- Гоління небезпечною бритвою набирає популярність
- Революція від Gillette
- Небезпечна бритва сьогодні
- Конструкція небезпечної бритви
- Як правильно голитися небезпечною бритвою
- Догляд та правка небезпечної бритви
- Де купити небезпечну бритву в Москві і регіонах - актуальні ціни:
- Небезпечна бритва зі змінними лезами?
Історія гоління майже так само стара, як людство: близько 20 000 років тому наші предки почали видаляти волосся на обличчі - чому, невідомо. Можливо, пані кам'яного віку вирішили, що так чоловіки виглядають значно краще.
Після того, як протягом тисячоліть волосся висмикували, що повинно було бути процедурою досить трудомісткою і болючою, перейшли до зіскоблювання волосся за допомогою каменів і черепашок з гострими краями.
У цьому матеріалі ми детально розповімо про історію появи, розвиток і становлення небезпечної бритви. Перетворення цього незамінного в минулому інструменту в швидше іміджевий і статусний аксесуар.
Гоління небезпечною бритвою набирає популярність
Почався швидкий прогрес: в 1100 до Різдва Христового в Європі вже користувалися попередниками сучасних бритв - бритвами з одним лезом і ручкою. Приблизно в 330г. до Р.Х., за часів правління Олександра Великого, греки і римляни перейняли єгипетський метод гоління за допомогою бронзових скребків. Воїни стали голити не тільки бороди, але і волосся на голові, щоб вороги не могли за них схопити. З тих пір неголені дикі народи стали називати «варварами», від латинського слова «вагbа» - борода. Німецький дієслово «голитися» (rasieren) теж має латинське коріння. Він походить від дієслова «rasare», буквально - дряпати або шкребти.
Протягом наступних століть форма і матеріал бритви зазнавали деякі зміни, проте в цілому залишалися колишніми, хоча окремі люди і зазнавали труднощів у поводженні з нею. Моряки першими з'ясували, що в морі досить складно без наслідків водити по обличчю гострою бритвою. Вони перестали це робити, і більшість з них відростив бороду.
Той, хто міг собі дозволити, голився у цирульника. Вже стародавні греки відкривали салони для гоління, які в наступні століття стали установами, що мають велике соціальне значення. Там зустрічалися, щоб обмінятися новинами, поговорити, почитати газету. Для простих людей цирульник був центром сільської або міського життя, а його відвідування замінювало благородні клуби.
Заможні люди часто голилися за допомогою особистого слуги або, принаймні, викликали цирульника додому. Починаючи з XVIII століття, цитаделлю виробництва бритв був англійське місто Шеффілд (Sheffield). Пізніше з'явився другий бритвений центр - німецьке місто Золінген (Solingen). Число існували в той час марок і виробників було настільки велике, що сьогодні важко відновити історію їх розвитку. Сотні дрібних і великих підприємств постачали на світовий ринок незліченну кількість бритв. Німецькі небезпечні бритви Золінген прославилися завдяки своїй першокласної поглибленої заточування. Шурхотить шелест, видаваний ними під час гоління, нагородив їх додатковим назвою «співаючі бритви».
Революція від Gillette
Золотий вік небезпечної бритви закінчився в 1895 році, після того, як американський винахідник-аматор на ім'я Kin g Camp Gillette (його дійсно так звали) втілив свою ідею - затиснути двосічне лезо в ручці-тримачі. Свій винахід він назвав «safety razor» (безпечна бритва). І правда, гоління стало значно простіше і безпечніше. Народилося недовговічне бритвене лезо, яке революційним чином змінило побут чоловічої частини людства.
Хоча перші бритви Gillette надійшли на ринок тільки в 1903 році, їх бритвенная історія почалася успішно: вже в 1904 році було продано 12,4 мільйона штук таких бритв! Наступний етап у розвитку стався лише через півстоліття. Британська фірма Wilkinson Sword, заснована в 1772 році для виробництва гармат і холодної зброї, в 1956 році представила першу нержавіючу бритву.
Але і у неї виник конкурент - електробритва, запатентована ще в 1928 році Якобом Шиком (Jacob Schick). Перший її варіант був незручний у використанні, тому довго не користувався попитом. Тільки в 70-і роки, після того як американська фірма Ремінгтон (Remington) перевернула ринок, удосконаливши дану техніку, електробритви набули популярності і стали розкуповувати в великих кількостях.
Небезпечна бритва сьогодні
З численних виробників небезпечних бритв Solingen сьогодні залишився практично один - фірма Dovo, заснована в 1906 році. Поступово Dovo скуповувала інші марки. Серед інших - «Бісмарк» (Bismarck), ім'я, яке вже 150 років красується на бритвах і каже знавцям про чудову якість леза.
