Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Що таке джинси - з чого роблять джинси, історія, особливості

  1. Коли з'явилися перші джинси
  2. Чому джинси отримали таку назву
  3. джинси
  4. денім
  5. Джинсова тканина - денім та її особливості
  6. Характеристика бавовни для деніму, виготовленого різними країнами-виробниками
  7. Азія
  8. Мексика
  9. Зімбабве
  10. Барбадосс
  11. Процес виготовлення деніму
  12. Попередня обробка
  13. Формування бавовняної нитки
  14. Додавання кольору
  15. виготовлення полотна

Сьогодні практично будь-який житель планети легко відповість на питання, які штани найпопулярніші в світі Сьогодні практично будь-який житель планети легко відповість на питання, які штани найпопулярніші в світі. Звичайно, це джинси, особливі штани з особливою історією.

Фахівці дають професійне визначення модним штанів. Джинси - це особливо міцні штани, які традиційно шиються з бавовняних ниток. Особливістю джинсів стали заклепки, що розташовуються на кишенях.

Коли з'явилися перші джинси

В історії моди зафіксовано, що джинси з'явилися в Америці в 1853 році. На прохання одного золотошукача міцні штани пошив підприємливий торговець-емігрант з Європи Levi Strauss. Він, без сумніву, знав, що італійські ткачі з Генуї вже кілька століть виготовляють міцну тканину - саржу. Під рукою Levi саржі не було, і він зшив першу пару з парусини.

Вона додала штанів особливу міцність, і бажаючих отримати такі ж ставало все більше. За задумом їх творця, джинсам відводилася роль робочого одягу.

Довідка! Збереглося і ім'я другого «автора» популярного вироби - Якоб Девіс. Саме йому належить ідея зміцнювати шви на кишенях металевими заклепками.

Парусина використовувалася для шиття брюк близько 2-х десятиліть, а потім була замінена щільним матеріалом з бавовни - денимом.

Чому джинси отримали таку назву

Назва штанів - «джинси», як і назва тканини, з якої вони виробляються ( «денім») пов'язані з географічними іменами європейських міст Назва штанів - «джинси», як і назва тканини, з якої вони виробляються ( «денім») пов'язані з географічними іменами європейських міст.

джинси

Саржа, яку кілька століть робили в Генуї, поширювалася по всьому материку.

Довідка! при саржеві плетінні нитки качка і основи розташовуються діагонально, за рахунок цього на лицьовій стороні тканини з'являється характерний діагональний рубчик.

У Франції місто-виробник називали спочатку Gene, потім Jean. Так само називали і саму тканину. Штани, зшиті з тканини jean, стали називати jeans - «джинси». Розгромна замовна стаття буква «s» додалася за правилами англійської мови, для позначення множини.

денім

Полотно з Генуї припало до душі французьким кравцем. Але його колір (світло-коричневий) здавався їм не найпривабливішим. Французьке містечко Ним став місцем, де саржу вперше пофарбували в синій колір. Згодом такий матеріал стали називати «денім» - з Німа.

Джинсова тканина - денім та її особливості

Сьогодні денім - тканина, яка виготовляється із застосуванням сучасних технологій Сьогодні денім - тканина, яка виготовляється із застосуванням сучасних технологій. У той же час виробники зберігають класичні традиції. Головне у виробництві деніму - бавовняна нитка.

Характеристика бавовни для деніму, виготовленого різними країнами-виробниками

Бавовна, вирощений в різних частинах світу, має різні характеристики.

Азія

В Азії вирощується велика кількість бавовни, використовуваного для виробництва деніму. Його особливістю є короткоштапельное волокно. Сьогодні цей бавовна став найпопулярнішим при виробництві деніму.

Мексика

Бавовна з Мексики відрізняється своїм зовнішнім виглядом і високою якістю. Він дуже гладкий, блискучий, а на дотик - дуже гладкий.

Зімбабве

Головна привабливість бавовни з Зімбабве - це найоптимальніше співвідношення доступної ціни та гідної якості.

Барбадосс

Бавовник з Барбадосса став основою для м'якого і одночасно міцного бавовняного полотна. Це обмежує його застосування для джинсових речей, від яких чекають звичної міцності. Тому такий бавовна застосовується у виробництві джинсових виробів мінімально.

Довідка! У загальному обсязі бавовни, використовуваного в джинсовому виробництві, частка становить 7%.

Процес виготовлення деніму

Незалежно від країни походження, бавовна проходить кілька процедур, перш ніж з нього вийде денім Незалежно від країни походження, бавовна проходить кілька процедур, перш ніж з нього вийде денім.

Попередня обробка

Зібраний бавовна очищають від сторонніх домішок (листя, коробочки), розпушують і перемішують в однорідну масу.

Формування бавовняної нитки

Їх очищеної рослинної маси прядуть нитки. Процес прядіння повторюється кілька разів. Спочатку виходить товсті нитки, які скручують до того моменту, поки вийде нитка потрібної товщини.

Додавання кольору

Отримавши тонкі нитки, їх фарбують. Довгий час для цього використовували тільки натуральний барвник індиго, сьогодні поряд з ним, застосовуються і спеціально створені штучні барвники.

виготовлення полотна

У процесі створення полотна застосовують забарвлені і нефарбовані нитки. Тому що вийшов в результаті денім з виворітного боку не має того ж кольору, який нанесений на лицьову сторону.

В результаті виходить якісний денім, який завдяки старанням модельєрів і кравців перетворюється в улюблені для багатьох речі.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»