Голити або не голити лобкові волосся?
Як відомо, в Стародавньому Світі було прийнято ретельно виборювати лобкові волосся. Наявність рослинності в цьому місці вважалося ознакою дикості і відсутності елементарної культури. Робили так в Стародавньому Єгипті, і в Стародавній Греції. Для видалення волосся найчастіше використовували бритву або суміш паленого цукру з воском - як засоби епіляції. Ретельно виголювали лобкові волосся, як чоловіки, так і жінки.
Збереглася така традиція і за часів Середньовіччя. Мало того, у Франції в XIV-XV століттях з цих волосся було модно виготовляти перуки. Волосся з інтимних частин тіла віддалялися спеціальними ножичками або висмикували пінцетом.
Зараз ця мода найбільше поширена серед жінок, які намагаються приводити в порядок малоестетичний частина тіла. У косметичних кабінетах вам можуть запропонувати найрізноманітніші види епіляції зони бікіні. Деякі з них досить болючі, але чого не зробиш заради краси?
Гоління і епіляція в інтимних зонах набирає популярності і серед чоловіків. Тому вчені задалися думкою - якщо природа нас наділила лобковим волосяним покровом, може бути, вони мають якесь значення? Адже, як відомо, в людському тілі немає жодного «не потрібного» органу, всі мають важливе значення.
Серед множини висунутих теорій, найбільшу популярність придбала концепція феромонів, що виділяються людським організмом. Феромони - це леткі речовини, що сприяють виникненню статевого бажання і лібідо. Запах тіла партнера не відчувається на рівні свідомості, але при його відсутності - ми не готові зробити статевий акт.
Вважалося, що афродизіаки виділяються пахвовій ямкою і доставляються до поверхні шкіри за допомогою сальних залоз. Але, виявляється, таких зон в людському організмі безліч - і більшість з них знаходиться на статевих органах і в районі лобкової зони. Завдяки наявності волосяного покриву на цих ділянках тіла, феромони утримуються і накопичуються, залучаючи потенційних статевих партнерів.
Друга популярна теорія необхідності наявності волосся в зоні лобка - бар'єрна. Тобто волосяний покрив захищає статеві шляхи від проникнення інфекції з навколишнього середовища. Це особливо актуально у жінок, де волосся повністю закривають вхід у піхву. Але дана теорія зовсім не пояснює, чому у чоловіків волосся росте в мошонці, але не в області статевого члена.
Ще одна теорія говорить, що рослинність в цьому місці захищає організм від холоду і є рудиментарним фрагментом того волосяного покриву, який повністю покривав тіло наших предків. Також волосся можуть захищати статеві органи від ударів і пошкоджень. Ця теорія, як не можна краще пояснює сильне оволосіння у чоловіків в області мошонки.
Всі ці теорії звичайно, досить цікаві, але вони не пояснюють нам, голити волосся в зоні лобка або краще від цього утриматися?
У будь-якому випадку, як чинити - вирішувати нам самим. На сьогоднішній день оберігати від пошкоджень і зберігати в теплі інтимну зону нам допомагає одяг і нижню білизну. Але завжди слід пам'ятати, що дана ділянка людського тіла - це тепла і волога зона, тому вберегти від інфекції можна тільки одним шляхом: неухильному слідуванню правил інтимної гігієни.
Що ж стосується феромонів - то на сьогоднішній день запах здорового, чистого і доглянутого тіла є найбільш сильним афродизіаком. Так що в людському суспільстві наявність волосся в інтимній зоні вже втратило те значення, яке вони мали в первісні часи. До того ж, стрижки і епіляція інтимної зони в перукарському мистецтві, придбали досить-таки широкий розвиток.
Нам важлива Ваша думка! Поділіться нею з нами!
Голити або не голити лобкові волосся?
Деякі з них досить болючі, але чого не зробиш заради краси?
Тому вчені задалися думкою - якщо природа нас наділила лобковим волосяним покровом, може бути, вони мають якесь значення?
Всі ці теорії звичайно, досить цікаві, але вони не пояснюють нам, голити волосся в зоні лобка або краще від цього утриматися?