м'яким, ароматним і неймовірно апетитним. Воно просто тане в роті.
Для цього рецепта вам знадобляться:
- качка (2-2,5 кг) - 1 шт.
- яблука - 0,5 кг
- часник - 1 головка
- рослинне масло 30 г;
- чорнослив без кісточок - 50 г
- прованські трави - 1 ст. л.
- майонез - 1 ст. л.
- сіль
- перець
Спосіб приготування:
- Уважно огляньте тушку, приберіть залишки пір'я. Добре вимийте качку під проточною водою. Осушіть за допомогою чистого кухонного або паперового рушника.
- Акуратно видаліть сальну залозу біля огузка. Це позбавить м'ясо від запаху і присмаку. Видаліть жир в черевці, особливо якщо птах жирна. Ображати крайню частину крилець. (З них, качиних потрошки, шиї і лапок потім можна приготувати смачну локшину на качиному бульйоні).
- Качину тушку всередині натріть дрібно нашаткованою часником, сіллю, перцем, майонезом і прованськими травами. Зовні качку натирайте тими ж приправами, але без часнику.
- Качку зі спеціями покладіть маринуватися на 2-3 години в холодильник. А якщо є можливість, то залиште на всю ніч.
- Підготуйте начинку для качки зі свіжих яблук, чорносливу, перцю і прованських трав. Яблука очистіть від серцевини. Поріжте досить великими часточками. Вимитий і попередньо розпарений чорнослив наріжте невеликими шматочками. Змішайте в мисці яблучні дольки, чорнослив, перець і трави. Цією сумішшю заповніть черевце качки.
- Розріз зашейте, краще білими нитками. Розкладіть кілька шарів харчової фольги для запікання. Акуратно змастіть верхній шар фольги маслом. Покладіть підготовлену качку, обережно загорніть, покладіть на деко (бажано взяти деко з бортиками).
- Фаршировану птицю поставте приблизно на годину в духовку, розігріту до 200 градусів.
- Тепер треба розгорнути фольгу, щоб тушка рівномірно підрум'яниться. Температуру знизьте до 180 градусів. При цій температурі тримайте качку в духовці ще хвилин 30. Поливайте соком, що виділився під час приготування.
- Готову качку викладете на блюдо. Якщо ви зашивали розріз на черевці, видаліть нитки.
- Розріжте качку за столом. Це особливий ритуал, який дозволяє гостям помилуватися апетитною тушкою, а господині - почути масу компліментів.
- Як гарнір до фаршированої качки подають рис, картопля смажена або відвареної, салат зі свіжих овочів.
Хочете приготувати качку не в духовці? В мультиварці, качка з яблуками готується куди простіше і легше, спробуйте.
Поради від досвідчених кулінарів
- Качку в магазині або на ринку можна вибирати по запаху, як і будь-яке інше м'ясо. У свіжої тушки запах приємний. Чим молодше качка, тим світліше і прозоріше у неї жир.
- Варто враховувати, що у качечок більш ніжне м'ясо, ніж у селезнів. Самки важать, як правило, до 3 кілограмів.
- Перед тим, як відправляти качку в духовку, обріжте крайню частину крил. Зазвичай вони підгорають навіть при випіканні качки в фользі.
- Якщо качка дуже жирна, то частина жиру можна видалити. Його використовують для приготування інших страв.
- Маринувати качку можна в суміші з оливкового масла, солі, перцю і гірчиці. Маринують качок також у вині, оцті, лимонному або апельсиновому соку. І якщо молоду качечку можна маринувати кілька годин, то старішу птицю - годин 12.
- Суміш спецій для натирання тушки може бути різноманітною. Використовуйте часник, орегано, базилік, імбир, мигдаль, сушений ялівець або інші приправи, які подобаються вам і поєднуються з м'ясом птиці.
- Вибирайте для начинки качки ароматні яблука кислих і кисло-солодких сортів. Якщо яблука солодкі, додайте обов'язкову кислинку, окропивши яблучні дольки соком лимона або сухим вином.
- Після того, як тушку начинили, розріз краще закрити. Зубочистки для цієї мети - не самий практичний вибір. Таке з'єднання не дуже надійне. Краще зробити шов бавовняними нитками білого кольору.
- Якщо ви все-таки використовуєте зубочистки, то перехопити їх хрест-навхрест нитками. Розташовуйте зубочистки так, щоб вони не пошкодили фольгу.
- У запеченої качки непросто отримати хрустку скоринку. Якщо ви все ж хочете, щоб скоринка хрумтіла, за півгодини до готовності облийте тушку холодною водою. Це дасть рум'яну хрустку шкірку.
- Щоб визначити, чи готова качка, проткніть тушку в самому товстому місці зубочисткою. Якщо птах готова, що виділився сік буде світлим.
- До затікання в фользі можна адаптувати практично будь-який рецепт качки, запеченої в духовці.
М'ясо запеченої качки можна додавати в салати, в начинку для піци. Буде дуже незвично і смачно.
Хочете приготувати качку не в духовці?