Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





уніформа Армії США | записки уніформології

ЗЕЛЕНА ОДНОСТРІЙ.

Зелена службова уніформа була «візитною карткою» Армії США протягом більше 60 років! Згадайте будь-який фільм, в якому фігурують військовослужбовці Армії США - і в 95% випадків вони будуть одягнені саме в зелену службову уніформу. [Тут слід розуміти, що мова не йде про кіно про Другу світову війну]. З моменту свого введення в 1954 році і до дати скасування в 2015 році вона визначала зовнішній вигляд американського солдата і не змінювалася, якщо не вважати такими полегшення матеріалу, з якого виготовлялася уніформа.

Необхідність введення нової службової уніформи з'явилася практично відразу після закінчення Другої світової війни. Це було викликано тим фактом, що під час війни і за кілька років після неї кількість старої уніформи кольору OD (olive drab) збільшилася до декількох мільйонів! Величезну роль в цьому зіграла і велика хвиля демобілізації в 1946-47 роках, коли військовослужбовці почали повертатися до цивільного життя. Складські надлишки почали з'являтися в магазинах по всій території Сполучених Штатів. Частина Цих не виданих комплектів поставлялася в якості гуманітарної допомоги, а також використовувалася для інших актуальних потреб. Дійшло навіть до того, що уніформу почав носити т.зв. «Кримінальний елемент». Все це призвело до падіння іміджу американського солдата. Таким чином, головне якість, яким наділяли її уніформа - відмінність - вже не було актуальним. Армія терміново потребувала у введенні нового кольору для уніформи, який відрізняв би її від військовослужбовців інших родів військ і країн, і що важливо - від цивільного населення, що використовує уніформу для вуличних робіт (наприклад, двірники, прибиральники) і т.д.

Ще однією причиною пошуків нового рішення став той факт, що OD уніформа ніколи не влаштовувала військовослужбовців на сто відсотків, в силу того, що не могла одночасно добре використовуватися як в поле, так і в гарнізонної службі, хоча і розроблялася з цими цілями. Але, як би там не було, мільйони американців носили її з гордістю, і немає нічого поганого в тому, щоб сказати, що з часом вона просто «вийшла з моди». Армія потребувала піднятті свого престижу, і цей принцип був покладений в основу розробки нової уніформи.

1949

- Секретар Армії запускає «Army Uniform Board» - засідання комісії з приводу вивчення проблеми і розробки нового проекту уніформи.

1950

- Початок року характеризується невпинними пошуками нового кольору. Також створюється підкомісія для розробки кашкети нового типу.

7 квітня - комісія представляє Генштабу виставку варіантів уніформи в різних кольорах і відтінках. За результатами виставки начальник штабу просить залишити з представлених 25 варіантів залишити 4. Комісія і Консультативний комітет, що складається з експертів за кольором і дизайнерів зійшлися на одному кольорі, який негайно отримав назву Army Green shade 44 (AG-44).

- До кінця року перша пробна партія (3,000 комплектів уніформ і кашкетів) надійшла на тестування в 3-й Піхотний Полк, який базується в Форте Майер, Вірджинія і в Форте Леслі Дж. Макнейр, Вашингтон, округ Колумбія. Головною метою був збір думок солдатів з приводу нового обмундирування. Переважна більшість відгуків були позитивними. Більшість полку гордо носили нову форму в позаслужбовий час, хоча їм і було дозволено носити цивільний одяг за бажанням.

1951

8 лютого - Комісія подає Начальнику Штабу рекомендації по загальній службової уніформі. Запропоновані кітель, брюки і кашкет були виконані в сіро-зеленому кольорі відтінку 44 з гудзиками і знаками відмінності золотого кольору. Кітель був напівприталена, однобортним, з традиційними армійськими кишенями вгорі і внизу, застібався на 4 ґудзики і не мав поясного ременя. На суд були представлені ще три моделі в інших відтінках сіро-зеленого і синьо-сірого кольорів. Всі офіцери Генерального Штабу, крім одного, проголосували за колір AG shade 44.

