- Різні підходи до вирішення проблеми Матеріал, що використовується для виготовлення жувальної гумки,...
- Виведення холодним методом
- застосування розчинників
- Дія бензину, спрею, лаку для волосся
- Відтирання апельсиновим або арахісовим маслом
Різні підходи до вирішення проблеми
Матеріал, що використовується для виготовлення жувальної гумки, розм'якшується при високих температурах. Це можна застосовувати, щоб врятувати спідницю або джинси. Зміна властивостей гумки відбувається під впливом не тільки низьких температур, а й високих. На холоді гумка твердне, а при нагріванні вона починає розм'якшуватися. Виходячи з властивостей способи видалення гумки з різних тканин ділять на гарячі, холодні і ін.
пропонуємо Вам ознайомитися
Наприклад, якщо є побоювання, пов'язані з можливістю пошкодити річ, то краще не піддавати її механічній обробці з метою видалення гумки. Найбільш простим способом буде відправка речі в морозильну камеру, що найбільшою мірою підходить виробам з вовни, светрів, джемперів і т.п. При відсутності позитивного результату від одного способу переходять до іншого, поки одяг не буде чистою. Важливо дотримуватися при цьому правила обережності.
Розглянемо гарячий спосіб
Вивести жуйку з одягу нагріванням можна декількома способами. Наприклад, прибрати жуйку з джинсів або інших видів одягу допоможе фен для волосся, за допомогою якого налиплу масу розігрівають, а після цього беруть непотрібну зубну щітку і відтирають їй гумку.
Якщо нагрівати жувальну гумку над парою, то її можна після цього видалити без праці. Цей гарячий спосіб передбачає використання пара від киплячої води в чайнику або каструлі, над якими можна потримати річ. Ділянка тканини з розм'якшеної над парою гумкою можна очистити і швидко видалити.
Якщо річ виготовлена не з делікатною тканини, то видалити жувальну гумку можна за допомогою столового оцту, який слід нагріти на плиті або в мікрохвильовій печі. Поки оцет не охолов, беруть щітку і, вмочивши її в ньому, починають видаляти жуйку з тканини. Коли оцет охолоне, слід знову нагріти його. В оцет потрібно вмочати щітку необхідну кількість разів, щоб повністю видалити гумку з одягу.
Можна використовувати окріп для видалення жуйки. Тоді краще покликати помічника, щоб він наливав окріп на ділянку одягу з жуйкою. Друга людина буде займатися очищенням забрудненого місця за допомогою непотрібної зубної щітки.
Перед тим як вивести жуйку з одягу, можна опустити забруднене місце в киплячу воду і почекати кілька хвилин до тих пір, поки гумки не намокне. Потім її можна буде видалити за допомогою гострого предмета, а тканину потрібно потерти і висушити. Після того як віддерти жуйку даними способом не вдалося, можна опустити одяг в окріп і повторити всі дії.
Видалити жуйку з одягу в домашніх умовах можна, якщо використовувати праску. Місце забруднення пропрасовується праскою через марлю, серветку або промокальний папір. Якщо після цього залишиться пляма від гумки, то не слід відразу відправляти річ в прання. Необхідно придбати або знайти будинки відбілювач або відповідну рідину, щоб вона виводила плями з тканини. Поставивши праска на середню потужність, слід пропрасувати їм лист картону, на який покладена річ гумкою вниз. Вона повинна залишитися на картонці.
Вивести пляму від жуйки з одягу можна за допомогою прання.
Відіпрати в'їдається жувальну гумку необхідно після замочування зіпсованої речі в воді з миючим засобом. Підійде як порошок, так і засіб для виведення плям або миття посуду. Головне - не шкодувати речовини, тоді гумка розм'якшиться. Після цього річ перуть вручну або в пральній машині.
Виведення холодним методом
Найбільш ефективним і перевіреним способом, що дозволяє очистити одяг від жуйки, є її заморожування. Буде потрібно скласти річ таким чином, щоб гумка була зовні, а сам предмет гардероба з легкістю містився в пакет з поліетилену. Уникайте поширення гумки на інші частини одягу. Перед тим як видалити жуйку з одягу, річ загортають в поліетилен, переконавшись в тому, що гумка не прилипає до упаковки. Поклавши пакунок в морозилку, чекають близько години або більше.
Коли жуйка повністю замерзне, одяг в пакеті слід дістати з холодильника. Якщо гумки не відпаде сама, можна скористатися способом соскребания жуйки з тканини або застосувати інший метод видалення. Важливо зробити це швидко, поки гумка ще холодна. Якщо не вдалося відокремити жуйку від тканини, процедуру необхідно повторити.
Якщо річ має великий розмір і її важко помістити в морозилку, в більшості випадків на забруднене місце кладуть шматочок льоду. Після застигання гумки віддерти жуйку від одягу можна за допомогою жорсткої щітки. Даний спосіб підходить для виведення жуйок з паласу, килима, пальто, шуби або інших великих речей.
Щоб отлепить жуйку від одягу, можна бризнути на неї з газового балончика для заправки запальничок. Це призведе до заморожування жуйки від газового струменя. Потім гумку слід акуратно підчепити нігтем або гострим предметом, щоб видалити з матеріалу. Застосування даного методу не потребує переодягання в інший одяг, навіть не доведеться думати про те, як вивести пляму від жуйки, оскільки після використання газового балончика ніяких слідів не залишиться.