Спад почався з кінця 40-х років. У 50-і роки у виробництві бритв на фірмі було зайнято лише 35 співробітників. У 1987 році було зроблено лише 7 000 небезпечних бритв DOVO. Але через деякий час маркетологи компанії побачили потенціал небезпечної бритви, як цінного подарунка і аксесуара для чоловіків, що цінують певний стиль. З тих пір повільно, але вірно, справа пішла в гору.
Все більше чоловіків знову стали відкривати для себе неперевершені якості доброї старої бритви. А складаються вони не в швидкому буденному гоління, а в особливій процедурі - гоління ножем. Вона вимагає часу, що стає все складніше в нашій гарячкової життя. Гоління небезпечною бритвою перетворюється майже в медитативний дію, ритуал, при якому відбувається цілковита концентрація на одному певному русі. Якщо ви знаєте, як правильно голитися небезпечною бритвою і вмієте це - ви практично спіткали секрет світобудови.
Конструкція небезпечної бритви
Бритва - це перш за все лезо. Воно повинно бути виготовлено зі сталі вищої якості, одночасно міцною і досить м'якою. Класичний клинок робиться з вуглецевої сталі, а останнім часом і з нержавіючої сталі . Вуглецева сталь цінується любителями справжніх бритв більше, так як її структура, як правило, більш тонка, що позитивно позначається на гостроті леза і його гнучкості. Зміст вуглецю в ній становить приблизно 0,6 відсотка. Цього достатньо, щоб досягти твердості по Роквеллу, що дорівнює максимально 56 HRc. Більш висока твердість небажана, так як клинок повинен залишатися еластичним, оскільки при голінні край надзвичайно тонко заточеного леза згинається - і це нормально.
Пристрій небезпечної бритви
Така сталь має дивну властивість сама себе «лікувати». Через кілька годин або днів після гоління лезо само собою відновлюється. Краще користуватися однією бритвою не два дні поспіль, а двома-трьома поперемінно. У XIX столітті користувалися попитом тижневі набори: на кожен день по бритві. Втім, «самовідновлення» леза бритви можна прискорити за допомогою магніту.
У класичній небезпечної бритви рукоятка, складена з однієї або двох частин, зроблена з рогу, дерева, слонової кістки, перламутру або панцира черепахи. Тому знаючі люди говорять не про ручку бритви, а про оправі. Ручка з'єднана з лезом заклепкою, яка є віссю обертання бритви і служить для її складання. Стопорів і пружин немає.
Відомі два типи лез: суцільні і порожнисті. Суцільні леза вже не виробляються, хоча твердість їх кромки була чудовою, і, відповідно, голили вони чудово. Якщо подивитися на суцільне лезо з боку кромки, то видно, що його сторони (щічки), йдуть прямою лінією від спинки бритви до ріжучої кромці (твердий ніж).
На сучасних бритвах ріжучакромка леза увігнута, а обидві сторони (щічки) леза з'єднуються якраз над ріжучої крайкою (поглиблена заточка небезпечної бритви). Цим лезо бритви відрізняється від форми леза ножів, що і пояснює, чому бритва заточується завжди площиною, а спинка служить основою для підтримки ідеального кута зрізу (приблизно 12 градусів).
Як правило, бритви мають поглиблену заточку, причому зустрічаються варіанти від «простий» через «1/4 поглиблену» і «1/2 поглиблену», до «повністю поглибленої», висоту клинка від 2/8 до 6/8 дюйма. Оптимальною вважається довжина між 3/8 і 5/8 дюйма.
Основне правило: чим углубленнее заточка і чим ширше клинок, тим він краще пристосовується до контурів особи. При гоління лезо злегка коливається і виробляє «шелестіння». Чим еластичнішою і ширше лезо, тим сильніше цей звук. У Південній Америці, де перукарі до сих пір можуть поголити вас небезпечною бритвою, цього шелестіння надається велике значення.
Зазвичай лезо небезпечної бритви виготовляється з так званого «полосного шматка в кувальному штампі». Отримана заготовка під час численних операцій очищається від задирок, вальці і загартовується. Кожне лезо проходить близько 15 ступенів обробки на шліфувальних колесах різного діаметру, відповідних бажаної заточування.
Один по одному заточуються і шліфуються Ерль і спинка, потім слід обробка заточуваної боку, полірування спинки і біла обробка (особливо благородна) заточуваної боку. Перш ніж бритва буде змонтована (так називають збірку обох половин рукоятки і леза, а також регулювання ходу), проводяться роботи по прикрасі леза - травлення або позолота. На закінчення кожна бритва вручну правиться, дубітся і перевіряється.