Березень-квітень - команда квартирмейстерскої Корпуси курсує по Німеччині і Австрії, представляючи запропоновану сіро-зелену уніформу, поряд з іншими новими армійській уніформі, перед 14,300 військовослужбовцями в 24 містах. 978 солдатів і 289 офіцерів заповнили опитувальники - приблизно 10% від аудиторії в кожному районі.

Липень - Генеральний Штаб підрахував вартість, яка дорівнювала 91 мільйону доларів, щоб ввести нову уніформу в ужиток вже до вересня 1953 року.

тисячу дев'ятсот п'ятьдесят два

Вересень - проведено опитування серед військовослужбовців 3-го піхотного Полка. Тести показали, що більшості припав до вподоби запропонований варіант нової уніформи. До того ж була підтримана ідея про те, що офіцери і рядовий склад повинні носити однакову уніформу.

+1954

2 вересня - Департамент Армії випускає Циркуляр №102, в якому анонсована програма, згідно з якою всі знаходяться до даного моменту на службі в Армії США повинні в чотирирічний термін (на 1 жовтня 1958 року) обзавестися одним комплектом нової зеленої уніформи. Це ж стосувалося і рекрутів, що надходять на службу після 1954 року. Таким чином, ця дата вважається моментом введення нової зеленої уніформи.

9 вересня - з'являється патерн сорочки кольору Tan shade 46, для носіння під кітель (див. Нижче).

1955

- Скасовуються золоті стрічки (які були спочатку) внизу рукавів офіцерських кітелів, замість них вводяться чорні мохерові. В цей же час для офіцерів і генералів вводяться чорні мохерові лампаси на штани (дві вертикальні смужки для генералів і одна широка для офіцерів).

- Вводиться непромокальний плащ-дощовик темно-сірого кольору для носіння з новою зеленою уніформою.

- Прийнято новий тип сорочки кольору тан (Tan shade 46) для носіння під кітель. Крій повторював сорочку кольору хакі.

тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-шість

1 вересня - наказаний перехід на взуття чорного кольору, чорні поясні ремені, чорні краватки і зелені головні убори.

Вересень - уніформа з'являється на складах квартирмейстерскої служби.

1957

1 травня - зелена уніформа стає доступною для придбання офіцерами через мережу квартирмейстерскої служби. З цієї дати всі офіцери повинні були почати носіння нових зелених головних уборів і чорних краваток.

1 липня - починається обмежена видача зеленої уніформи надходять на службу рекрутів. Також триває ще видача та уніформи кольору OD. [По одному комплекту]. Рекрути, що надійшли на службу з 1 жовтня 1957 до 1 жовтня 1958 повинні придбати за свій рахунок другий комплект зеленої уніформи до 1 жовтня 1960 року.

1 жовтня - зелена уніформа стає єдиною запропонованою зимової уніформою для офіцерів і уорент-офіцерів.

1958

1 лютого - закінчено укомплектування рядового складу новими зеленими головними уборами.

1 жовтня - починаючи з цієї дати, всім рекрутам видається по два комплекти нової зеленої уніформи. А видача уніформи кольору OD припиняється.

1959

- Запуск п'ятирічної програми з розробки та впровадження у війська нової літньої уніформи для рядового складу, а також форменого пальто * (див. Примітку).

1960

1 жовтня - зелена уніформа стає єдиною зимової уніформою, запропонованої до носіння всім військовослужбовцям Армії США. Носіння старої уніформи кольору OD (включаючи пілотки і кашкети) забороняється.

тисячу дев'ятсот шістьдесят-один

- Тестування полегшеної зеленої уніформи.

тисяча дев'ятсот шістьдесят-два

5 квітня - дозволено носіння чорного краватки на прищіпки.

1 963

28 жовтня - Департамент Армії вибирає двох виробників для початку випуску нової полегшеної зеленої уніформи.

