Були часи, коли хороші фірмові джинси були на вагу золота. Одні джинси купувалися і заношувати до дірок. У багатьох не піднімалася рука їх викинути. Найчастіше модниці перешивали джинси в спідниці або просто обрізали їх, перетворюючи в шорти. Хочу розповісти читачам Donlcc, як з одних старих джинсів можна пошити корисні речі.
Думаю, у деяких ще живі в пам'яті ті часи, коли хороші фірмові джинси були на вагу золота. Бувало, що одні джинси купувалися на двох і носилися по черзі. Заношувати джинси до дір. Однак у багатьох не піднімалася рука викинути діряве «золото». З кута витягалася, і починалися чудові перетворення. Найчастіше модниці перешивали джинси в спідниці або просто обрізали їх, перетворюючи в шорти. Хоча існували і більш витончені трансформації: сумки, рюкзаки, куртки, гаманці, настінні панно і постілки.
Зараз нам здається дивним таке дбайливе ставлення до звичайних джинсів. Однак деякі поради тих часів можна взяти на озброєння. Хочу розповісти читачам Donlcc, як з одних старих джинсів можна зробити корисні речі. Пропонованих для пошиття речей три - це сумка, а також мішок і кишеньки на стіну.
сумка
Для виготовлення сумки нам знадобляться джинси, кришка від картонної коробки і що-небудь для (ремінь з красивою пряжкою,, стрази і т.п.).
Почнемо з того, що відріжемо верхню частину джинсів. Саме вона і буде представляти собою «тіло» сумки. Відрізати потрібно на пару-трійку сантиметрів нижче блискавки.
Тепер вивертаємо навиворіт і проганяє рядок, відступивши від краю приблизно півсантиметра, потім обробляємо край.
Не забудьте, що передня частина джинсів трохи менше задньої. Тому, щоб уникнути перекосу, заздалегідь подумайте, куди ви «заховаєте» надлишки. Найкраще зробити кілька ледь помітних «зморшок» ближче до центру вироби.
Повертаємо отриману заготовку, так би мовити, торцем і складаємо заготовку так, щоб вийшов трикутник. Бічний шов джинсів повинен ділити верхній кут навпіл.
Чим більше ви відступите від його вершини, тим ширше вийде дно сумки. Проводимо горизонтальну лінію. Її довжина буде відповідати ширині дна. Прострочуємо по ній рядок.
Виробляємо таку ж операцію і з іншого боку.
Підстава трикутника - ширина дна сумки, якщо вона менше чотирьох сантиметрів, картонне дно можна не робити.
Для виготовлення дна нам стане в нагоді картонка. Вирізаємо прямокутник, довжина і ширина якого збігаються з довжиною і шириною вашої заготовки. З низу штанини викроює дві однакові деталі, довжина і ширина яких на півсантиметра більше, ніж у картонки. Складаємо їх разом, лицьовою стороною всередину і прострочуємо з трьох сторін. Тепер вийшов кишеню потрібно вивернути, вставити в нього картонку і застрочити четверту сторону. Дно для вашої сумки готове. Можна вставити його всередину. Ось так буде виглядати ваша сумка на цьому етапі. Тепер приступаємо до ручок. Їх кількість, довжина і ширина цілком залежать від ваших уподобань і розміру джинсів. Особисто мені подобаються сумки з двома не надто довгими ручками. Матеріалом послужать все та ж брючина. Викроює ручки потрібної довжини і ширини.
Не забудьте зробити припуски на шви (приблизно півсантиметра).
Краще буде виглядати, якщо ширина ручок приблизно збігається з шириною пояса джинсів.
Оскільки кожна ручка складається з двох деталей, краще зробити позначку по лініях викрійки. Тоді при вистригання здебільшого не будуть зміщуватися відносно один одного. Вистригати і загладжуємо припуски всередину. Прострочуємо по лицьовій. Щоб торці добре завернулися, зріжте куточки. У підсумку виходять дві ось такі деталі. Пришиваємо ручки внутрішній стороні пояса джинсів, бажано укріпленим швом. Місце кріплення ручок приблизно збігається з місцем кріплення хлястиків на поясі. Приступаємо до застібці. Я не люблю блискавки - вони вічно заїдають і розходяться в самий невідповідний момент, тому вирішила зробити застібку на гудзик. Для цього викроюю деталь, ширина якої дорівнює ширині пояса, а довжина приблизно десять сантиметрів. Обробляємо цю детальку так само, як і ручки. Робимо петлю і пришиваємо зсередини до поясу джинсів вертикальними швами. Слідкуйте, щоб задній хлястик був чітко посередині пришивається деталі. Сумка готова. Я - мінімаліст. Не люблю прикрас, однак думки з декору цього ридикюля є. Втягає ремінь, бажано, щоб пряжка була яскравою і блискучою. Краї кишень отстрачіваем кольоровими нитками або приклеюємо на них стрази, можна також вишити щось бісером. Загалом, все залежить від вашої фантазії, рукатих і смаку.
мішок
Такий мішечок може стати в нагоді вам чи вашій дитині, наприклад, під взуття або якісь дрібниці. Для його виготовлення вам знадобиться верхня частина штанини і шнурок довжиною приблизно 1 м. Відрізаємо шматок штанини потрібної довжини. Думаю, для вас не секрет, що штанини стають вже до низу, тому цю різницю потрібно прибрати.
Прострочуємо і обробляємо краю. Загинаємо верхню частину штанини приблизно на один сантиметр і прострочуємо.
Не забудьте залишити отвір. Вийшла кулиска, в яку потрібно вставити шнурок. Робити це краще за допомогою англійської шпильки або великий канцелярської скріпки.
На шнурок надягаємо затиск.
Кінці шнурка потрібно вирівняти, зав'язати вузликом, провести всередині штанини, витягнути вузлик назовні і приметать, щоб не зміщувалися при прострачіваніі.
Прострочуємо дно і вивертаємо.
Вивертаємо на лицьову сторону. Мішок готовий. При бажанні його можна прикрасити вишивкою або аплікацією.
кишеньки
Ця штука просто незамінна в. У неї можна покласти всякі дрібниці: гребінець, щітку, крем для взуття, ключі тощо. Повісьте кишеньки на стінку біля дзеркала і всі необхідні дрібниці будуть у вас під рукою.
Для виготовлення кишеньок вам знадобляться низ штанини, картонка, яскравий шнурок і муліне для прикраси.
Почнемо з того, що вставимо всередину штанини шматок картону. Це додасть міцність нашої конструкції. Буде краще, якщо ви візьмете картон в тон джинсам або обробці, так як його буде видно після розрізання кишень. Довжина і ширина картону повинні бути на сантиметр менше, ніж довжина і ширина тканинної заготовки.
Верхом нашого панно буде низ штанини. Вшивають туди шматок шнурка, так щоб вийшла петля.
Потім робимо розмітку, по якій будемо проганяти рядки - денця майбутніх кишень.
Прострочуємо. Робимо прорізи приблизно на півсантиметра нижче прострочених ліній.
Виходять ось такі кишеньки.
Тепер приступаємо до обробки країв кишень. Зробити це можна декоративним Обметочніе швом.
Або можна пришити шнурок звичайним швом обметки.
Низ вироби обробляти не потрібно. Краще його розпушити, витягнувши за допомогою голки поперечні нитки. Кишеньки готові.
Сподіваюся, мої нехитрі поради допоможуть читачам Donlcc позбутися старих джинсів і придбати замість них нові корисні речі.
джерело: mirsovetov.ru