Настав чудовий час - збір березового соку. Про його користь можна говорити нескінченно. Саме тому рекомендую вам не упускати можливість і пити його якомога більше, особливо в свіжому вигляді. Але що ж робити, якщо його дуже багато? А варіантів насправді безліч, думаю, що кожен з вас зможе підібрати рецепт на свій смак.
Квас з березового соку
Наведений рецепт розрахований на 5 літрів березового соку. У невеликій кількості соку розводимо грам 25 дріжджів, вливаємо до основного об'єму соку. Видавлюємо сік з 1 лимона, 20-30 гр. меду і трохи Сахарка. Всі компоненти з'єднуємо з соком і перемішуємо. Розливаємо сік по пляшках, в кожну з яких потрібно покласти пару штук родзинок. Закриваємо ємності герметично і відправляємо в прохолодне темне місце.
Пити квас з березового соку можна вже на 4 день, а зберігається він 3-4 місяці.
Консервація березового соку
Березовий сік з лимоном і апельсином.
Найпростіший рецепт консервованого соку, яким я користуюся вже кілька років. Суть дуже проста: стерилізуємо необхідну кількість банок і кришок. Березовий сік ставимо на середній газ, доводимо до кипіння, знімаємо піну і додаємо цукор. Цукор я кидаю на око, так як хтось любить солодша, а хтось ні. Але на 5 літрів потрібно в середньому 1 стакан цукру. Нарізаємо лимон і апельсин кружечками, шкурку не прибирають, обдаємо окропом і кладемо по банкам. У 3 літрову банку я кладу 2 кружечка лимона і 3 кружечка апельсина. Розливаємо сік по банкам, закручуємо кришки і перевертаємо, ставимо баночки в тепле місце, укутавши ковдрою. На наступний день можна відправляти консервований сік в льох або в інше місце, але обов'язково темне і прохолодне.
Березовий сік з сухофруктами або шипшиною:
Цей рецепт можна трохи видозмінювати залежно від ваших особистих побажань. Особисто я для себе закочував березовий сік з шипшиною, але для дочки роблю по цьому ж рецепту з сухофруктами.
Розрахунок інгредієнтів на 3 літри: неповна склянка цукру, жменя шипшини або ж сухофруктів.
Кип'ятимо сік, додаємо цукор і промитий шипшина, кип'ятимо хвилин 10, після чого розливаємо в баночки, заздалегідь простерилізовані. Закочує кришки, перевертаємо баночки і вкутуємо.
Березовий сік з льодяником
Рецептик розрахований на 3 літри соку
Кип'ятимо березовий сік, додаємо півсклянки цукру, чайну ложечку лимонної кислоти і льодяники - 2 шт. Розливаємо по банках, простерилізувавши їх, закочує і утеплюємо.
Вино з березового соку
Рецепт наведено в розрахунку на 5 літрів. Березовий сік проварюємо до закипання, додаємо цукор, грам 300. У ємність, в якій буде зберігатися сік кладемо пару скибочок лимона і заливаємо 1 літру столового білого виноградного вина, після чого вливаємо туди ж гарячий березовий сік. Коли рідина охолоне додаємо пів чайної ложки дріжджів (сухих), перемішуємо. Вино має вистояти дня 3, після цього можна його закупорити і поставити в холодне місце на 2 тижні. По закінченню цього часу вино з березового соку буде готово.
Також хочу трохи відхилиться від теми і підказати вам кілька рецептів, того, що можна зробити з березового листя.
Рецепти з листя берези
Приправа з березовим листям
Нам знадобляться листя берези і кропива. Промиваємо все і висушуємо. Коли листя засохли подрібнюємо їх разом з одним бутоном гвоздики.
Пропорція: 1 ч.л. берези, 1 бутон гвоздики, 1 ч.л. кропиви.
Приправу краще зберігати в темному місці в скляній тарі.
Приправа підходить для рибних і м'ясних страв.
Чай з листя берези
Подрібнені сухі березові листя заливаються кип'ятком і наполягають години 3.
На 250 мл. окропу потрібно 2 ч.л. листье.
Далі напій проціджують, після чого він готовий до вживання.
Рекомендовано пити не більше однієї склянки в день, підігрів трохи і додавши мед.
Але що ж робити, якщо його дуже багато?