1964

13 липня - вводиться полегшена зелена уніформа в забарвленні AG-344 для цілорічного носіння, а також зелене вовняне пальто.

- З'являється новий тип форменого плаща-дощовика, виконаного за технологією Quarpel.

- Вводиться нове зелене пальто для рядового (а пізніше і офіцерського) складу.

1965

10 березня - нова полегшена зелена уніформа дозволена до носіння військовослужбовцям всіх звань протягом усього року. В цей же день представлений новий тип сорочки в забарвленні Tan shade 446 для носіння під кітель (крій збігався з сорочкою забарвлення Tan shade 46, див. Вище).

1 липня - перші 50,000 комплектів полегшеної уніформи надійшли на склади військторгу для опціонального придбання.

- Зелена уніформа починає використовуватися не тільки як зимова, але і як літня. Також дозволяється носити зелену уніформу в якості парадної для спеціальних випадків або обов'язків.

1 967

- Нове зелене вовняне пальто починає надходити у війська.

1969

1 жовтня - рядовому складу дозволено носити зелену уніформу з білою сорочкою і чорним краваткою-метеликом на офіційних соціальних заходах. Таким чином, у рядового складу з'явилася альтернатива синьою парадної уніформи.

тисяча дев'ятсот сімдесят дев'ять

- Для носіння під кітель вводиться нова сорочка м'ятно-зеленого кольору (AG-415) з довгим рукавом, виконана з суміші поліестеру з бавовною. Для носіння без кітеля використовується сорочка аналогічної забарвлення з коротким рукавом.

1989

- До кінця року Армія анонсувала невеликі зміни в зеленій уніформі. Колір кітеля повинен був стати темніше, щоб сорочка в забарвленні AG-415 не втрачалася на його тлі. Також повинен був змінитися крій. Це торкнулося верхніх лацканів кітеля (з округлих вони стали гострими) і ушивання в талії на 1 дюйм (у порівнянні з попередніми моделями кітелів).

1990

- Представлена ​​уніформа в забарвленні AG-489, виконана з суміші поліестеру і вовняний саржі.

2006

6 червня - Начальник Штабу Армії (генерал Пітер Шумейкер) анонсує плани щодо скасування зеленої уніформи та заміни її синьою.

2008

20 серпня - Всеармійське повідомлення про встановлення шестирічного періоду для переходу на нову синю уніформу.

2010

- Восени нова синя уніформа починає надходити у війська і швидко завойовує популярність.

2011

- Дата скасування зеленої уніформи переноситься з липня 2014 на кінець 2015 року.

2015

1 жовтня - зелена службова уніформа скасована і заборонена до носіння. Повний перехід на нову синю службову уніформу (ASU).

* Примітка: тут треба прояснити один вельми важливий момент, що стосується оригінальних англійських термінів. Основним терміном є слово coat, яке в залежності від приставки або відсутності такої, може означати як кітель, так і пальто / шинель / плащ. Справа в тому, що в англійській мові найменування тієї ж шинелі змінювалося з часом і конфліктів, в яких США брали участь. Так звичне для нас слово шинель позначалося як: overcoat і greatcoat (за часів Громадянської війни в США), trenchcoat ( «окопні» або «траншейне» пальто, цей термін мав ходіння в часи Першої і Другої світових воєн). До всього іншого термін raincoat означатиме саме плащ-дощовик, хоча, по початку, ці самі плащі мали вигляд і форму все того ж пальто, просто були просякнуті водостійкою емульсією. Загалом, заплутатися дуже просто. Тому тут і далі я буду переводити термін overcoat як пальто, беручи до уваги те, що самі американці чітко розділяють поняття пальто і шинель. Шинель для них - це як раз той самий trenchcoat часів WWI / II.

