На одязі зустрічаються різні забруднення: на повсякденних речах це може бути вуличний бруд, на домашніх краплі від напоїв і сліди від їжі, на робочих машинне масло, солярка , Мазут. У цій статті ми постараємося розповісти, чим відіпрати мазут з одягу безпосередньо в домашніх умовах, розглянемо найефективніші і вдалі способи боротьби з настільки сильним забрудненням.
Робота з нафтою вельми і вельми брудна
Основні способи
Мазут в більшості випадків потрапляє на одяг працівників котелень, людей пов'язаних з роботою різних механізмів, машин, оскільки його використовують як паливо або як мастило. Виходить він після переробки нафти, коли з неї виділили бензин, гас, а залишився лише густий, маслянистий і сильно в'їдливий залишок речовини. При попаданні на речі такого складу, в деяких випадках позбудеться від нього вже не вдасться, але якщо пощастить, його все ж можна буде вивести в домашніх умовах.
Щоб видалити пляму від будь-якого в'їдливого речовини, завжди можна використовувати розчинник схожого якості. У нашому випадку роль такого розчинника може зіграти бензин, оскільки, як і мазут, він отриманий з тієї ж нафти. Однак постарайтеся не використовувати машинний бензин, в який вже додані певні присадки, сходіть в господарський магазин за більш чистим продуктом.
Принцип видалення забруднення гранично простий:
- Візьміть ватний диск або ганчір'я, добре промокніть її в бензині, і починайте акуратно затирати пляма від мазуту на поверхні джинсів або іншого одягу.
- Коли ганчірка або ватний диск потемніють від в'їлося складу, поміняйте їх на нові, чисті.
- Тривалість процедури залежить від кількості мазуту і величини плями, але швидше за все доведеться не один раз змінити ганчірку.
Якщо плями від мазуту розподілені по всій одязі, то можна спробувати замочити її в бензині повністю. Для цього способу вам потрібно більшу кількість якісного бензину, який так само ви знайдете в господарському магазині.
Інший нафтопродукт, який може вам допомогти в боротьбі з мазутом, це толуол. Маючи високі токсичними засобами, толуол часто використовується як основний інгредієнт розчинників для лаків, емалей. У звичайному магазині ця речовина ви навряд чи зустрінете, але якщо ви маєте доступ до ПММ-матеріалами, можете спробувати його застосувати для видалення плям від мазуту.
Ємності з толуолом
Толуол дуже і дуже токсичний склад, тому речі, з якими ви будете працювати, повинні як мінімум бути міцними, інакше він просто їх зіпсує. Щоб ним скористатися, одягніть гумові рукавички, вийдіть на вулицю або в дуже добре провітрюється, а потім приступите до виведення слідів мазуту за допомогою дрантя або ватного диска.
Відзначимо, що застосовуючи такі агресивні розчинники, в обов'язковому порядку їх необхідно тестувати на непомітних ділянках одягу, оскільки на кольорової тканини вони легко залишають білі розводи.
Якщо ваша робота пов'язана з подібними речовинами, краще не носити звичайні повсякденні речі, а завжди використовувати спецодяг, щоб потім не мучитися при відпиранні машинного масла або мазуту. Зі спеціальною ж робочого одягу видалити навіть найскладніші плями легше, а якщо позбутися і не вдасться, то нічого страшного не станеться.
Інші варіанти
Радикальні методи варто застосовувати, коли речі значно вимазані в мазуті, при невеликих забрудненнях, які глибоко не проникли в структуру тканини, в домашніх умовах можна використовувати і менш агресивні засоби.
Можете вибрати будь-який метод з перерахованих нижче:
- Якщо ви забруднилися зовсім недавно, і хочете швиденько вивести пляму, то можна замочити його засобом для мятья посуду, на кшталт Фейрі або засобом для виведення плям типу Ваніша. Для цього необхідно прямо на мазут вилити миючий склад, і залишити речі постояти на пару годин. Якщо мазут не проникнув глибоко в матерію, то віддалиться він без особливих проблем. Відзначимо, що подібні миючі склади актуальні для більшості свіжих забруднень.
- Якщо ви автомобіліст і миєте свій автомобіль самі, то швидше за все у вас є в наявності спеціальний шампунь. Це косметичний автомобільне засіб можна використовувати і для видалення мазуту, досить замочити одяг в ньому на пару годин, а потім випрати в звичайному режимі. При цьому виводяться не тільки плями від мазуту, а й інші ПММ-речовини.
