Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Чим відіпрати мазут з одягу: видаляємо плями на різних тканинах

  1. Як відіпрати мазут з одягу в домашніх умовах: рекомендації
  2. рецепти
  3. Миючий засіб для посуду
  4. Бензин, скипидар, розчинники
  5. Ефірні масла
  6. Нашатирний спирт
  7. Каустична сода
  8. автокосметика
  9. Побутова хімія
  10. Дьогтьове мило
  11. Вершкове масло
  12. вплив теплом
  13. Як відіпрати пляма мазуту в пральній машинці
  14. Рекомендації по режимам
  15. Як видалити пляму мазуту: відео
  16. Особливості видалення мазутних плям з болонєвій одягу
  17. Як видалити мазут з верхнього одягу
  18. Рекомендації для чищення від мазуту шкіряних виробів
  19. Практичні поради з видалення мазуту на щільних тканинах і джинси
  20. Що робити, якщо мазут потрапив на лляні або синтетичні речі

Як складно відіпрати мазут з одягу, знають лише дружини, чиї чоловіки належать до робітничих професій. Ця речовина є продуктом переробки нафти, має коричневий відтінок і добре всмоктується в будь-яку тканину. Також посадити пляма мазуту можна, доторкнувшись до гойдалок у дворі, на атракціонах або громадському транспорті. Але кожен раз здавати одяг у хімчистку або викидати зіпсовану річ - це не вихід. Тим більше є прості засоби, які здатні допомогти видалити пляма мазуту з поверхні тканини.

Тим більше є прості засоби, які здатні допомогти видалити пляма мазуту з поверхні тканини

Як відіпрати мазут з одягу в домашніх умовах: рекомендації

Які б не використовувалися засоби при чищенні і пранні одягу, слід знати кілька правил, які потрібно застосовувати, коли мова йде про мазуті:

  • Видаляти мазутні сліди потрібно відразу, в день їх появи. Інакше можна вважати, що річ безнадійно зіпсована.
  • Прати речі зі свіжими плямами в пральній машинці не можна. Спочатку потрібно їх обробити, знежирити і максимально розчинити.
  • Перш ніж обробляти забруднену ділянку будь-яким засобом, потрібно промочити по контуру плями водою, щоб мазут при взаємодії з рідиною не став розтікатися по сторонам. У цих же цілях пляма починають обробляти від країв до центру.
  • Не можна прати забруднену мазутом одяг в машині разом з іншими речами.
  • видалити пляма можна за допомогою, як професійних засобів, так і домашніх.
  • Використовуючи домашнє засіб, потрібно протестувати його на непомітній шматку тканини.

При роботі обов'язково дотримуватися техніки безпеки! Гумові рукавички і маска на обличчя врятують від впливу токсинів. Не можна обробляти одяг поблизу вогню! І не забути прибрати використовувані засоби подалі від дітей!

рецепти

До появи мазутних плям на одязі готова не кожна господиня. Тому навряд чи в її арсеналі побутових засобів є засіб, здатний знищити мазут. Але впоратися з ними можуть успішно допомогти речовини, які є в домашній косметичці, аптечці, у ванній і навіть на кухні.

Миючий засіб для посуду

Рідина, якою миється посуд, густо наноситься на проблемне місце речі. Одяг замочується в теплій воді на годину. Після цього запрати пляма вручну, потім в пральній машинці.

Бензин, скипидар, розчинники

Використовуючи кошти, що володіють розчиняють властивостями, потрібно дотримуватися обережності. Якщо перестаратися з чищенням, то кольорова тканина може злиняти або потьмяніти. Краще при обробці наносити засоби зі зворотного боку, щоб не допустити вбирання мазуту тканиною. Ацетон, уайт-спірит, скипидар або бензин наносять за допомогою ганчірочки на забруднене місце. Через 15 хвилин річ перуть в мильній воді.

Краще не використовувати солярку, так як її запах дуже стійкий і довго не вивітрюється.

Ефективний засіб виходить, якщо змішати:

  • Скипидар - 1 чайна ложка
  • Нашатирний спирт - 1 чайна ложка
  • Сода - 1 столова ложка
  • Крохмаль - 1 столова ложка.

Суміш наноситься на мазут і після її висихання одяг перуть.

Ефірні масла

Для видалення мазуту з одягу ідеально підійде евкаліптова або ялицеве ​​масло, але якщо його немає, використовують будь-яке інше. Пляма промачівают маслом з лицьової та зворотньої сторони і залишають на дві-три години. Після закінчення часу олійними ватними тампонами відтирають пляма і перуть господарським милом.

Нашатирний спирт

За допомогою цього засобу вивести пляма мазуту можна декількома способами:

  • Спирт наносять на проблемну ділянку, через півгодини річ перуть в машині.
  • Готують суміш з нашатирного спирту і скипидару, узятих в рівних частинах. Потім наносять її на тканину. Через 20 хвилин одяг перуть вручну і в пральній машині.
  • Нашатирний спирт, крохмаль і біла глина (косметичний аптечне засіб) змішуються в однакових пропорціях. Суміш наноситься рівномірним густим шаром на пляму, після висихання вистіривается.

Каустична сода

Ефективне, але токсична засіб. Використовувати його потрібно тільки при пранні щільних тканин, дотримуючись заходів безпеки. Одяг з шовку і вовни обробляти каустичною содою можна. Перший спосіб виведення плями полягає в тому, що на пляму наноситься сода на 20 хвилин. Потім річ ​​перуть. У другому випадку сода розлучається у воді (2 столові ложки на літр), і в отриманому розчині одяг замочується на 2 години. Після обробки річ стирається.