ілюстрації

Зелена службова уніформа для рядового складу (період війни у В'єтнамі)

Зелена службова уніформа для офіцерського складу (період війни в Афганістані)

фотоматеріали

фотоматеріали

Два офіцери-артилеристи в зеленій службової уніформі

Два офіцери-артилеристи в зеленій службової уніформі

Президент Джонсон позує поруч з нагородженими Медаллю Пошани.

Президент Джонсон позує поруч з нагородженими Медаллю Пошани

Піхотинець однією з окремих рот 41-го піхотного Полка.

Піхотинець однією з окремих рот 41-го піхотного Полка

Спеціаліст 4-го класу в зеленій службової уніформі. На лівому плечі шнур Квартімейстерского Корпусу.

На лівому плечі шнур Квартімейстерского Корпусу

Сержант Пет Фаріно в зеленій службової уніформі з пілоткою, 1968 р

Сержант Пет Фаріно в зеленій службової уніформі з пілоткою, 1968 р

Медик Спеціаліст 5-го класу в зеленій службової уніформі. 1966 р

1966 р

Сержант Юджин Дімуціо служив в 1965 -68 роках і був приписаний до 2nd Battalion, 509th Infantry, в той час як служив в 8th Infantry Division. Інтерес становлять: білосиніх нашивка DRILL TEAM над нашивкою 8-й Піхотній Дивізії з нашивкою AIRBORNE, червоний (краповий?) Бере і приглушені шеврони якого звання (які не повинні носитися на зеленій уніформі)

) Бере і приглушені шеврони якого звання (які не повинні носитися на зеленій уніформі)

Капітан службовець в 3 батальйону, 4 Полка ППО, 82 авіадесантного Дивізії. 1985 р

1985 р

Сержант 1-го класу Джоуї Уолш з 1st Special Operations Command в 1987 році. На правому плечі можна бачити Thai Jump Cord.

На правому плечі можна бачити Thai Jump Cord

Капітан Дональд Р. Мікс.

Мікс

Випускник Військової Академії Уест-Пойнт, Другий лейтенант Северин Джон Ст.Мартін. 31 травня 2003 р

31 травня 2003 р

Група військовослужбовців в зеленій службової уніформі. Двоє вже одягнені в нову синию уніформу ASU.

джерела:

  1. Dr. Stephen J. Kennedy - «The Army Dressed Up. Fashion Decress Greenish-Grey for the Army Uniform in Place of Olive Drab, if the GI Approves the Change ». The Quartermaster Review - January / February +1952.
  2. Major AM Kamp, Jr. - «Prestige of the Soldier». The Quartermaster Review - May / June 1954.
  3. Stephen J. Kennedy and Alice F. Park - «Technical Report 68-41 CM. The Army Green Uniform ». March 1968. Наступні
  4. Shelby L. Stanton - «US Army Uniforms of the Vietnam War». 1988.
  5. Shelby L. Stanton - «US Army Uniforms of the Cold War 1948-1973». 1994.
  6. William K. Emerson - «Encyclopedia of United States Army Insignia and Uniforms». 1996.
  7. Walter H. Bradford - «Tracing Army Green». Soldiers Magazine. February 1, 2005.
  8. Staff Writer - «Out with the old, in with Army blue?». The Augusta Chronicle. July 27, 2006.
  9. C. Todd Lopez - «Army releases message announcing new service uniform». https://www.army.mil. August 21, 2008.
  10. Lisa Burges - «Dress greens out, dress blues in for Army». Stars and Stripes. August 22, 2008.
  11. Kristin Molinaro - «Army Service Uniform: Out with the old, in with the blue». https://www.army.mil. November 19, 2010 року.
  12. ME Hubbs - «BACK TO BLUE - After 108 years the US Army Returns to Blue for its Service Uniform». The Infantry Bugler. Spring 2011 року.
  13. Kyle Jahner - «The end of the Green Service Uniform: 1954-2015». http://www.armytimes.com. October 1, 2015

© Максим Молодцов.
23.08.2017

Краповий?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»