Я ніколи не викидаю залишки полімерної глини. Навіть якщо залишаються крихти, відкладаю їх в спеціальний відсік, що б потім відродити в новому кольорі. Змішування залишків глини - це ще один приголомшливий вид магії. Важко уявити який результат може вийти.
Буває, я сортую залишки за кольорами і, надалі, змішують, можна передбачити основний колір. Буває я змішую все, що є і результат важко-передбачуваний. Помітила, що в основному виходять приглушені природні кольори. Як наприклад, замішуючи палітру жовтих відтінків, ви навряд чи отримаєте яскраво-жовтий відтінок, а скоріше за все колір охри або інший відтінок (назви якого немає в моєму словнику :))
Що стосується характеристик підсумкової глини (залишки у мене від різних марок), то в сирому вигляді така глина дуже м'яка, а після запікання - міцна і не змінює колір.
Я досить часто використовую змішану глину: в техніці "квіткова філігрань", "імітація сутажу" .. У міні-флористики для пелюсток використовувати таку глину - одна мука, через надмірну м'якості. Але все одно доводиться, тому що дуже часто, саме отриманий замішаний колір є ключовим кольором в композиції ...
До речі, саме через унікальність кожного замішаного кольору, в більшості випадків, я не можу повторювати роботи ... Навіть якби і хотіла :)
І невеликий фото-репортаж, як непривабливі залишки глини перетворюються в нові шикарні кольору :)
# майстерня , # нюансилепкі , # mixingcolors