Купуючи пральну машину, будь-який власник сподівається, що вона прослужить довгі роки. На жаль, багато екземплярів, в тому числі і дорогі, вже через пару років виходять з ладу. Відбувається це з різних причин, не завжди залежать від власника. Однак правильне поводження з електронної прачкою займає не останню роль в збереженні її працездатності. Дотримуючись нескладних правил експлуатації, можна уникнути звернення в сервісні центри, навіть якщо це буде недорогий ремонт пральних машин .
нюанси прання
Основне місце в турботі про домашню помічниці займає правильна технологія прання.
- Перед завантаженням білизни слід перевірити кишені на наявність сторонніх предметів, а також вивернути їх, щоб позбутися від дрібного сміття. Закріпити погано пришиті гудзики. Застебнути блискавки. Підодіяльники і наволочки вивернути навиворіт і витрусити. Все це допоможе уникнути засмічення зливного фільтра.
- Дрібні предмети одягу (шкарпетки, носові хустки), а також білизна з металевими елементами (ремені, пряжки) краще покласти в спеціальний мішок або наволочку. Це допоможе уникнути пошкодження частин машинки, попадання дрібних деталей одягу в слив, за манжету.
- Шкідливо позначається на роботі прального агрегату (особливо Самсунг і LG ) Дисбаланс білизни. Наприклад, постільні приналежності часто збиваються в кого, потрапляючи в підодіяльник. Це можна запобігти, зашивши на час прання отвір в ньому. Не обов'язково робити це міцно, достатньо кількох стібків. Також не слід перевищувати норми завантаження. Це негативно позначається не тільки на час роботи центрифуги, а й на стані підшипників. Їх заміна - трудомісткий процес, що вимагає розбору всього корпусу агрегату.
- Потрібно правильно вибирати пральний порошок, не перевищувати зазначені норми його додавання. При використанні складів для ручного прання в машині-автоматі може утворитися занадто багато піни, що виходить за межі агрегату. Така ж ситуація відбувається, коли перевищені норми витрати порошку. Якщо одягу мало, то кількість кошти для прання теж треба скоротити. Не варто застосовувати речовини, що містять хлор.
- Прання речей, на яких є фурнітура з ознаками іржі, може привести до псування барабана. Такі плями треба своєчасно видаляти спеціальними складами.
- Постійне використання низькотемпературних програм іноді викликає скупчення залишків порошку в баку.
- Після прання необхідно переконатися у відсутності сторонніх предметів в барабані і гумовій манжеті, протерти їх і залишити дверцята люка відкритою на деякий час. Постійно тримати її в такому стані не рекомендується, так як її можна випадково штовхнути і поламати, до того ж пил потрапляє всередину барабана. Однак, якщо ви надовго їдете з будинку - не прикривайте її щільно. Інакше з'явиться запах затхлості, зіпсується гума манжети.
- Огляньте відсік для миючих складів. Якщо в отворі кювети забився порошок, деталь потрібно вийняти, промити і висушити. Після прання відсік відкривають до висихання. Якщо під час наступного прання порошок буде засипаний у вологу кювету, він може збитися в грудку.
періодичний догляд
Фільтри, шланги, поверхня СМА час від часу потребують перевірки і обслуговуванні.
- Старі шланги можуть викликати появу плям на випраної одязі.
- Якщо вода з працею надходить в бак, або перестала наливатися зовсім - потрібно оглянути фільтри-решітки, що знаходяться в місці входу шланга в машину. Грати знімаються, з них змиваються сліди піску, інші забруднення. При необхідності потрібно прочистити їх щіткою.
- Якщо вода погано зливається - треба перевірити зливний фільтр. Знаходиться він за невеликий цокольній панеллю або дверцятами внизу агрегату. При проведенні даної процедури може политись вода, в тому числі і гаряча (в залежності від обраної програми). Потрібно відключити машину від електрики, перекрити кран подачі води. Далі підготувати ємність для зливу. Вивернути кришку фільтра, злити воду. Дістати сам фільтр і при необхідності прочистити його.
- Поверхня машинки можна протирати розчинниками, абразивними засобами. Тільки м'яка ганчірочка, змочена мильним розчином.
Окрема увага - ТЕНу
Вода, перед тим як потрапити в квартиру, проходить довгий шлях по надрах. Там вона збагачується солями різних хімічних елементів. Зазвичай це кальцій і магній. Їх зміст визначає жорсткість тієї рідини, яка надходить в наші будинки.
При нагріванні такі солі розпадаються, і їх залишки осідають на нагрівальних елементах. Це погано позначається на теплопровідності ТЕНів, призводить до їх корозії, короткого замикання. Виробники постійно працюють над цією проблемою. Багато сучасні машинки обладнані керамічними нагрівальними елементами. Також нагрівачі можуть мати спеціальне покриття, яке зменшує утворення накипу. Але якою б не була ця деталь, все одно рекомендується використовувати при пранні спеціальні засоби, що зменшують утворення відкладень.
Якщо ви їх не використовуєте, то хоча б кілька разів на рік проводите профілактичну прання з додаванням речовин, що знищують накип. Не потрібно використовувати для цих цілей лимонну кислоту - вона шкідливо позначається на хрестовині барабана.