- вибір матеріалу
- підготовка підстави
- Важливі особливості в підготовці дерев'яної підлоги
- вирівнювання поверхні
- Технологія укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу
- Укладання лінолеуму в дві смуги
- висновок
Лінолеум - дуже поширене і популярне підлогове покриття. Технологія укладання цього матеріалу на бетонну підлогу давно широко відома, а от як стелити лінолеум на дерев'яну підлогу і за допомогою чого його закріплювати часто викликає сумніви у власників будинків і квартир.
вибір матеріалу
Популярність цього матеріалу пояснюється рядом його переваг. Серед них можна виділити:
- Довговічність і надійність;
- вологостійкість;
- Великий вибір малюнків і відтінків;
- Доступна ціна;
- Простий монтаж і легкий догляд.
Всі ці якості сприяють частому застосуванню матеріалу. А простота монтажу дозволяє настелити лінолеум своїми руками. Зробити це нескладно, якщо слідувати рекомендаціям фахівців.
вибирати цей матеріал необхідно з урахуванням деяких вимог. Дуже важливо, для якого приміщення буде використовуватися дане підлогове покриття:
- Для кухні і ванною необхідно вибирати вид лінолеуму , Стійкий до впливу вологи і стирання.
- Для дитячої кімнати краще всього зупинити вибір на мармолеум , Заснованому на натуральних компонентах.
- У передпокої необхідно укласти лінолеум, який буде добре витримувати великі навантаження і не деформуватися при цьому.
- У вітальню підійдуть практично всі види цього матеріалу.
Також при виборі потрібно враховувати прохідність приміщення. Чим більше цей показник, тим більше товстий і міцний знадобиться лінолеум. Для офісних приміщень, де висока прохідність, використовується комерційний тип . Для житлових приміщень з низькою прохідністю можна придбати побутової тип матеріалу, а з середньою - напівкомерційний.
Матеріал можна вибирати виходячи з індивідуальних переваг і дизайну приміщень. Широкий асортимент цього підлогового покриття дозволяє зробити це з легкістю.
підготовка підстави
Перед тим як покласти лінолеум на дерев'яну підлогу дуже важливо провести правильну підготовку підстави. Цей пункт є першим в будь-яких посібниках з укладанні лінолеуму своїми руками . Щоб підготувати дерев'яну підлогу необхідно провести ряд дій:
- Замінити зіпсовані лаги і дошки на нові;
- Перевірити всі дошки на надійність кріплення, при необхідності посилити його;
- Дошки, що видають скрип відремонтувати або замінити;
- Усунути щілини і проміжки в підлозі;
- Видалити стару фарбу;
- Вирівняти підлогу.
До останнього пункту потрібно поставитися дуже відповідально, оскільки це підлогове покриття повинне укладатися на ідеально рівну поверхню. Недотримання цього правила може призвести до його псування.
Важливі особливості в підготовці дерев'яної підлоги
Якщо дерев'яна підлога буде повністю застелена лінолеумом, це може привести до порушення його мікроклімату. Для виключення цієї проблеми, найкраще підготувати вентиляцію своїми руками. Для цього можна зробити вентиляційні ходи з підпілля і на них поставити грати. Найкраще буде це зробити в кутах приміщення. Цей простий спосіб допоможе відведення парів повітря і підтримці необхідного мікроклімату, що виключить освіту мікроорганізмів, грибків.
вирівнювання поверхні
Вирівнювання дерев'яної підлоги можна провести двома способами: за допомогою інструментів або використовуючи лист фанери.
Перший спосіб зажадає наявність рубанка або шліфувальної машини. За допомогою цих інструментів необхідно видалити виступаючі над рівнем підлоги фрагменти деревини та інші нерівності. Варто зауважити, що вирівнювання шліфувальною машиною проводиться значно швидше, але поступається за якістю підлозі після обробки рубанком.
