Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чи можна повертати ліки в аптеку: правила обміну і повернення аптечних товарів

  1. законодавче регулювання
  2. умови повернення
  3. порядок повернення
  4. У разі відмови

Лікарські засоби - це категорія товарів, продаж яких особливо регламентована законодавством. Мало хто з споживачів знає, чи можна повернути ліки в аптеку, якщо воно не підійшло за суб'єктивними або об'єктивними причинами. Фармацевти можуть використовувати неграмотність громадян, щоб відмовити в поверненні препаратів після продажу. Однак існують ситуації, при яких аптека не може відповісти відмовою на вимоги споживача.

Розповімо докладно про те, як повернути гроші за ліки, і в яких ситуаціях це право гарантовано покупцеві законом.

законодавче регулювання

Обмін і повернення лікарських засобів потрапляє під дію наступних законодавчих актів:

  • Наказ Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації № 403н.
  • Постанова Уряду РФ № 55.
  • Закон РФ N 2300-1.
  • Стаття 469 Цивільного Кодексу РФ.

Згідно із законодавством, препарати належної якості не можна повернути або обміняти після їх покупки. Отже, якщо таблетки не підійшли з суб'єктивних причин, то їх не можна здати назад, навіть якщо товарний вигляд повністю збережений. Наприклад, якщо споживач через власну помилки придбав препарат з невірним назвою або в невідповідному дозуванні.

Крім ліків, співробітники аптек не мають права приймати назад покупки з наступних категорій:

  1. Продукція для індивідуальної гігієни.
  2. Розчини й гелі для санітарної обробки.
  3. Витратні матеріали (лейкопластир, шприци та інше).
  4. Парфумерна і косметична продукція.
  5. Товари для догляду (наприклад, протипролежневі матраци і клейонки).

Хоча продукція з списку товарів, що не підлягають поверненню , Не відноситься до лікарських засобів, все це можна придбати в аптеках. У деяких випадках співробітники торгових точок йдуть назустріч покупцям і, незважаючи на правові норми, приймають товари до поверненню або обміну, якщо споживчі і товарні властивості продукції збережені.

умови повернення

Повернути ліки в аптеку можна, якщо споживач виявив в ньому недоліки, що виникли з вини виробника або продавця. Недоліками вважаються будь-які порушення в складі або комплектації покупки, які заважають застосовувати її за прямим призначенням.

Приклади порушень, які дають покупцеві право на повернення ліків:

  1. Закінчився термін придатності препарату на момент придбання. При виявленні такого порушення продавець повинен прийняти ліки назад і повернути виробникові всю прострочену продукцію або утилізувати її.
  2. Термін придатності або серія партії не зазначені, або зазначені по-різному на флаконі і упаковці. Даний дефект відноситься до істотних і може стати підставою для відкликання всієї партії.
  3. Порушена комплектація препарату, що не вкладена інструкція.
  4. Таблетки не відповідають опису, наведеного в доданому описі.
  5. Дефекти упаковки, включаючи пом'яті коробочки, блістери і відколи на ампулах.

Підставою для повернення грошей споживачеві може служити неякісне обслуговування клієнта персоналом аптеки.

наприклад:

  • Якщо фармацевт помилково продав не те, що просив покупець. При цьому обмін на вірний товар може проводитися з перерахунком зазначеної вартості.
  • Якщо рецептурное засіб було продано без рецепта.
  • Якщо споживач придбав таблетки по рекомендації фармацевта, але продавець не повідомив його про протипоказання або невірно визначив дозування.

Якщо споживач придбав таблетки по рекомендації фармацевта, але продавець не повідомив його про протипоказання або невірно визначив дозування

порядок повернення

Для повернення грошей за неякісні ліки покупцеві досить звернутися до продавця з товаром і відповідною заявою.

До претензійної вимогу рекомендується прикласти:

  1. Пакування та інструкцію до препарату або їх копії (за наявності).
  2. Товарний або касовий чек.
  3. Рецепт лікаря або показання свідків, якщо причиною повернення є неякісне обслуговування.

Заяву можна скласти в довільній формі. У тексті звернення слід вказати:

  • Повне найменування лікарського засобу.
  • Дату і місце його придбання.
  • Причини, за якими споживач не зможе використовувати товар.
  • Вимоги заявника.
  • Контактні дані для зворотного зв'язку зі споживачем.

Якщо повернення товару в аптеку оформляється в день його придбання, то співробітник аптеки повинен скласти накладну, по якій споживач отримає гроші назад. Якщо ж громадянин звернувся до продавця пізніше, то для повернення грошей буде складено касовий ордер.

У разі відмови

Якщо фармацевт відмовив у прийомі товару, то покупцеві рекомендується залишити своє звернення в книзі відгуків і пропозицій. У зверненні слід описати ситуацію, що склалася і вимоги, а також залишити контактні дані. Якщо протягом 5 робочих днів керівництво аптеки не зробить дій щодо вирішення питання на користь звернувся, то громадянин може відновити свої права за допомогою наглядових інстанцій або в суді.

До наглядовим організаціям в даній сфері відносяться Росздравнадзор і Росспоживнагляд.

Таким чином, відповідь на питання: чи можна повернути гроші за ліки, залежить від причини повернення придбання. На жаль, в більшості випадків це неможливо. Але якщо покупець отримав покупку неналежної якості або неправильний препарат через помилку фармацевта, то повернути гроші можна. Для цього достатньо принести куплені лікарські засоби назад і заповнити відповідну заяву.

Для того, щоб уникнути проблем і конфліктів з фармацевтами, споживачам рекомендується ретельно перевіряти покупки перед їх оплатою. Увагу слід приділити упаковці, комплектності та маркування. Перед вживанням лікарського засобу слід ретельно звіряти терміни придатності на коробках і блістерах, щоб уникнути отруєння простроченими препаратами.

Незважаючи на те, що держава повертає гроші повністю або частково за ліки інвалідам та дітям-інвалідам, така компенсація є мірою соціальної підтримки, а не відшкодуванням коштів за неякісну продукцію. За товари, які не відповідають стандартним нормам продажу, матеріальну відповідальність несуть тільки продавці та виробники.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»