- Користь ліплення з пластиліну для дітей
- підготовка
- Як навчити дітей ліпити
- Ідеї ліплення за зразком
- Ідеї малювання пластиліном по картинкам-шаблонами
- Як зберігати вироби з пластиліну
- Відео про ліплення з пластиліну для дітей
Рейтинг: Немає рейтингу
Згадайте ваше дитинство. Одним з найулюбленіших занять у багатьох з вас була ліплення з пластиліну. Всі пам'ятають, як цей матеріал виглядав, як погано розминався, багато хто напевно розкладали його по батареям, щоб став м'яким, і отримували за це наганяй від дорослих. Технології сьогоднішнього дня дозволяють створювати різні види пластиліну різної щільності і якості, призначеного для різних цілей.
Давайте розберемося, який буває пластилін, ніж корисно таке заняття, і розглянемо ідеї, як зробити процес ліплення пластиліном безпечним для дітей 3-4 років, вашої меблів, килимів і домашніх тварин.
Користь ліплення з пластиліну для дітей
Всім молодим мамам педіатри намагаються намертво вкласти в голови поняття про те, що ліплення з пластиліну для дітей у віці 3-4 років надзвичайно корисна, а педагоги в садках їм активно в цьому допомагають. Чи так це важливо насправді? Так, це правда важливе і навіть необхідне заняття.
А потрібно воно ось для чого:
- Розвиток дрібної моторики рук. Вся справа в тому, що частина кори головного мозку, що відповідає за мовний апарат, знаходиться поруч з частиною, що відповідає за дрібну моторику рук. Стимуляція цієї ділянки призводить до стимуляції сусіднього, мовного, і у діток, які багато всього чіпають, роблять і мнуть ручками, проблем з промовою набагато менше.
- Розвиток дотику і тактильної пам'яті. Дитина до 3-4 років уже досить всього натрогался. Тепер прийшов час відтворювати по тактильним відчуттям форми і текстури різних предметів. Це той навик, завдяки якому ви на дотик знаходите в шафі потрібну вам річ. У подальшому житті ця чутливість незамінна в багатьох професіях.
- Розвиток уяви і пам'яті. Дитина вже бачив достатню кількість речей, тепер прийшов час відтворити деякі з них. Ліплення «по пам'яті» набагато корисніше, розвиває уяву і допомагає формуванню установки нейронних процесів в головному мозку. Так малюк не буде забувати елементарних речей в дорослому житті - його пам'ять вже тренується.
- Посидючість. Зліпити щось із пластиліну - не такий простий процес, але захоплює дитини, навчаючи його посидючості. Пізніше це допоможе йому в школі та університеті на заняттях.
- Терпіння і труд. Вони все перетруть. Терпляче створюючи фігурки, дитина вчиться працювати пальчиками, привчається до порядку, прибираючи своє «робоче» місце.
- Уважність. Тут допоможе саме ліплення по шаблонах. Дитина навчиться вивчати предмет, який потрібно відтворити, і буде його копіювати, розвиваючи увагу до окремих деталей. Тому ліплення починають з простих об'єктів, поступово ускладнюючи їх дрібними частинками на зразок луски на рибку або шерстинок на котика.
- Вміння долати труднощі. Якщо не закласти його за допомогою пластиліну - у вас виросте скиглій і невдаха. Якщо малюк кидає заняття ліпленням тому, що «ніс до голові не приліплюється» або «лапки у ведмедика все одно відвалюються», ваша роль в цій ситуації ключова. Покажіть дитині інші способи досягти бажаного. Так людина з малих років буде звикати до того, що безвихідних ситуацій не буває, головне - не опускати руки і продовжувати шукати шляхи вирішення проблеми.
Ліплення з пластиліну у випадку з дітьми 3-4 років - це цікаве і корисне заняття. Воно навіть безпечне, якщо правильно підготуватися і не дозволяти дитині є пластилін.
підготовка
Що нам потрібно для того, щоб зайнятися ліпленням з малюком? Розберемося по порядку:
- місце для роботи;
- ідеї.
- бажання;
- пластилін;
Щодо бажання - розберетеся самі. Наприклад, можна запропонувати дитині пограти в гру саморобними іграшками.
З пластиліном все складніше. Це у нас з вами він був тільки одного виду і однакових кольорів. Зараз пластиліну - тьма! Буває він різний:
- Класичний. «Луч» і «Гамма» не здають своїх позицій. Дешево, сердито (колірна палітра майже не змінилася з нашого з вами дитинства), щодо нешкідливо - його роблять в основному з глини. Такий пластилін можна використовувати для ліплення з дітьми 4 років, він досить жорсткий (такий же, як у вашому дитинстві, ви тільки згадайте).
- Восковий. Цей знаком молоденьким матусям - «Бджілка» з їхнього дитинства. Їм можуть бавитися діти від року, він легко розминається навіть в незміцнілих рученятах. Та й деталі з нього прекрасно ліпляться один до одного, що теж важливо для малюків.
- На рослинній основі. Це вже не просто пластилін, а справжня паста для ліплення і моделювання. Чи не твердне, має м'яку структуру, прекрасно поєднується і має багату палітру, що дуже важливо для маленьких скульпторів. Підходить навіть для -лепкі з дітьми 1-3 років-. Але деталі з нього з'єднуються важко.