Замість каустичної соди можна спробувати засіб для чищення для газових плит.

автокосметика

Одним з ефективних засобів виведення мазутної плями вважається автомобільний шампунь. Він впливає м'яко, не завдаючи шкоди тканини, але в той же час очищає навіть найглибші і старі плями. Шампунь наносять на поверхню і залишають на півгодини. Після чого тканину потрібно потерти і випрати.

Побутова хімія

Крім гелю для миття посуд пляма мазуту виводиться за допомогою будь-якого засобу для виведення плям. Головне - правильно підібрати засіб в залежності від тканини, яка забруднена. Пральні порошки, мило, гелі для прання також перуть мазутні плями.

Дьогтьове мило

Цей засіб допоможе видалити невелику свіжа пляма мазуту. Полкуска мила натирається на тертці і розлучається теплою водою до розчинення. У цьому розчині одяг замочується на годину.

Вершкове масло

Вершковим маслом можна скористатися при відсутності ефірних масел. Засіб наносять на забруднену поверхню, через дві години річ перуть.

вплив теплом

Якщо пляма зовсім свіже і не встигло всмоктатися в тканину, то підійде такий домашній спосіб, заснований на тепловому впливі:

  • З лицьової та зворотньої сторони плями на тканині покласти тонкий папір - промокашку, серветку, газету, туалетний папір.
  • Нагріти праска і прасувати їм папір, міняючи її в міру забруднення. Замість праски можна використовувати фен.
  • Після повного очищення обробити пляму мильним розчином.

При якій температурі гладити?

Поради щодо вибору температурного режиму прасування різних тканин

Як відіпрати пляма мазуту в пральній машинці

Якщо ніяке засіб з перерахованих не допомогло, вдаються до машинного прання. Перед приміщенням в машину, одяг спочатку обробляють нашатирним спиртом, маслом або миючим засобом, перуть вручну. Якщо в машинку помістити річ зі свіжим плямою мазуту, то його частки залишаться на стінках люка і просочать інші речі. А запах мазуту ліквідувати дуже складно.

Рекомендації по режимам

Висока температура ідеально підходить для того, щоб відіпрати пляма мазуту, але потрібно враховувати тип тканини. Тому обов'язково ознайомтеся з інформацією на ярличку одягу . Вибравши відповідний температурний режим, ви забезпечите цілісність тканини. Під час прання потрібно додати речовина, що пом'якшує воду.

Як видалити пляму мазуту: відео

Найскладніше видалити пляма мазуту з одягу з щільних тканин. Речовина глибоко вбирається і проникає крізь волокна. Як почистити від мазуту куртку, наочно показано в відео:

У відеоролику видно, що доступні засоби, наявні в кожному будинку, можуть стати відмінними помічниками, якщо потрібно знищити пляма мазуту.

Особливості видалення мазутних плям з болонєвій одягу

Видалити сліди мазуту з болоньи можна за допомогою таких засобів:

  • Антіжіровим кошти, типу для миття посуду;
  • Розчинники з вмістом толуолу;
  • Ефірні масла.

Після обробки одяг перуть відповідним пральним засобом.

Як видалити мазут з верхнього одягу

Пальто або дублянку можна очистити від мазуту за допомогою авіаційного бензину, нашатирного спирту, розчинника, каустичної соди. Також можна використовувати автомобільний шампунь або кошти, які продаються в магазинах автотоварів, наприклад «AXEL» - професійний засіб проти жирних і масляних плям.

Рекомендації для чищення від мазуту шкіряних виробів

Видалити мазут з куртки, рукавичок, шапки або взуття можна наступним чином:

  • Подрібнити звичайний крейда, за його відсутністю використовувати вапно;
  • Посипати порошок на пляму, ретельно потерти щіткою;
  • Через добу крейда прибрати, місце протерти ватним тампоном, змоченим в гліцерині.

Практичні поради з видалення мазуту на щільних тканинах і джинси

Спецодяг, в якій трудяться працівники технічних підприємств, в практичних цілях шиється з щільної тканини. Мазут, який сідає на таку тканину, відіпрати складно. Також важко піддається виведенню мазут, посаджений на джинси. Для цих цілей використовуються кошти:

  • Бензин або солярка;
  • розчинники;
  • Миючі засоби;
  • Автомобільний шампунь.

Свіжі плями перуть Дегтярний або господарським милом.

А цей спосіб підійде тим, хто часто стикається з мазутом: Автомеханік, технікам, робітникам заводів і майстерень. Спосіб з'явився тоді, коли миючі засоби і засоби для виведення плям були в дефіциті. Для приготування засобу для чищення потрібно:

  • Господарське мило - шматок (натерти на тертці);
  • Каустична сода - стакан;
  • Клей канцелярський рідкий - бульбашка об'ємом 100 мл;
  • Вода гаряча - відро.

Всі компоненти змішуються, в них замочується робочий одяг на кілька годин. Після чого випрати в машині.

Що робити, якщо мазут потрапив на лляні або синтетичні речі

Використовувати перше-ліпше під руку засіб, якщо мазутом забруднена річ з льону з синтетики, не можна. В цьому випадку краще скористатися побутовою хімією: гелем для миття посуду, засоби для видалення плям, пральним порошком, милом. У мильній воді одяг замочується на півгодини, після чого стирається.

Вибираючи засіб для виведення плями, слід орієнтуватися на якість тканину, ступінь забруднення. Якщо один спосіб не допомагає, можна спробувати інший, більш агресивний. Але врятувати улюблений одяг в домашніх умовах можна!

При якій температурі гладити?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»