Необхідно пам'ятати, що перед тим, як отлепить жуйку шляхом заморожування, не слід вдаватися до спроб видаляти її механічним способом. Через деякий час вона все одно перетвориться в невеликий шматочок, схожий на камінь, який можна буде зіпхнути з допомогою будь-якого гострого предмета. На тканини від жуйки не повинно виявитися будь-яких слідів, що є актуальним не тільки для капронових колготок, але і для повсякденного одягу.
застосування розчинників
Якщо немає бажання витрачати сили і час на відтирання жуйки з одягу, можна скористатися послугами хімчистки. Перед тим як очистити від жувальної гумки хутро, тканина змочують в розчиннику і протирають їй необхідне місце. Після цього акуратно видаляють гумку щіткою. Після застосування розчинника хутро прочісують гребінцем, яка має дрібні зуби.
Ефективним способом очищення одягу від жуйки є розчинник: рідина для зняття лаку, ацетон, уайт-спірит, бензин, гас і ін. За допомогою розчинника протирають ділянку на вовняної тканини або хутрі. Наприклад, при відсутності плям очистити джинси від жуйки можна тим засобом, яке застосовувалося з пробної метою.
Для багатьох зручним способом виведення жуйки є технічна рідина толуол, яка наноситься на те місце, де прилипла гумка. Після цього річ слід випрати за допомогою порошку. Якщо матеріал, з якого зшита одяг, не линяє, то можна застосувати ацетон. Якщо скористатися рідиною для зняття лаку, в якій не міститься ацетону, вивести жуйку з верхнього одягу, пальто або шуби теж можна з легкістю. В результаті не залишиться ніяких плям.
Дія бензину, спрею, лаку для волосся
Якщо є бажання усунути застарілі плями від жуйки, щоб бути впевненими в результатах процедури, можна використовувати бензин. В'їдаються сліди зникнуть після того, як тканина буде рясно змочена на місці забруднення. Буде потрібно почекати 5-10 хвилин, а потім взяти ватний тампон або шматочок паперу, щоб акуратно видалити пляму. Для усунення неприємного запаху виріб доведеться випрати. Воно повинно бути виготовлено тільки з натуральних тканин. До синтетиці бензин непридатний.
Один з найбільш ефективних способів, що дозволяють вивести жуйку, пов'язаний з використанням самої ж гумки. Слід розжувати нову жуйку, а потім прикріплювати до місця забруднення. Це роблять до тих пір, поки стара жуйка НЕ отліпнет повністю.
Для виведення жуйки з одягу можна придбати спрей «Chewing Gum Removers». Засіб діє за принципом застосування льоду, тобто заморожує, охолоджуючи поверхню, яка забруднена. Березневі спеем, чекають кілька хвилин, а потім соскабливают жуйку з використанням підручних засобів. Для виведення плям від жуйки можна користуватися спеціальними спреями-виведення плям.
Лак для волосся також добре видаляє гумку. Бризніть трохи лаку на прилиплу жуйку. Коли вона затвердіє, зніміть її тупим ножем.
Відтирання апельсиновим або арахісовим маслом
Якщо вдома є апельсинове масло, задійте його. Нанесіть на губку трохи апельсинового масла і соскребите жуйку зубною щіткою.
Важливо дотримуватися пильність і обережність при використанні арахісового масла, яке не повинно потрапити на чисту область на одязі. Арахісове масло наносять тільки на саму жувальну гумку, яка прилипла до речі. Засіб має покривати налиплу на тканину жуйку повністю. Масло залишають на тканині на 1 хвилину, стежачи за тим, щоб воно не потрапило на річ і не забруднив її.
Коли гумка ослаблена, її акуратно соскабливают за допомогою тупого предмета, щоб не пошкодити тканину. Інструмент повинен мати жорстку тонку поверхню. Очищений предмет одягу буде потрібно відразу ж випрати ручним способом або в пральній машинці з використанням порошку або засобу для виведення плям. Ці кошти можна теж використовувати для видалення самої жуйки.
Якщо налити ложку рідкого прального порошку безпосередньо на гумку, то залишиться скористатися старою зубною щіткою і видалити жуйку. Для цієї мети підійде і скребок. Засоби для виведення плям, що складаються з знежирювальних інгредієнтів, також допомагають з легкістю видалити жуйку. Засіб має вбратися в гумку, а після цього її відчищають скребком. Використовувати засіб для виведення плям можна в тому випадку, якщо на одяг потрапило арахісове масло. Засіб для виведення плям застосовують тільки тоді, коли починають прати річ.
Знаючи те, якими способами можна видаляти гумку з одягу, відтерти жуйку з інших предметів не складе труднощів. Гарячим і холодним способом можна видаляти жуйку з килимів, меблів, хутра і т.д. Однак виводити жуйку, що прилипла до підошви взуття, перерахованими вище способами не дуже зручно. Разом з тим вихід є, якщо взяти тампон і просочити його спиртом, рідиною для зняття лаку або ацетоном. Протирати забруднений ділянку можна протягом декількох хвилин. Після цього жуйка відійде сама або при використанні старої зубної щітки або ножа.
Побоюючись зіпсувати одяг, яка забруднена жуйкою, можна звернутися в хімчистку. Це також краще зробити і в тому випадку, якщо жоден спосіб видалення гумки не допоміг. Одяг буде приведена в нормальний вигляд фахівцями. Щоб не довелося витрачати час і гроші на відтирання гумки з зіпсованих речей, необхідно кожен раз контролювати ситуацію. Це зробить проблему забруднення одягу прилипли шматками жуйки неактуальною.