Другий спосіб більш витратний і передбачає додаткові витрати коштів на покупку фанери. Але, разом з тим він забезпечує кращий результат. Кріплення фанерного листа проводиться за допомогою цвяхів або шурупів. Зазори між листами обробляються. Заповнити їх можна мастикою, рідкими цвяхами або іншим герметиком. Щоб фанера служила досить довго, її необхідно покрити шаром оліфи. Якщо підлога мала великі нерівності і виступи, перед укладанням фанери їх видаляють також за допомогою електрорубанка.
Рідше використовуються спеціальні суміші для вирівнювання підлоги своїми руками. Ці суміші мають самовирівнюється складом . Мінусом цього методу є повне перекриття доступу до дерев'яних елементів статі. Однак, по простоті цей спосіб не поступається іншим.
Технологія укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу
Технологія настилу містить кілька нескладних пунктів.
Порада! Перед тим, як буде проводитися укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу, матеріал слід занести в приміщення. Це необхідно для того, щоб покриття звикло до його температурному режиму. Залишити його найкраще там дня на два. Лінолеум при цьому повинен бути згорнутим в рулон.
На фото процес обрізки лінолеуму перед укладанням на дерев'яну основу
Перед тим як класти лінолеум на дерев'яну підлогу, необхідно заміряти приміщення і відрізати матеріал потрібного розміру. Замір необхідно проводити по найширшим частинах приміщення і враховувати при цьому всі виступи, ніші і поглиблення. Відріз лінолеуму необхідно розстелити по підлозі і дати йому час на расправление всіх складок. У цей час необхідно підготувати інструменти:
- Залізну лінійку;
- ніж;
- Пензлик і валик;
- клей;
- Окремий валик для клею;
- Зубчастий шпатель.
Далі потрібно слідувати керівництву про те, як покласти лінолеум на підлогу своїми руками:
- На розкладеному лінолеумі провести остаточну точну підрізування, запас залишити в 1 см, який потім буде закритий плінтусом. Також зробити надрізи на кутах і для виступаючих ніш;
- Одну сторону матеріалу відігнути і за допомогою валика або пензлика нанести клей на підлогу. Можна використовувати для цього і шпатель;
- Почекати деякий час для найкращого «схоплювання» клею, приблизно 10 хвилин;
- Повернути відігнуту сторону на підлогу і розгладити за допомогою валика. Рухи необхідно проводити від середини до сторін матеріалу, при цьому не треба надавати сильного натискання на валик;
- Надлишки клею, які виступили з-під лінолеуму необхідно відразу видалити за допомогою серветки або губки;
- Щоб приклеїти другу сторону, треба провести аналогічні дії з іншою стороною матеріалу;
- Щоб лінолеум добре приклеївся, його необхідно не чіпати протягом доби. Після цього вже можна буде проводити інші роботи, наприклад, встановлювати плінтуса.
Важливо, при роботах не допускати попадання клею на поверхню лінолеуму, так як після цього можуть залишитися плями.
Приклеїти лінолеум є єдино вірним способом укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу. Здійснити його можна не тільки за допомогою клею, але і використовуючи двосторонній скотч. Ця технологія дуже швидка, але менш надійна, в порівнянні з клейової.
Укладання лінолеуму в дві смуги
Укладання матеріалу в дві смуги і кріплення їх за допомогою клею практично нічим не відрізняється від настилу цілого полотна. Єдине, на що потрібно звернути увагу - це заповнення клеєм шва між відрізами.
Може використовуватися і більш складний метод, який зажадає наявності зварювального апарату і полімерного шнура. Процес передбачає укладання шнура між відрізами матеріалу і кріплення його за допомогою зварювального апарату. Варто врахувати, що без певних навичок краще не займатися цими роботами самостійно.
Можна використовувати і спосіб приклеювання за допомогою скотча. Його необхідно буде нанести по периметру підлоги і обов'язково на місце стику смуг лінолеуму.
висновок
Можна зробити висновок, що постелити лінолеум правильно не так вже й складно. Головне при цьому дотримуватися всі рекомендовані пункти, що розповідають про те, як постелити лінолеум на дерев'яну підлогу. Щоб укласти цей матеріал досить буде всього дві-три години. Але краще за все не поспішати і проводити всі етапи правильно і точно.
Матеріали По темі: