Після того як Європейське космічне агентство оголосило про "Вступ 3D-друку в залізний вік" , Фахівці в області аддитивного виробництва почали розробляти нові концепції тривимірної друку. Техаська компанія Solid Concepts випустила перший металевий пістолет, надрукований на 3D-принтері. Для створення повністю функціонального вогнепальної зброї - автоматичного пістолета моделі 1911 інженери використовували "технологію лазерного спікання".
Зброя, надруковане на 3D-принтері, було представлено і раніше , Але всі попередні моделі були зроблені з пластика, а не з металу.
Модель, яку тепер надрукували на 3D-принтері, носить кодову назву M1911 . Створений ще в 1911 році Джоном Мозесом Браунінгом цей автоматичний пістолет до 1985 року широко використовувався Збройними силами США, а тепер є найпопулярнішою моделлю у любителів спортивної стрільби і режисерів голлівудських фільмів.
Цікаво, що Джон Браунінг, коли створював першу модель свого пістолета, зробив макет його робочих частин з картону, намалювавши двомірний малюнок і вирізавши його по контуру. Тому можна сказати, що модель M1911 перейшла в новий вимір.
Як розповіли представники компанії, більше 30 компонентів пістолета були виготовлені методом лазерного спікання, при якому порошкові метали плавляться лазерним променем і стикуються пошарово відповідно до комп'ютерною моделлю. Після плавлення металевої пудри 3D-принтер накладає зверху наступний шар і повторює цей процес до тих пір, поки комп'ютерна програма НЕ перенаправить сопло. На фінальному етапі видаляються надлишки порошку, а надрукована конструкція охолоджується і твердне.
Пістолет M1911 складається з 33 компонентів, виконаних з нержавіючої сталі і нікель-хромового жароміцного сплаву інконель 625 . Навіть рукоятку з вуглецевого волокна з нейлоновим покриттям вдалося повністю надрукувати на 3D-принтері.
На відміну від більшості пластикових надрукованих пістолетів стовбур M1911 вдалося зробити нарізною. Представники компанії Solid Concepts підкреслюють, що деякі завершальні етапи виробництва довелося провести вручну, механічній обробці новий пістолет не піддавався. Весь процес складання зайняв близько 7 хвилин.
Як повідомляється в прес-релізі компанії , Метою створення пістолета методом адитивного виробництва не було здешевлення процесу. Інженери намагалися показати, що до сьогоднішнього дня надруковані на 3D-принтері металеві об'єкти можуть бути набагато більш високоякісними і простими у виготовленні, ніж ті, що створені традиційними методами.
Наприклад, тривимірна друк забезпечує меншу пористість деталей, ніж звичайне лиття. Тому "надруковані" конструкції є найбільш міцними і довговічними, якщо, звичайно ж, при виробництві не було допущено помилок.
"Концепція використання технології лазерного спікання при виготовленні металевого зброї доводить надійність, точність і зручність використання металу в 3D-друку як функціональних прототипів, так і продуктів кінцевого використання. Ми хотіли розвіяти поширена помилка про те, що тривимірна друк - ненадійний метод виробництва", - каже віце-президент відділу аддитивностью виробництва компанії Solid Concepts Кент Файрстоун (Kent Firestone).
Стовбур нового пістолета витримує тиск в 14 тисяч кілограмів на квадратний сантиметр для кожного пострілу. В ході випробування зброї вдалося вистрілити 50 раз поспіль, і кілька разів потрапити по мішені з відстані в 27 метрів.
"Ми довели, що тривимірна друк металевого зброї можлива. І, оскільки ми є єдиною компанією-постачальником послуг по 3D-друку, що володіє Федеральної ліцензією на вогнепальну зброю, ми зможемо виготовляти пістолети і їх деталі на замовлення протягом п'яти днів", - говорить Файрстоун.
Представники компанії зазначають, що технологія друку зброї на 3D-принтері навряд чи потрапить в руки контрабандистам і злочинцям , Оскільки є істотна різниця між настільними машинами адитивного виробництва і промисловими принтерами, використання яких вимагає високого професіоналізму і фінансових витрат, доступних тільки великим компаніям.
Приблизна вартість нового пістолета при цьому поки не озвучується.
Також по темі:
Студент "надрукував" пістолет на 3D-принтері
Відео: Стовбур, надрукований кров'ю
Надрукований пістолет виставлять в найбільшому музеї
Відео: Кустарне 3D-зброю загрожує людству
ESA оголосило про вступ 3D-друку в "залізний вік"