- Кульковий. Це ноу-хау в світі пластиліну. Ліпиться легко, деталі пристають на раз-два, а за 24 години на свіжому повітрі перетворюється в моноліт, фігурки з нього можна довго зберігати. Але грати ними не можна - після застигання вони стають дуже крихкими.
А ще є інноваційні види пластиліну:
- Жуйка. Це пластилін-полімер. Він взагалі не липне до рук. А ще він чарівний. Якщо скачати кульку і залишити на столі - він стане калюжкою, а якщо кулька кинути об підлогу - стрибунець. А є види, які змінюють колір на сонці, магнитятся або світяться в темряві.
- Ластик. Якщо з такого пластиліну зліпити фігурку і зварити її в окропі відповідно до доданої інструкції - у дитини буде справжнісінький ластик, зроблений його руками!
- Пластилінові мило. Ліпіть фігурку з такого чуда, і відправляєте малюка мити руки - він дійсно милиться під впливом води. Черговий спосіб прищепити маленькій нечупара корисні гігієнічні звички.
Всі види пластиліну виготовляються для дітей і, по ідеї, безпечні. Але намагайтеся вибирати пластилін без різкого хімічного запаху і в натуральних тонах. Якщо зовсім не довіряєте виробникам, можна ліпити з дітьми фігурки -з тесту-, або саморобного пластиліну.
Коли виберете пластилін, не забудьте купити дощечку (беріть пластикову, за нею легше доглядати) і ножик (спеціальний). Ще можна накупити формочок, стеків, але це вже за бажанням.
Пам'ятайте: всі види пластиліну, крім «жуйки» - це справжня смерть для м'яких меблів і килимів, тому що розумні дядьки і тітки пластилін придумали, а як виводити його в розтоптали вигляді з м'яких покриттів - немає.
Повірте досвіду багатьох поколінь мам - морозилки і кислоти не допомагають. Так що місце для ліплення краще організовувати там, де менше таких покриттів. Ідеальне місце - робочий куточок дитини без килимів, подушок і стільців з матерчатим покриттям.
На робочий стіл треба покласти дошку для роботи, пластилін, приналежності, основу для майбутніх фігурок і ганчірку або старий рушник - витирати ручки.
Як навчити дітей ліпити
Як правило, дітки віком 3-4 років вже оволоділи базовими навичками ліплення. Але якщо з цим труднощі - можна навчити малюка простим маніпуляціям на власному прикладі:
- скочування кульок і м'ячиків круговими рухами рук;
- розкочування стовпчиків і ковбасок прямими рухами рук по дошці;
- натиснення кульок пальцями (горошинки, точки на сонечку);
- розтягування надавленія кульок в зірочки за допомогою пальців;
- прищипивание країв форми для створення дзьобів пташки або країв тарілки;
- сплющивание кульок між долоньками або пальцями для створення тарілок або млинчиків;
- згладжування поверхні на стиках деталей пальцями;
- нанесення пластиліну на картон всередині контуру (розмазування по поверхні);
- витягування окремих частин фігурки від основи.
Освоївши такі прийоми, дитина готова до створення повноцінних скульптур. Виникають питання: що можна ліпити з трирічним дитиною? Як зайняти чотирирічного малюка?
Ідеї ліплення за зразком
Ось кілька ідей з покроковими картинками:
Ідеї малювання пластиліном по картинкам-шаблонами
Таких шаблонів існує безліч. Починайте з простих:
Потім спробуйте знайомі малюкові, але трохи ускладнені шаблони:
- равлик;
- метелик.
Згодом можна спробувати створювати повноцінні картинки:
- інопланетянин;
- фруктовий натюрморт;
Згодом ваш малюк навчиться створювати справжні шедеври, які захочеться зберегти на пам'ять.
Як зберігати вироби з пластиліну
З пластиліновими картинами все просто - їх досить перекладати папером і складати в об'ємну папку або коробку. У зберіганні фігурок виникають деякі складнощі. Бажано розмістити їх в картонні осередки, кожну окремо, і покласти в прохолодному місці.
Так вони не помнуться, не зникнуть, чи не припадуть пилом, і ви зможете показати їх дитині багато років по тому, коли він буде зовсім дорослим. Чи не хочете ховати їх в коробки - підійде і засклена полку, так вони завжди будуть радувати око.
Відео про ліплення з пластиліну для дітей
На цьому відео показаний майстер-клас з ліплення овочів з пластиліну. Під роликом є перелік всього необхідного для виконання таких фігурок. Майстер ліпить морква, буряк, горох, гарбуз, огірок, помідор, солодкий перець.
Ліплення з пластиліну з дітьми - корисне і захоплююче заняття для мам і тат. Розвиваючі функції пластиліну важко ігнорувати, а вироби з цього матеріалу стануть прекрасними сувенірами для бабусь і дідусів. Різноманіття матеріалів для ліплення і існуючі ескізи і схеми дозволять створювати малюкові справжні шедеври з вашою допомогою!
Є ще багато розвиваючих ігор , Активних і спокійних, за участю батьків або декількох дітей.
А ви займаєтеся ліпленням з вашим малюком? Які фігурки ви вже зліпили? Якщо у вас є оригінальні ідеї для ліплення або малювання пластиліном - діліться ними з нами в коментарях!
Чи так це важливо насправді?Виникають питання: що можна ліпити з трирічним дитиною?
Як зайняти чотирирічного малюка?
А ви займаєтеся ліпленням з вашим малюком?
Які фігурки ви вже зліпили?