зміст:
Так наші класики Ільф і Петров волали до совісті власників залізних коней. Любити його є за що, адже це він побудував дороги, які відібрали у нього автомобілі. Але якщо серйозно, то щоб всім було зручно, потрібно взаєморозуміння. Водій нерідко виявляється в ролі пішохода, а ось пішоходи не завжди вміють крутити баранку. А адже вміти мінятися місцями хоча б подумки необхідно, щоб зрозуміти, що машина не вміє гальмувати миттєво, як не буває миттєвої реакція, а на гладкому дзеркалі льоду робити це і зовсім небезпечно.
Для впевненого водіння за сучасними дорогах недостатньо просто наявності водійських прав. Якщо можливості дозволяють, пройдіть контраварійної підготовки в школі водійської майстерності, це допоможе не тільки набути навички реагування в "нештатних" ситуаціях, але і знизити ймовірність трагічного результату ДТП.
- Пам'ятайте, що на нерегульованому пішохідному перехресті пішохід завжди користується перевагою перед транспортним засобом.
- Пішохід може спіткнутися або посковзнутися при переході дороги, особливо в зимовий період.
- Підвищена увага "старим" і "малим", зі зрозумілих причин.
- Стежити треба не тільки за перехідними по зебрі пішоходами, а й тими, що йдуть по краю тротуару або дороги. Потрібно очікувати, що людина раптово почне переходити вулицю.
- Серед пішоходів можуть виявитися слабозорі, плохослишащіх або люди, "медитують" в шляху (наприклад, підлітки з плеєрами).
- При загрозі наїзду на пішохода, ваше завдання - будь-яким способом запобігти непоправне. Життя дорожче "залізного коня", навіть якщо ви купили його в кредит.
Нічна їзда небезпечна. Різке зменшення відстані видимості, сектора огляду і контрастності "картинки", вплив добових біоритмів на загальне зниження працездатності водія - все це призводить до зниження концентрації, і, як наслідок, до зіткнень і наїздів.
Факти говорять, що в темний час доби відбувається в середньому 50% загального числа ДТП, хоча інтенсивність руху в 10 разів менше, ніж днем. З наїздів на пішохода близько 60% наїздів відбувається в темний час доби, коли видимість обмежена. При русі в темний час доби по неосвітлених дорогах водій бачить тільки ту частину дороги, яка висвітлена фарами автомобіля. Здатність очей до сприйняття світлових контрастів нижче, ніж при денному світлі. Особливо "погано видно" на дорозі в нічний час пішоходи і велосипедисти.
- Правильно вибирайте швидкість: зупинний шлях при екстреному гальмуванні не повинен перевищувати відстані видимості.
- Підтримуйте чистоту лобового скла
- Регулярно протирайте фари.
- Включайте ближнє світло навіть при русі по освітленій дорозі. Габарити - тільки для стоянки.
- За містом при русі через неосвітлені населені пункти будьте особливо уважні, не порушуйте швидкісний режим.
- Чи відчуваєте, що засинаєте? Зупиніться і поспіть хоча б півгодини. Якщо це неможливо, запасіться горішками, жуйкою, вмийтеся, відкрийте вікно, випийте кави.
До змісту
Пішки під стіл
Якщо дорослі пішоходи нерідко свідомо йдуть на порушення Правил дорожнього руху, то діти, роблять це частіше через незнання. Вчинки дитини мимовільні і імпульсивні, а здатність оцінювати ризик невелика. Тому дітей необхідно активно захищати, в процесі міського планування адаптуючи інфраструктуру під їх психологічні особливості. Створювати безпечні переходи, встановлювати попереджувальні знаки, "лежачих поліцейських". Крім того, активно пропагувати культуру поведінки на дорозі.
Що можуть зробити батьки? В першу чергу, подавати правильний приклад поведінки на дорогах, послідовно коментуючи власні дії. А неправильного прикладу не подавати. Якщо ви, як досвідчений дорослий в умовах мегаполісу навчилися швидко бігати і стрімко реагувати, то не факт, що у дитини, що копіює всі ваші дії, це вийде.
По-друге, до 7-10 років міцно тримайте дитину за руку весь час, якщо ви перебуваєте біля дороги. Після, якщо ви впевнені в його реакціях, можна брати за руку тільки на переходах.