Як правильно голитися небезпечною бритвою
Швидше за все, щоранку ви рятуєтеся від благородної рослинності на обличчі бездушним електричним «йолопом» або на край за допомогою одного з багаторазових верстатів Жілетт, які стають непридатними, зрізавши три волосини. Ну це ми перебільшуємо, звичайно. А що, якщо ви скористаєтеся справжньою небезпечною бритвою? Гоління небезпечною бритвою - ціла наука. Якщо ви готові навчитися голитися по-справжньому, то крім бритви вам знадобляться помазок, мило і шкіряний ремінь для правки небезпечної бритви. Вам буде потрібно час, а також кілька пластирів для ран.
Але яке задоволення позбуватися від щетини брутальним і таким мужнім, реальний лезом! Ці п'ятнадцять хвилин, які забрала у робочого дня, стоять всіх сеансів психотерапії, йоги і медитації. Вони принесуть вам спокій і умиротворення. Геть клопоти, суєту, розбіжності, стреси: зупиніться в дверях ванній, я голюся!
Теоретично голитися небезпечною бритвою дуже просто. На практиці потрібно, звичайно, деякий навик, проте перебільшений страх перед травмами зайвий. Після того, як особа за допомогою помазка (найкраще з борсукові кисті) добре намилити справжнім милом для гоління, збитим в піну, починається дійство: ніж тримають трьома пальцями перед рукояткою, розташовуючи клинок похило, під кутом приблизно 30 градусів до шкіри. Важливо, щоб шкіра була натягнута. Для цього можна скористатися іншою, вільною рукою.
Бритву потрібно вести спочатку по напрямку росту волосся, а потім - проти. Важливо водити бритвою по обличчю рівномірно. У куточках, ямочках і над верхньою губою бритву можна тримати більш прямовисно. Якщо вести бритву занадто плоско, вона буде виривати щетину, а при занадто прямому куті зрізу виникне небезпека порізатися. У будь-якому випадку, слід водити бритвою тільки під певним кутом до леза, і ніколи - в напрямку леза.
Догляд та правка небезпечної бритви
Бритву слід регулярно правити на ремені. Як правило, ремінь для небезпечної бритви виконаний з волової шкіри, особливо гарні екземпляри з м'якою юфти. Зазвичай ремінь закріплюється на підставці або вільно звисає. Виправлення проводиться завжди до гоління, а не відразу після нього, щоб не здирати задирки на лезі, які завжди утворюються після гоління.
Багато точильні ремені для цієї мети мають на тильній стороні прядив'яний рукав. Він служить для попередньої обробки задирок перед правкою на шкірі. При необхідності шкіряний ремінь натирається тонким шаром точильної або полірувальної пасти. Править на ремені здійснюється під плоским кутом до тильної сторони клинка. Щодо широка, тильна сторона бритви має властивість зберігати постійний кут нахилу леза при правці.
При зміні напрямку правки бритву слід завжди перевертати через тильну сторону клинка, і ніколи не перевертати через лезо! Регулярна правка на шкірі зберігає бритву на довгі роки.
Після кожного використання бритву ретельно миють чистою водою і висушують, незалежно від того, нержавеющее у неї лезо чи ні. Якщо ви хочете покласти бритву на тривале зберігання, злегка змастіть клинок маслом. Зберігати бритву слід в сухому і провітрюваному місці. У вологих, непровітрюваних приміщеннях будь-яка бритва іржавіє!
Через вічного поспіху лише незначне число любителів «вологого гоління» захоче голитися небезпечною бритвою кожен день. Але раз на тиждень, може бути, тихим недільним ранком, гоління перетвориться для вас в подія.
Де купити небезпечну бритву в Москві і регіонах - актуальні ціни:
950 руб.в Ножіков.ру Мск / Спб безкоштовно при замовленні від 3500 р, регіони безкоштовно від 5000 р. Доставка по СНД. 10 060 руб. в BestBlades Безкоштовна доставка по Москві при замовленні від 3000 р. Доставка по Росії.
Небезпечна бритва зі змінними лезами?
Так, мало не забув обійти таке важливе питання. А все тому, що бритва зі змінними лезами не є небезпечною в принципі! Це по суті та ж безпечна, всім знайома бритва, тільки в форм-факторі прародительки. Коротше це чистої води імітація, фікція, гідна уваги.
Так, таку бритву можна купити за сущі копійки (на Aliexpress просять і зовсім менше 200 рублів за комплект з 10 лезами ). Але якщо справа в грошах, то там же можна замовити відмінну, майже правильну (до німецьких, звичайно, не дотягує) небезпечну бритву за скромний бюджет в районі 1500 рублів .
from your own site.
А що, якщо ви скористаєтеся справжньою небезпечною бритвою?Небезпечна бритва зі змінними лезами?