Таким питанням зазвичай задається молода людина, вік якого подолав позначку в 18 років. Вважається, що в цей час хлопець повинен стає чоловіком і у нього з'являється щетина. Але це далеко не завжди так. У кого-то вже в 16 років є борода, а у кого-то в 25 всього лише кілька волосин на підборідді. У чому ж причина такого явища?
Причин насправді може безліч, ми розглянемо лише кілька найбільш актуальних з них. В першу чергу варто розглядати недостатня кількість тестостерону - чоловічого статевого гормону. Саме він впливає на появу щетини у чоловіків, а також на багато інших процесів в організмі. Тестостерон часто входить до складу спортивного харчування - не дарма ж качки і плавці мають такі чудові фігури. Однак просто так вживати це харчування ні в якому разі не можна, адже надлишок гормону теж ні до чого доброго не приведе. Оптимальний варіант - піти до ендокринолога, розповісти йому всю ситуацію і попросити виписати гормональні ліки.
У деяких чоловіків період статевого дозрівання закінчується досить пізно, в той час, коли їм уже навіть не 20 років. Тут навряд чи лікар вам зможе допомогти, хіба що пропише курс гормональних таблеток.
Інший варіант - вплив антибіотиків або інших лікарських препаратів. Таке теж можливо, хоч і не часто.
А ще зростання бороди безпосередньо залежить від національності. Адже ви напевно помічали, що кавказькі хлопці в ранньому віці обростають щетиною. А ось у китайців вона відсутня практично до 30 років і лише після починає потихеньку з'являтися.
Дуже часто молоді люди, у яких не з'являється щетина, журяться через це. Насправді потрібно радіти своєму щастю! По-перше, можна не голитися щодня, проводячи перед дзеркалом силу-силенну часу. По-друге, шкіра не любить лезо, до того ж від нього вона набагато швидше старіє. Хоча не можна не відзначити, що в волосяному покриві на лицьовій частині є щось брутальне і це подобається багатьом дівчатам. Втім, не в бороді криється щастя.
У чому ж причина такого явища?