І, нарешті, вдома можна в ігровій формі знайомити дитину з дорожніми правилами (сьогодні для цієї мети існують настільні ігри "Велика прогулянка", а також посібник ДНОУ "Методики Н.Зайцева" "Дорожні знаки", великий формат якого ідеально підходить для дітей навіть найменшого віку).
Як освітнього посібника можна використовувати книги серії "Дитяча дорожня безпека" Видавничого дому "Третій Рим", в яких для батьків викладені педагогічні рекомендації з навчання дітей безпечній поведінці на вулицях, дорогах, в транспорті. Для діточок же - яскраві ілюстрації, викладені простою мовою правила поведінки на дорогах, маса кросвордів, вікторин та інших цікавих завдань по ПДР.
Дітей старшого віку можна посадити за комп'ютер, пограти в правила - на сайті www.gai.ru є он-лайн іспит, який можна проходити нескінченно, стежачи за статистикою. Чим не "іграшка" на результат?
Статистика "говорить", що найнебезпечніший дитячий "пішохідний" вік 7-14 років. Тому батькам школярів необхідно серйозно поставитися до уроків грамотної поведінки на дорозі і правильної екіпіровці дитини, який пересувається по вулицях самостійно. Навчання дітей 5-12 років правильному переходу через вулицю і правильному руху на перехресті може знизити аварійність на 10-20%.
Правила дорожнього руху (четвертий розділ "Обов'язки пішоходів") досить чітко регламентують поведінку пішоходів на проїжджій частині. Коротко нагадаємо ключові моменти.
- Пішоходи повинні перетинати проїжджу частину по пішохідних переходах ... а при їх відсутності - на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч.
- Переходячи на червоне світло, ризикуєш попрощатися з білим. Це ми засвоїли, але чи завжди пам'ятаємо "залізне правило" на дорозі?
- При відсутності в зоні видимості переходу чи перехрестя дозволяється переходити дорогу під прямим кутом до краю проїзної частини на ділянках без розділової смуги й огороджень там, де вона добре проглядається в обидві сторони.
- Вихід через перешкоди (одна з головних причин "пішохідного" травматизму). Попередньо озираємося.
- Якщо червоний сигнал застав вас на середині дороги, не мечітесь як старенька з анекдоту (я вліво і вона вліво, я вправо і вона вправо), а стійте на осьової лінії до включення зеленого світла.
- Автобус обходьте позаду, трамвай - попереду (до речі, це правило порушується дуже часто). Навіть до повільно рухається транспорту не варто підходити близько.
- Якщо вам потрібно "зловити" машину, не виходьте на проїжджу частину, таксист вас і так помітить - адже це його заробіток.
- Особливо уважними будьте в зимовий час і в негоду (в наших умовах, це означає практично завжди).
- В аварійній ситуації, коли зіткнення неминуче, намагайтеся згрупуватися і закрити голову руками, рюкзаком, сумкою. Можна спробувати підстрибнути і вскочити на капот автомобіля.
Найнебезпечнішими для пішохода зонами вважаються перехрестя, швидкісні ділянки автомагістралей, зони з обмеженою видимістю. Саме там трапляється більшість наїздів. Тому тут - підвищена увага. Постарайтеся поставити себе на місце водія: швидкість 60 (а вже тим більше 70-90) км на годину - зовсім не 5 км на годину! Поясніть дитині поняття "гальмівний шлях" і "інерція" за допомогою простих фізичних дослідів.
Катерина Чінарова
У статті використані фотографії з сайту "За кермом"
Єдине, що зацікавило - інформація про ігри-посібниках для дітей з правил дорожнього руху, давно хотіла купити таке, шукала в кінці посилання на магазин - не знайшла і розчарувалася. І де купити "катафотние" наклейки на одяг і рюкзачок, не вказали. Фі-і ...
я думаю, що це корисніше пішоходам почитати, бо водії колись були пішоходами .. я, наприклад, сівши за кермо, взагалі стала боятися дороги переходити пішки :) бо зрозуміла, що ніфіга водій не бачить і не встигне, якщо що :(
дивно, переписати 90% ПДР і назвати статтею ...
.
Чи відчуваєте, що засинаєте?Що можуть зробити батьки?
Чим не "іграшка" на результат?
Це ми засвоїли, але чи завжди пам'ятаємо "залізне правило" на дорозі?