Одним з найпопулярніших засобів видалення небажаного волосся на тілі залишається епіляція. Вона забезпечує тривалий ефект і якісно видаляє волосся. Однак після цієї процедури з'являється інший небажаний дефект - врослі волосся, видалення яких професійним чином дуже дороге. Є кілька способів, як видалити врослі волосся в будинку.
Чому волосся вростають?
Перш за все, необхідно розібратися з-за чого з'являється така проблема. При проведенні будь-якого виду депіляції сама цибулина не пошкоджується, а віддаляється тільки верхня частина самого волоска. Місце його зростання пошкоджується, шкіра навколо нього трохи грубіє. Саме ці причини є головними факторами освіти врослого волосся. Неправильний кут зростання волоска ускладнює його правильний ріст, внаслідок чого він загинається біля основи фолікулярного мішка.
Гоління - спосіб дешевий, проте ефект від нього недовговічний. Бритва створює інші проблеми, такі як поява запалень і подразнень ніжного шкірного покриву. З запаленого фолікула волосок не може правильно відрости знову і волосся починає вростати в шкіру. Якщо пустити процес на самоплив, то нормальний ріст волосся припиниться через з'явився ущільнення біля основи волосяної цибулини.
Ще однією причиною появи проблеми врослого волосся є невірно обраний білизна. Дає такий небажаний ефект неправильний розмір або матеріал деяких видів жіночої білизни.
Запобіжні заходи
Завжди простіше попередити проблему, ніж боротися з її наслідками. Є кілька таких попереджувальних рад.
- По-перше, однією з кращих примітивних заходів є використання скрабу для тіла, який наноситься на ділянки перед процедурою епіляції. Для початку потрібно добре розпарити поверхню шкіри і помити її з милом і тільки після цього наносити на чисту шкіру скраб.
- По-друге, врослі волосся після гоління можуть з'явитися, коли під час цієї процедури не застосовувалися спеціальні пом'якшувальні засоби (гелі, креми, пінки). Категорично не можна використовувати мило або голити суху шкіру, так це тільки погіршує ситуацію і сприяє появі запалень. Рекомендують робити цю процедуру один - два рази на тиждень, і рідше, якщо шкіра чутлива.
- По-третє, в кінці проведення депіляції слід наносити спеціальні засоби (лосьйони або крему), які зволожують поверхню шкіри і сприяють зниженню темпу росту волосся.
- По-четверте, скрабірованіе шкіри рекомендується робити не тільки безпосередньо до депіляції, але і між ними, щоб відростають волоски не вростали в шкіру. Також такий прийом допоможе впоратися з целюлітом. Засоби для скрабу можна не тільки купити, але і зробити самостійно.
Як видалити врослий волосся?
Якщо попередити появу запалення не вдалося, то можна виконати наступні маніпуляції для його усунення і загоєння.
- Проти врослого волосся добре допомагає аспірин. З порошку однієї таблетки роблять кашу з водою і наносять на місце запалення. Препарат, вбиваючи бактерії, викликає печіння і поколювання. Тримати такий розчин слід як мінімум півгодини, а змивати водою.
- Також видалити врослий волосся можна за допомогою зубної пасти або порошку. Трохи пасти (розведений водою порошок) наносять на запалену ділянку також на 30 хвилин.
Третім дієвим препаратом вважається парацетамол. З декількох подрібнених таблеток, які зазвичай використовують як жарознижуючий засіб, роблять кашку з додаванням невеликої кількості води. Потім додаючи в лосьйон для тіла, проводиться масаж проблемних зон. - Ще одним засобом для видалення врослого волосся є корисна в усіх відношеннях оливкова олія. Їм можна скрабіровать і зволожувати шкіру, воно дає енергію всім її клітинам. Цей пілінг буде дуже актуальним для людей з чутливою і ніжною шкірою, у яких є проблема вростання волосся. Такий рецепт пілінгу використовували ще грецькі красуні: слід протерти поверхню шкіри оливковою олією, потім посипати долоні цукром і трохи натискаючи масажувати проблемну ділянку. Тривалість масажу півхвилини, потім залишки кошти змивають водою і наносять живильний крем.
- Найпростіший спосіб видалення врослого волосся на будь-якій ділянці тіла (обличчя, живіт, ноги, зона бікіні), який потребує попередньої щоденної підготовки, це їх висмикування. Для того щоб виконати цю процедуру потрібно підготувати шкіру щодня накладаючи вологу ганчірку або серветку. Це робиться для розпарювання і розігріву фолікула і шкіри в цілому. При цьому створюється так званий «парниковий ефект». Потім потрібно взяти пінцет, попередньо простерилізувавши його або протерши спиртом, і знайшовши петлю врослого волосся висмикнути його пінцетом. Також можна скористатися голкою або шпилькою. Після завершення цієї нескладної процедури потрібно простерилізувати поверхню шкіри антисептиком або будь-яким засобом після гоління. Результат можна помітити через 30 хвилин. Якщо це не допомагає, то потрібно звертатися до фахівців у цій галузі.
Кілька корисних порад:
1. Якщо є проблема вростання волосся, то для цих ділянок не рекомендують застосовувати закупорює пори або жирний крем.
2. Якщо запальний процес триває потрібно звертатися до лікаря-дерматолога.
3. Прилади обов'язково повинні бути стерильні, їх слід стерилізувати або протирати спеціальними антисептиками, спиртом.
4. Слід правильно підбирати нижню білизну, щоб виключити запалення в місцях швів, натирання, синці, врослі волоски і ін.
5. Процедура епіляції вимагає певного досвіду і з першого разу не вийде, тому наберіться терпіння. Досвід прийде з часом.
Така проблема зазвичай виникає при недорогих методах боротьби з небажаними волосками (шугарінг, воскова епіляція, гоління), клієнтки лазерних і фото-епіляції зазвичай з нею не зустрічаються.
Чому волосся вростають?
Як видалити врослий волосся?