- Не тільки бензин можна використовувати в якості розчинника мазуту, допустимо застосовувати склад з скипидару і нашатирного спирту, розведених в однаковій пропорції. Змочіть ватяний диск цим складом і акуратно розтирайте пляма. Якщо пляма застаріле, добре вбратися в одяг, можна додати до цього рецепту соди. Спочатку залити пляма миючим складом, а потім розтерти по ньому соду. Після змивання соди водою з під крана, можна оцінити виконану роботу.
- Може допомогти видалити незначні цятки мазуту ацетон, або засіб для видалення лаку на його основі. Якщо використовуєте засіб для зняття лаку, простежте, щоб воно було безбарвне, щоб не залишити характерних слідів на тканині. Ацетон наноситься на забруднену ділянку ватним спонжем, і речі залишається на деякий час в провітрюваному приміщенні. Після цього слід полоскання і прання в пральній машині.
Свіжі забруднення одягу, очевидно це мазут
- Деякі домогосподарки використовуються для видалення мазуту з одягу ялицеве масло. Такий спосіб набагато екологічніше обробки бензином або толуолом, але діє масло трохи довше. Для видалення плями, необхідно його облити смерековим маслом, трошки почекати, а потім планомірно, використовуючи ганчірку, почати відтирати пляму. Щоб забруднення через тканину не пішла далі, підкладіть під нього іншу ганчірку або ватний диск.
- Невеликі плями рекомендується видаляти праскою. Метод схожий з видаленням плям від жиру та інших подібних речовин. Тканина прокладається з двох сторін папером, а потім прасувати гарячою праскою, при цьому мазут розігрівається і вбирається в папір. Кілька підходів зі зміною паперу дозволить видалити невеликі краплі речовини.
- У домашніх умовах мазут видаляється і при звичайному пранні з використанням дігтярне мила, що володіє дезинфікуючими властивостями. Купити це мило можна в аптеках міста, оскільки в більшості випадком воно прописується людям з шкірними захворюваннями. Досить випрати речі в дігтярні милі, і плями мазуту з них зійдуть.
Мило з вмістом дьогтю
Для білих речей можна спробувати застосувати відбілюючий мило або звичайний відбілювач, відповідний для цього типу тканини. Для цього пляма потрібно як слід обробити відбілюючим складом, потім втерти його в структуру тканини за допомогою щітки, і залишити в такому стані одяг відмокати. Потім пляма слід ще раз потерти, після чого можна проводити полоскання і подальшу прання.
деякі поради
Щоб видалення плям від мазуту в домашніх умовах проходило більш ефективно, можна взяти на озброєння наступні поради:
- Завжди легше видалити свіжі забруднення, ніж старі, давно вбралися в тканину.
- Видаляти плями зручніше з виворітного боку одягу, при цьому для видалення забруднення і з іншого боку завжди необхідно підкладати папір або тканину для вбирання.
- Всі плями виводяться починаючи з країв, і рухаючись до центру.
- Пляма не завжди вдається вивести з першого разу, тому можливо вам доведеться кілька разів замочувати речі в бензині, потім полоскати і прати їх.
- Для видалення стійкого запаху бензину, можна на деякий час замочити речі в холодній воді із засобом для миття посуду, а вже потім відправити їх для прання в пральну машину.
Вивести мазут, машинне масло і інші подібні речовини з одягу дуже проблематично тому, щоб не створювати подібний прецедент, краще завжди використовувати спецодяг. Якщо подібного одягу немає, одягайте старі речі, які потім викинете. Протирайте руки під час роботи ганчіркою, а не штанами.
В крайньому випадку, якщо дуже потрібно очистити від складних забруднень свої речі, можна знести їх для чищення фахівцям. У багатьох хімчистках за помірну плату вам швидко і ефективно почистять предмети одягу забруднені в технічних рідинах.
Якщо ж такий підхід не для вас, цілком можна попрацювати на забрудненнями і в домашніх умовах, використовуючи вищеописані способи. Зате виконавши велику роботу і видаливши забруднення, ви з гордістю одягнете чисті речі.
Ще одна цікава статися в межах цієї тематики: Чим відіпрати з одягу фарбу .